Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod LuckaJ » Uto 12.02.2013 20:46

ahoj ospravedlňujem sa ak ti tu taký dotaz už padol chcela by som sa spýtať či by som si svojho psíka mohla zaočkovať aj sama a či sú príslušné očkovacie látky dostupné aj v lekárni pre neveterinárov. Nie som veterinár ale ani laik som zdravotník a injekciu psíkovi viem pichnúť len by som chcela vedieť či sa to smie. Konkrétne mám na mysli očkovaciu látku Eurican DHPPI 2-LR ktorá cenovo vychádza okolo 14E a veterinár si odo mňa za očkovanie pýta 18E.

ďakujem Lucia
LuckaJ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Očkovanie

Poslaťod Margita » Uto 12.02.2013 20:49

cisto teoreticky zaockovat ho mozes,ale ak by si s nim niekam isla alebo niekoho pokusal,tak by sa to ockovanie nebralo moc do uvahy,je potrebna peciatka a podpis veterinara

a este nieco ,tato je kombinovana aj s besnotou?tie infekcne povinne nie su ,je to len na tebe,ale besnota je dana zakonom,takze skor ked uz tak besnotu dat pichnut vetovi nech mas razitko podpis a tu proti infekcnym si sama,ked uz
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Očkovanie

Poslaťod miusiatko » Uto 12.02.2013 20:58

LuckaJ píše:ahoj ospravedlňujem sa ak ti tu taký dotaz už padol chcela by som sa spýtať či by som si svojho psíka mohla zaočkovať aj sama a či sú príslušné očkovacie látky dostupné aj v lekárni pre neveterinárov. Nie som veterinár ale ani laik som zdravotník a injekciu psíkovi viem pichnúť len by som chcela vedieť či sa to smie. Konkrétne mám na mysli očkovaciu látku Eurican DHPPI 2-LR ktorá cenovo vychádza okolo 14E a veterinár si odo mňa za očkovanie pýta 18E.

ďakujem Lucia

To pre 4 eura budes ockovat doma? :ach: Ak dostane okamzitu alergicku reakciu, tak urobis co?
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod Margita » Uto 12.02.2013 21:02

poda zodac :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Očkovanie

Poslaťod LuckaJ » Uto 12.02.2013 21:22

vidím že sa k téme vyjadrujú len samí "odborníci" chcela som počuť len či je vakcína voľne dostupná a či nemá niekto s domácim očkovaním skúsenosti. som si vedomá rizika anafylaktickej reakcie ale psík bol spomínanou vakcínou očkovaný už 4x k reakcii ani iným komplikáciam nedošlo je imunizovaný ale viem že tu to riziko je. v tom prípade by som vyhladala odbornú pomoc vzhľadom k tomu že sa špecializujem na ľudí ale zodac by som určite nepodala. a okrem toho anafylaktická reakcia sa vyvíja do 30 min a veterinárka len pichne psovi injekciu a za 5min odchádzame z ordinácie takže ak by reakcia nastala stalo by sa to tiež mimo ambulancie takže si myslím že je to v podstate jedno. a nejde mi o tie 4E ale skôr o to že z veterinárov a cudzích ľudí má môj pes strach na mňa reaguju omnoho lepšie a vakcinácia by bola pre nás obe menej komplikovanejšia.
a áno Eurican DHPPI 2-LR obsahuje aj očkovaciu látku proti besnote + proti načastejšie sa vyskytujcim virózam u psov+leptospirám .viem že vakcína by mala obsahovať nálepku do očkovacieho preukazu len neviem či by to stačilo a či je vôbec voľne dostupná.
LuckaJ
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Očkovanie

Poslaťod Ylayla » Str 13.02.2013 11:34

Nie som odbornik, ale zdravy rozum mam. Aj ked raz som prave v tejto suvislosti mala asi jeho zatmenie. Mali sme psika maltezacka. Ked sa k nam dostal, mal 4 mesiace a vsetky vakcinacie za sebou. V roku zivota ho bolo treba preockovat. Ocov kolega, sa ponukol, ze on nam ho zaockuje. Ze naco budeme davat tazke prachy za veterinara. Mali sme pveho psa, ziadne skusenosti, ved si dame poradit "odborníkom". Tak sme sli. Bol to mnozitel ako hrom, co som predtym nevedala. GRC. Nebudem to rozpisovat, prosto Edy dostal kratucko po pichnuti taku reakciu, ze aj ocov kolega "odborník na vsetko" zrazu stratil rec. A ani jeho manzelka zdravotna sestra teda netusila co ma robit. Utekali sme sice k najblisiemu veterinarovi, ale bola nedeľa a nemal otvorene. Po telefonate vsak rychlo prisiel, ale napriek vsetkym snaham Edy to neprezil.. Ocov kolega s tym nemal problem, vraj so stratami musime ratat...a ponukal nam na predaj hned nejake chudatko zarucene cistokrvne od neho z dvora.. To, co sme mali akoze usetrit sme niekoko nasobne preplatili a hlavne sme o prisli o nasho Edyho. Strasne to bolelo a boli dodnes. Uvedomila som si pritom tiez, aku velku zodpovednost ma majitel psa a ako velmi moze svojim blbym rozhodnutim ovplyvnit zivot psa aj pri takej banalite akou je ockovanie..
Ylayla
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Str 13.02.2013 12:46

Nie su reakcie len 15 minut po ockovani, ale aj 45-60 dni po ockovani, potom by uz nemala byt. Viem o com hovorim. Minule ako som sa docitala, tak psici co nechodia na vystavy a akcie kde musi byt preockovanie kazdy rok tak ti co chcu mozu davat ockovat leptospiru, vedia ju dat preockovat kazdorocne, ostatne choroby staci kazde 2-3 roky.
Inac chcem sa este opytat, na vystavach je preockovanie besnoty podla typu vakciny, tyka sa to len besnoty alebo aj ostatnych chorob??? Co ak niekto dava kombinovanu vakcinu s besnotou tak tie ostatne choroby musi dat kazdorocne preockovat? Ja nedavam kombinovanu, ale sa pytam kvoli ostatnym chorobam.
Naposledy upravil wendy1 dňa Str 13.02.2013 13:18, celkovo upravené 1
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod Ylayla » Str 13.02.2013 12:55

Ano ja viem, mas pravdu. Len mi bolo povedane, ze do 20 minut moze byt anafylakticky sok, kde zalezi na sekundach, neskor moze byt reakcia, kde priznaky nenastupuju tak rychle, samozrejme dosledky mozu byt rovnake. Odtejto skusenosti davam nasho druheho psa, aj ked je to "len" krizencek vakcinovat kazdorocne vsetkym okrem besnoty. Besnotu sme riesii osobitne, teraz nam veterinar povedal, ze staci o 3 roky. A ked bol Maxim minuly rok chorlavy (najprv zapal mocaku, neskor vyvrtnuta noha atd), tak nam vet kazal vakcinaciu odlozit.
Ylayla
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Str 13.02.2013 13:08

Lucka ber to tak, ze ano, vakcinu si urcite zozenies, aj peciatku si mozes vymysliet, ale rozhodne to neodporucame
ak nie si spokojna s tym, za co u veterinara platis, chod dat psa zaockovat k inemu, ktory mu spravi aj nevyhnutne vysetrenia pred ockovanim, samozrejme aj za to si zaplatis, ale to patri k tomu mat psa, spravne sa o neho starat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 17.02.2013 19:06

tie očkovania proti besnote aj niekto kontroluje? myslím tak náhodne nejak. mestskí policajti iba známku z uradu chcu, nie?
lebo ak má niekto psa, ktorý nemože byť zaočkovaný, tak može dostať pokutu? :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Ned 17.02.2013 20:17

ockovanie nekontroluju policajti ale veterinarna sprava, resp. oni to mozu pokutovat
(co vas na tej skole ucia? :nwm: )
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 17.02.2013 20:27

no o psoch asi vela nie :ach:
ako viem, že tie všetky vet veci kontroluju tie vet správy. ide mi iba o to, keby nemožem dať zaočkovať psa či mi za to može dať niekto pokutu, aj keby mi to kontrolovali. len neviem kto by mi to kedy kontroloval... (jasne pri poraneni človeka, pri presunoch, na nejakých hromadných akciách...)
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Ned 17.02.2013 21:17

jasne chapem
no podla mna pokutu dat mozu, ale na zaklade potvrdenia od veterinara o zdravotnom stave by nemali (tolko zdravy rozum)
v KE pred dvoma rokmi mali podmienku pri prihlasovani psa ockovanie, ale ockovak odo mna nepytali, otazne je, ako by to riesili oni a ini byro staff
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 17.02.2013 21:30

no presne tak nejak by som si to predstavovala. ktovie ako by to bolo v praxi
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

očkovanie

Poslaťod palopo » Štv 21.02.2013 14:40

Zdravím Vás ,

Prosím Vás mame ísť na očkovanie s nemeckým ovčiakom po roku.Prv mame postúpiť očrevnenie psíka až potom isť na očkovanie hm? Alebo aký je správny postup?

Ďakujem
palopo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby