osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod Rauke » Sob 23.05.2009 14:27

xixi co som hovorila?:
Renique píše:antenka, kedze ma postih. zuvacie svaly, tak ma napadla este eozinofilna myozitida... ale na to by vet prisiel podla rozboru krvi... tak nwm :nwm: skus sa ho popytat


este prodsim doplnte ci je to eozin. myozitida? alebo nejaka ina? som zvedava...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod lucik » Sob 23.05.2009 15:09

.mia. píše:Nové správy o Hugovi
Určila sa konečne diagnóza: myozitída a berie homeopatiká a lieči sa akupunktúrou a bowenovými masážami.Vyzerá to nádejne, takže držte všetci palce

kto a kde mu robi boweny?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod Deria » Sob 23.05.2009 21:10

No, konecne, aspon sa udialo aj nieco pozitivnejsie, dufajme, ze to pojde k lepsiemu. Je dobre, ze si skusila aj inu alternativu, snad si v dobrych rukach a zaberie to. Kto ti dal homeopatika, vet? A co su bowenove masaze?
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Ned 24.05.2009 9:47

este prodsim doplnte ci je to eozin. myozitida? alebo nejaka ina? som zvedava...[/quote]


Pracovná diagnoza myozitida masseteru
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Ned 24.05.2009 10:03

lucik

Cesta k bowenkám bola zložitá, v podstate nás nakopol pán Desenský, keď sme boli na stretku v Humennom.Poradil homeopatiká, dal mená pár veterinárov ( na nešťastie od nás dosť vzdialených- takmer pri Prahe) a spomenul, že ak by bola presná diagnóza, dalo by sa aj akupunktúrou. Predtým sme boli v Bojniciach a tam dostal kortikoidy a keď som volala do Bojníc , že mu nezabrali a stav sa nezmenil, pýtala som sa veterinára na alternatívnu liečbu ( nie že by som sa na to nepýtala aj predtým, ale teraz som to konkretizovala) a keď som spomenula akupunktúru, dal mi číslo na pána Olajca zo Sliaču. Je to super človek, dokonca na druhé stretnutie prišiel aj ku nám domov. Bowenky mu robím aj ja, ale amatérsky, ale dostala som adresky super stránok, tak ak by niekto mal záujem....
http://uloz.to/1666527/BOWEN TERAPIE.PDF
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Ned 24.05.2009 10:19

No, konecne, aspon sa udialo aj nieco pozitivnejsie, dufajme, ze to pojde k lepsiemu. Je dobre, ze si skusila aj inu alternativu, snad si v dobrych rukach a zaberie to. Kto ti dal homeopatika, vet? A co su bowenove masaze?

Homeopatiká mu dal veterinár zo Sliaču, pán Olajec

Bowenova masáž je jemná metóda, ktorá výrazne zmierſuje a uvoľſuje napätie vo svaloch a v tele, stimuluje činnosť detoxikačných orgánov (pečeſ, ľadviny, lymfatický systém , krvný obeh a tok lymfy bez tlaku. Posilſuje vlastné liečivé schopnosti tela tým, že stimuluje tok energie v tele.
Bowenova technika má predovšetkým liečebný ale i preventívny účinok
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod lucik » Ned 24.05.2009 15:21

.mia. píše:lucik

Cesta k bowenkám bola zložitá, v podstate nás nakopol pán Desenský, keď sme boli na stretku v Humennom.Poradil homeopatiká, dal mená pár veterinárov ( na nešťastie od nás dosť vzdialených- takmer pri Prahe) a spomenul, že ak by bola presná diagnóza, dalo by sa aj akupunktúrou. Predtým sme boli v Bojniciach a tam dostal kortikoidy a keď som volala do Bojníc , že mu nezabrali a stav sa nezmenil, pýtala som sa veterinára na alternatívnu liečbu ( nie že by som sa na to nepýtala aj predtým, ale teraz som to konkretizovala) a keď som spomenula akupunktúru, dal mi číslo na pána Olajca zo Sliaču. Je to super človek, dokonca na druhé stretnutie prišiel aj ku nám domov. Bowenky mu robím aj ja, ale amatérsky, ale dostala som adresky super stránok, tak ak by niekto mal záujem....
http://uloz.to/1666527/BOWEN TERAPIE.PDF

.mia. dost zvlastne, ze ti dali takyto navod na boweny.. ja som bola na trojdnovom kurze bowenovej techniky - tam sme sa ucili prave tu zakladnu harmonizaciu.. ale teda netrufla by som si sama na choreho psa siahat, masirujem si len svoju fenku, obcasne ked sa mi dostane do ruk nejaky psik znameho..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Ned 24.05.2009 16:44

lucik
veterinár mi ukázal 2 svaly na hlave, ktoré mu mám masírovať raz za 2 dni
kde si bola na seminári?
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod lucik » Ned 24.05.2009 17:04

na Jahodniku - ono to nebol nejaky verejny seminar, dostala som sa k tomu ako slepe kura k zrnu.. bola som na free sobote s R.Desenskym v Trnave a baby tam planovali ten kurz, tak som sa navtierala.. hlavne ma to zaujalo kvoli klbom mojej fenule..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Str 03.06.2009 15:55

lucik
ten seminár bol zrejme už dávnejšie, alebo sa mýlim?? Hľadala som niečo podobné na nete a jediné, čo som našla bolo v čechách u Jiřího Berana, ale to bolo pre ľudí, fňuk
lucik píše:na Jahodniku - ono to nebol nejaky verejny seminar, dostala som sa k tomu ako slepe kura k zrnu.. bola som na free sobote s R.Desenskym v Trnave a baby tam planovali ten kurz, tak som sa navtierala.. hlavne ma to zaujalo kvoli klbom mojej fenule..
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod lucik » Str 03.06.2009 16:08

na nete to vobec nebolo, bola to cosi ako sukromna akcia asi.. proste zozbieralo sa par ludi, pozvali sa instuktori, rezervovala sa chata a isli sme.. teda nie sa, jedna dobrucka osobka to vsetko spachala (znovu a znovu vdaka)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Štv 04.06.2009 22:02

lucik píše:na nete to vobec nebolo, bola to cosi ako sukromna akcia asi.. proste zozbieralo sa par ludi, pozvali sa instuktori, rezervovala sa chata a isli sme.. teda nie sa, jedna dobrucka osobka to vsetko spachala (znovu a znovu vdaka)..



Ak by si náhodou o niečom podobnom počula, že sa bude konať, daj info. Rada by som sa niečoho takého zúčastnila, teda ak by sa dalo
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Pon 08.06.2009 17:27

Pracovná diagnoza myozitida masseteru

[/quote]

huuuh..teraz som prisla na to, ze myozitida masseteru je to iste co eozinofilna myozitida.

čo konkrétne vieš o tejto diagnóze??
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod Rauke » Uto 09.06.2009 8:37

čo konkrétne vieš o tejto diagnóze??


Eozinofilná myozitíta- /myozitida-zapal svalu, eozinofilná-zvysenie tohto typu bielych krviniek v krvi aj v mieste zaplu/

Vyskyt:sporadicky, najma u NO, ale aj u inych plemien
Pricina: autoimunitna choroba-telo vytvara protilatky proti vlastnemu tkanivu plus sa predpoklada alergicky podklad na zaklade zvysenia eozinofilov /alergia na cudzorode bielkoviny.../
Symptomy: vyskytuje s v akutnej i v chronickej forme.
Akutna: typicky opuch zuvacich a spankovych svalov-niekedy len zuvacich, prolabs 3.viecka, rozsirenie ocnej strbiny, exoftalmus, sval zvacseny bolestivy teplejsi, zvacsene regionalne lymf.uzliny, obmedzene otvaranie celusti. casto prechadza do chronickej formy, sval s apostupne atrofuje-zmensuje
Diagnoza: n zaklade klin.priznakov, hemetologia-eozinofilia, biopsia svalu-eozinofilia, biochemia-zvysenie kreatinkinazy, a este sa meria napatie svalu nejakym pristrojom, to sa casto nepouziva.
Terapia: glukokortikoidy, kedze je to autoim. ochorenie, antihistaminika-kedze ma alergicky podklad, analgetika-proti bolesti,najma v akutnej faze, kalciove preparaty, vitamin E, teplo, masaze,
Prognoza: akutny zapal ma horsiu prognozu ako chronicky. v jednej knihe som citala, ze casto dojde k spontannemu vylieceniu, v inej zas ze ochorenie ma len progresivny chrakter a v podstate sa zlepsit nemoze. priklanam sa k tej druhej moznosti, lebo podla mna ked je ten sval uz raz atrofovany,..uz sa vyliecit neda.

ked si na nieco este spomeniem, dopisem.

zaujimala by ma na zaklade coho stanovil vas vet diagnozu, ci len podla priznakov, alebo aj na zaklade vysetrenia krvi-eozinofilie??
vasho psika som videla na free sobote s desenskym a teraz lutujem, ze som odtial odisla tak skoro, tak rada by som si pozrela tie svaliky, v akom ich ma stave... no nic snad nabuduce.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: osteosarkom - rakovina kostného tkaniva

Poslaťod .mia. » Uto 09.06.2009 18:23

Renique

Eozinofilná myozitíta- /myozitida-zapal svalu, eozinofilná-zvysenie tohto typu bielych krviniek v krvi aj v mieste zaplu/

neviem, ktoré z týchto príznakov mal, máme ho len od februára, ale oči oproti našemu labradorovi mal teda vypúlenejšie, dokonca aj obočie dvíhal jednotlivo a stále sa usmieval, čo nám pripadalo milé, kým sme nezistili, že nemôže otvoriť papuľku a takýmto spôsobom len predýchava.

Na Sliači mu veťoš robil 5 rtg, jeden bol dáky zvláštny, všetky dobre vyšli a poriadne ho prehmatal.Diagnózu stavovil na základe rtg a ešte to s niekym konzultoval.Ale krv sa mu nebrala.Ideme tam zajtra na akupunktúru, tak sa na to popýtam.
A dík za rozsiahle info, mne sa toho cez net moc zohnať nepodarilo
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby