Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod lila.claire » Ned 30.06.2013 13:59

to odporúčanie izolovať šteňa od ostatných psov do veku 22 týždňov je vážne super :pac:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 11.07.2013 8:52

aby som teda prispela aj mimo volnej diskusie :lol:

celkom zaujimavy clanok, vybehol mi vcera na fb, ta reku prezdielam
http://healthypets.mercola.com/sites/he ... tocol.aspx
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod katkariinka » Štv 11.07.2013 9:31

takze nie som az taky zly majitel, ked meskame s preockovanim pol roka, my vlastne ideme podla novej ockovacej schemy :haha:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Očkovanie

Poslaťod jokejana » Štv 11.07.2013 10:01

hruska píše:aby som teda prispela aj mimo volnej diskusie :lol: celkom zaujimavy clanok, vybehol mi vcera na fb, ta reku prezdielam http://healthypets.mercola.com/sites/he ... tocol.aspx

:jop: ja este pridam https://www.aahanet.org/PublicDocuments/CanineVaccineGuidelines.pdf, krasna citanie na strane 20 :pac: Neviem do akej miery su si podobne ockovania v USA a Europe, vie niekto v com sa odlisuju vakciny? Bohuzial na ockovanie nemam pekne slovo, mojmu druhemu psovi (papillon) spustilo take zdravotne prusery, ze len dufam, ze sa z toho krpcek vyhrabe, starsi (hovawart) sice problemy nemal po ockovani, tak snad sa nam vsetky neziaduce ucinky vyhnu :no: Ked zacal mat mladsi problemy, pytala som sa aj na moznost ze ci to nema suvis s ockovanim, vetos rezolutne odmietol s tym, ze keby mal alergicku reakciu tak sa to prejavi hned a nie ze sa symptomy zrazu nadobudnutych chorob objavia po mesiaci od ockovania. Tento rok zmenil trochu nazor, kedze sa to opakovalo s podobnym scenarom ibaze v este horsej forme ako minuly rok. Bohuzial ockovat sa podla zakona musi :prd: Je nejaka moznost ako toto skvele nariadenie legalne obist alebo sa proste len na to :kak:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Očkovanie

Poslaťod katkariinka » Štv 11.07.2013 10:04

jokejana, po akom ockovani mal problemy?
Jedine povinne je besnota - ta sa da dat aj na 3 roky. Ostatne podla zakona povinne nie su (jasne, ze potom je stazeny pristup na rozne psie akcie)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Očkovanie

Poslaťod jokejana » Štv 11.07.2013 10:16

katkariinka píše:jokejana, po akom ockovani mal problemy?
Jedine povinne je besnota - ta sa da dat aj na 3 roky.

Prvy rok ako stena absolvoval komplet podla tej ockovacej schemy: besnota + para+psinka+lepto. Tento rok mal len para+lepto + psinka myslim. Besnotu mame nastastie az v roku 2015. To ockovat musime :ua: , to ostatne akosi odmietam, zatial sme sa s vetosom dohodli na kompromise, ze mu buduci rok spravi test na protilatky ak to bude ok tak ockovat nebude.
katkariinka píše: Ostatne podla zakona povinne nie su (jasne, ze potom je stazeny pristup na rozne psie akcie)

ved to, clovek sa pomaly nemoze pohnut bez toho aby mal pes v sebe milion ockovani :ach: ale tak radsej budem vyletovat sama a bavkat sa v sukromi a mat psa relativne zdraveho :no:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Štv 11.07.2013 10:26

Jokejana ak mozem doporucit tak davaj ockovat zvlast aj leptospirozu, ziadne patzlozkove vakciny a pod. Moju napr. nedavam ockovat na lepto, nebudem riskovat ochrnutie ako v r. 2010. Najskor bude tvoj psik alergicky na leptospirozu, ale to je moja domienka. Inac vakcina na lepto chrani len na 2-4 kmene, presne nepamatam a je ich cca 200. Tak naco to vlastne je? :ua:
A v poslednej dobe sa vraj vyskytuju ine kmene lepto ako su vo vakcine.
Ake problemy ste mali?
Misheliq nikto ti nic nenapisal na tie nosody? To by ma tiez velmi zaujimalo, v zapadnych krajinach to vraj takto robia, ale tie titery na protilatky. Len u nas je to take drahe.:( Asi vedia preco. Radsej donutia ludi davat ockovat psov zo strachu ako im umoznit robit testy na protilatky za par eur. :ach:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 11.07.2013 10:34

inak, ja som teraz davala ockovat besnotu, Nobivacom, chcela som dvojrocny termin, ale vet mi ho nedal, ze vraj to zapisat takto "nemoze", lebo neviem co, takze psa ockovaneho mam, ale v ockovaku nemam datum, iba peciatku a nalepky, rovnako ako nemam ockovanie zapisane na crsz.sk. Takze tak. Kamaratka uz sla po tejto a este jednej skusenosti ockovat inam, buduci rok i tie dalsie to spravim aj ja.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod jokejana » Štv 11.07.2013 10:41

wendy1 píše:Ake problemy ste mali?

zacalo to zmenou v spravani (zacal byt agresivnejsi, strasne zle zacal spavat), pridali sa hnacky, zvracanie, koliky, chudnutim, po podrobnejsom vysetreniach vetosom vyslo, ze ma chalan PSS az do chvile ked prislo k portografii kde zistili ze ziadne PSS nema, ze to musi sposobovat nieco ine, ale tak portografia a nasledne problemy bola aspon k tomu, ze som si vsimla, ze hodnoty sa o nieco zlepsili, ked nemal stravu obsahujucu lepok takze prislo na alergiu a prepracovali sme sa k IBD, alergiam a vdaka "liecbe a liekom" sa pridali este take malickosti ako napr. demodex.
hruska píše:inak, ja som teraz davala ockovat besnotu, Nobivacom, chcela som dvojrocny termin, ale vet mi ho nedal, ze vraj to zapisat takto "nemoze", lebo neviem co, takze psa ockovaneho mam, ale v ockovaku nemam datum, iba peciatku a nalepky, rovnako ako nemam ockovanie zapisane na crsz.sk. Takze tak. Kamaratka uz sla po tejto a este jednej skusenosti ockovat inam, buduci rok i tie dalsie to spravim aj ja.

Hruska to si davala ockovat v ZA, ku komu chodis (staci SS), dik. Mna teraz caka ockovanie toho starsieho a uz sa tesim ci budem bojovat o to ockovanie na besnotu na tri roky :pac:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 11.07.2013 10:49

Nemam problem dat to verejne, nevidim na tom nic zle, chodim na kliniku. Nie celkom ich chapem, lebo teraz ak je raz zakon taky, ze netreba ockovat vybranymi vakcinami kazdy rok a protilatky sa drzia dlhsie, naco pchat svinstvo do psa, ked preukazatelne sa vyskytuju reakcie. Kamaratka mala podobny problem, ziadala datum o dva roky, vet povedal ok, ale napisal o rok, sla za nim, nech to prepise, tak prepisal 4ku na 5ku, ale na crsz nechal rocnu platnost (prepisal jej to potom iny vet).
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Štv 11.07.2013 11:02

Hruska aj ja to mam takto urobene ako ty, vet mi odmietol dat datum, vraj co ked pojdem niekde inde so psom kde je besnota rozsirena a to bude musiet dat iny datum. :ach: Ale ked raz je ta vakcina na 2-3 roky tak je na tu dobu ci ako to je? Tak ci tak si robia ti vetosi co chcu a co je pre nich lepsie, maloktori pozeraju na zdravie psov.
Jokejana tieto problemy moze zrejme sposobovat ockovanie na parvovirozu, co sa tyka hnaciek,...
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 11.07.2013 11:09

Wendy, nabuduce iny vet, ja urcite pojdem. Nejde o peniaze, ale o psa, aj ked reakcie nemava, klop, klop, zdrava uplne nie je a nechcem do nej zbytocne pchat kadeco.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Štv 11.07.2013 11:21

Ja zase pojdem k nim, lebo mi aspon objednaju to co chcem a nenutia ma davat preockovat leptospirozu ako v druhej ambulancii a strasia ma roznymi pribehmi. V tej ambulancii kde davam ockovat videli co sme prezili ( hoci druhy vet ako som pisala v inom prispevku, urobil chybu pri nasledujucom ockovani a neviem mu odpustit to, ze sa nemienil vratit 5 minut po odchode z prace, ale tak ockovanie uz riesim iba s jednym v tejto ambulancii ).
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 11.07.2013 11:29

ale aj tak ho nechapem, vie, ze mate problem s ockovanim (aj ked nie konkretne s besnosou) a aj tak vymysla? Aspon besnotu by som sla dat pichnut inde a vyslovene ziadala trjrocnu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod hriva » Štv 11.07.2013 11:30

Mne dal vet do ockovaka normálne dátum až o dva roky.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby