Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod alekan » Sob 12.01.2013 19:54

Zuzka- ale platia :yes: , u nás to bolo vraj 7,-€. Merri to fakt máte už aj na dedine tabule "Zákaz vstupu so psom" :oo: ? To u nás ešte našťastie nazaviedli.
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Sob 12.01.2013 19:55

jaj. no neviem ako to je či sa to zruší všade, či čo :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod alekan » Sob 12.01.2013 19:58

Dúfam, že sa to nebude rušiť , u nás sa dokonca už stretnem občas aj s tým, že niektorí majitelia si dávajú očkovať aj svoje mačky :yes: .
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Očkovanie

Poslaťod merri » Sob 12.01.2013 20:05

alekan píše:Merri to fakt máte už aj na dedine tabule "Zákaz vstupu so psom" :oo: ? To u nás ešte našťastie nazaviedli.
Offtopic: Ano, mame :hmm: v jednom krasnom parciku pri kaplnke, kde sa super vencilo, je to na okraji dediny a strasne som to tam mala rada. Takisto v strede dediny mame taky "akozepark", a to zas vyhlasili v rozhlase, ze tam je zakazane chodit so psom (na co im ale prdim, lebo to ze to vyhlasili v rozhlase ma nezaujima, nie je to oznacene = o nicom neviem), takisto je jedno take verejne "ihrisko", velka travnata plocha, kde sa dalo super so psom daco pocvicit, odtial ma tiez vykazali, vraj tam ma byt tabula "ale niekto ju asi ukradol".. Takze tak :prd: Mozeme sa akurat tak brodit v bahne po pooranych poliach.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Pon 14.01.2013 14:45

merri píše:Ja si tiez nemyslim, ze je nevyhnutne dalej ockovat kazdy rok, ked vakcina drzi dlhsie, ako som pisala ja som dala zaockovat kvoli psim akciam.

psie akcie mali podmienky podla platnej legislativy, ta sa zmenila, takze treba tlacit na organizatorov, aby nove propozicie upravili a nerobili ich len copy/paste
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Pon 14.01.2013 19:20

v knihe od Dona Hamiltona - Homeopatia pre psov a macky - som citala, ze az 95% psov sa po 1., maximalne po 2. davke vakciny stava imunnych na cely zivot a vraj zvysnych 5% nebude imunnych nato aj ked budu mat 20 vakcin v sebe. A
Ockovanie je u neho vraj nezmysel a po precitani tejto knihy mam ozaj vela otazok? Kto ma v tom prsty? Farmaceuti, veterinari za ucelom zisku alebo je to preto ze im v skole dlhe roky tlacili do hlavy, ze ockovanie je nutnost? :ua:
Po precitani tejto knihy som si aj vsimla, ze Wendy ma niektore symptomy spravania podla mna, prave zial kvoli vakcine. Preco u ludi plati napr. ockovanie proti tetanu na 10 rokov ci viac? Zltacka 30-40 ak sa nemylim. A na chripku je ozaj sa nezmysel davat ockovat. Co tak si zacat vsimat a pisat co sa deje s nasimi hafanmi ( ale aj mackami ) po ockovani, ale aj mesiac, dva po nom? Podla mna je tato kniha jedna z naj co som citala. :jop:
Ako dosiahnut to, aby nasi milacikovia neboli obetami farmac. spolocnosti a nezmyselnych zakonov? Tento veterinar si mysli ze az 70% chorob sposobuje prave ockovanie. :oo: A ja tomu zacinam verit. Urcite ked bude Wendy starsia tak ju nenecham ockovat. Aby ste pochopili on je za ockovanie, ale nie pchatie vakcin do psa kazdy rok, dva,...
Preco neurobia nejaky ozaj vyskum kde by mali psy ockovane kazdorocne resp. kazde 2 a druha skupina by bola ockovane, ale len do 2 rokov a potom uz nie a ci sa nakazia alebo nie, pripadne by im robili aj titery protilatok???
Ale to by dali seba dole, prisli by o zisky z vakcin a veterianari z ockovania ( neodsudzujem vetov takych ktori to robia z neznalosti, alebo skor obavy, ale odsudzujem tych co vedia ze je to nezdrave az nebezpecne ale kvoli zisku to neurobia ). :plac: Preco vraj vo Svedsku sa neockuje pokial to nie je nevyhnutne, ale sa robia len titre na protilatky co vraj stoji par eur, len u nas za to platite tazke prachy ( 70 eur ak sa nemylim )??? Lebo Vas odradia nutia ockovat zo strachu kazdy rok ci dva??? Nechapem a ani to nepochopim.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Pon 14.01.2013 19:36

my sme mali minule prednášku s jednou vetkou zo školy, čo je aj homeopatka... a vravela nám o očkovaniach. ale hlavne teda čo sa ludí týka a jej zlé skusenosti. a o psoch akurát to, že niektoré choroby očkovať je naozaj dôležité. myslím, že spomenula besnotu, bez vakcinácie, by sme boli asi ťažko krajina bez výskytu besnoty, a parvo, lebo to by strašne veľa šteniat nemalo šancu prežiť... ale o očkovaniach po niekolkých rokoch, teda či to fakt treba každý rok nevravela :ua:
a ved zo zákona je iba besnota povinná

a aké príznaky má po očkovaní? :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Pon 14.01.2013 19:53

ANo ockovat treba ale nie non stop, tam som to hore pisala vraj 95ˇ% psov ....
Treba zaockovat mlade psy do 2 rokov na vsetko ( besnota, parvoviroza, hepatitida, psinka )a potom je to uz vraj zbytocne ked su ockovane, len koterak je nutny napr. v utulkoch a pod., hoci on to neuznava, ako si mysli ze aj na borelku, a dalsie taketo podobne ochorenia je podla neho nebezpecne ockovat kvoli zdravot. problemom a pise aj o dalsom tretom, stvrtom,... preockovani na besnotu.
Mas pravdu, ze len besnotu treba dat ockovat, ale na akciach je nutne mat preockovanie kazdorocne na parvo,... okrem besnoty.
Zuzka precitaj si temu v chorobach co sme mali v r. 2010 "postvakcinacna polyneuropatia" a dalsie symptomy co mi pridu, je napr. to ze predtym ked este nemala tolko ockovani tak nebola taka ustekana, mne to pride podla jej spravania, ze cim viac vakcin do nej davam pichat, tym viac je ustekana. Vraj vela alergii vznika prave kvoli ockovaniam. Pri fibrosarkomoch - druh rakoviny vo vela pripadoch vraj nasli ciastocky z vakciny. Tieto druhy rakoviny vznikaju v mieste injekcie proti besnote a viru macacej leukemie ( ked sa bavima aj o mackach ).
Stalo by to zato, aby si si precitala tu knihu. Zrejme studujes veterinu ci ? Ked ste mali prednasku, isla by som na nieco take. Len tu ma vetsoi strasia, nedate ockovat, ochorie Vam, a ja im verim v hocicom inom, len nie pri preockovaniach. Mam obavu to ano, ale mozno to je ta chyba ze strach a obava je silnejsia ako to co by bolo robit spravne, nepchat casto do psov vakciny, pripadne im dat robit titre ale za normalnu cenu.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Pon 14.01.2013 20:03

prečo si myslíš, že uštekanosť by mala mať súvis s vakcináciou?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Pon 14.01.2013 20:08

ma tam v knihe uvedenych viacero symptomov, a na moju sedi najviac ustekanost ked neratam tie problemy co sme mali v r. 2010. U retrievrov nie je bezne stekat casto, co ona robi vonku a zacala to robit po problemoch po vakcinacii co sme mali v r. 2010. Dovtedy sme ani nevedeli,ze nas pes vie stekat.
Chystam sa urobit taky svoj maly prieskum. Chcem do toho zapojit viacerych znamych, nech mi napisu co sa dialo po ockovani a nech sleduju mesiac -dva ci sa napr. niektore problemy nevracaju po preockovani, skrabanie ci nie je horsie? Napr. zapal moc. mechura ci sa neopakuje, ci ho nemal -a nahodou aj pred rokom apod.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Pon 14.01.2013 20:44

nečítala som teraz tu temu, ale ja si pamätám, že ste mali dosť vážne problémy...
a prosím ťa, neopísala by si sem tie symptómy?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Pon 14.01.2013 21:29

Moja ked mala trable s nosom plus kadejake zle vysledky krvi a bolo podozrenie na lupus, dost som si o tom citala, a vraj to kludne moze sposobit aj ockovanie (nie len lupus, ale rozne dalsie autoimunitne choroby). Moja bola ockovana naposledy nejake 4 mesiace pred vypuknutim toho na nose (borela, prvykrat), neviem ci to malo suvis, kazdopadne preockovat nedam. Besnotu nam vet dal iba na rok, hoci ma platnost dlhsiu (tusim pichol rabisin), pri preockovani mu poviem, nech da datum taky, kolko ma vakcina platnost, ak nie, pojdem uz inam. nevidim zmysel tolkokrat ockovat, ked je preukazane, ze protilatky sa v organizme drzia xkrat dlhsie.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod Icebreg » Pon 14.01.2013 21:51

moj pudel je ockovany pravidelne, teraz (januar) ma mat 2. rok ockovania, cize jan a potom feb, netusim sice co , ale tie povinne.

do dnes stekal 2x v zivote :D

ak zacne stekat po ockovani, tak dostanem paranoju :D
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Očkovanie

Poslaťod Minnie » Pon 14.01.2013 21:59

Hruska, vies ako som ti hovorila, ze Edko dostal v 2011troj rocnu vakcinu na besnotu (duramone), tak som kukla do ockovaku a ma tam datum dalsieho preockovania 11/2012. Pokial sa pamätam, tak ma mat ucinnost 3 roky, tak to musim zas pohladat ci sa nemylim. Tie ostatne som sa rozhodla nedat zaockovat.
Holly ma zas v ockovaku vakcinu rabisin (tak sa mi mari) a preockovanie 2015.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Očkovanie

Poslaťod lila.claire » Pon 14.01.2013 22:17

mne vetka vravela že ak chodím so psom často do lesa v oblastiach kde k nám môžu prechádzať zvieratá z Poľska, kde sa besnota vyskytuje, tak by som mala preočkovávať každý rok. proti besnote teda. tak ja neviem :nwm:

Hruška, ale vám sa nepotvrdilo žiadne autoimunitné ochorenie, či?
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby