Ako podávať psovi tablety?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Podávanie liekov

Poslaťod Bad » Sob 21.06.2014 19:25

nebo taky můžeš piluli vmáčknout do taveného sýra nebo paštiky vhodné konzistence. Nám taveňák funguje na 100%
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Podávanie liekov

Poslaťod doda8 » Ned 22.06.2014 7:47

Ďakujem za rady, nakoniec pomohla paštéta som pilulku obalila paštétou a ešte dala do malého kúsku paštéty a ani nevedela že ju zjedla taká som bola rada..ešte raz ďakujem :jop:
doda8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Ilava

Ako podávať tabletku?

Poslaťod kalipaca » Pon 13.04.2020 15:23

Zdravím máme bytovú čivavu, a dostala také vitamíny na kĺby na 4 mesiace máme jej podávať každý deň jednu tabletku, ako najlepšie aby ju zjedla? Lebo zatiaľ to skúšame týždeň a vždy munto lwn zabalíme to nejakej odmeny ktorú má leň keď poslúcha, nechceme mu to dávať 4 mesiace. Má niekto overený spôsob podávania? Ďakujem.
kalipaca
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Ako podávať tabletku?

Poslaťod straka17 » Pon 13.04.2020 16:28

Otvoriť papuľu, dať na koreň jazyka, zavrieť papulku, pomasírovať krk :smile: Alebo ak máš žravého psa tak ja maskujem tak, že ide piškóta, piškóta, tabletka, piškóta, piškóta. Tak stašne chce tú ďalšiu piškótu že zožerie aj tabletku ani sa nezbadá :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ako podávať tabletku?

Poslaťod wer » Pon 13.04.2020 16:36

Ono ked mate s tymto problem, tak je lepsie vyhladat tie doplnky v inej forme... na klby byvaju aj v praskovej, aj tekutej forme, aby sa to dalo pohodlne zamiesat do zradla.
Ja inak taketo nie chutovo hnusne tabletky bezne hadzem rozpolene do zradla a on to bez problemov zozerie. Take lieciva kratkodobo podavane ale davam tiez v niecom dobrom - viac odmien v rychlom slede, aby to rychlo prehltol a nestihol spekulovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako podávať tabletku?

Poslaťod Nisus » Pon 13.04.2020 17:10

Offtopic: A potom tu sú psy ako Oliver, ktorému nasypeš hnusný horký odčervovací prášok do misky, len tak, bez ničoho a on ju úplne vyčistí :haha:
Ale ako hovorí wer, poobzerala by som sa po niečom tekutom, to zvykne psom aj chutiť. Prášok neviem, možno ak, tak nejaký s príchuťou, lebo ak je vyberavý, tak sa ti na to vy :kak: .
O aké tabletky ide, čo mu dávate?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Ako podávať tabletku?

Poslaťod wer » Pon 13.04.2020 17:35

Odcervovaky su praveze celkom dobre este :ha: A prasok - vsak zaliat grancle, na to lososak a je :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod Slausa » Pon 13.04.2020 18:01

Offtopic: a potom su tu poplusky, ktoree vyberu prasok z mleteho masa alebo to pre istotu nechaju cele tak :lol:
Canvit ma inak dobre tabletky, tie na klby a im podobne, tie chutili aj Rokymu len tak same
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Predchádzajúci

Späť na Choroby