Parvoviróza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Parvoviróza

Poslaťod sandra » Sob 08.09.2007 16:24

nam na parvak uhynuli 2 psi. jeden ked som bola este malicka - to si poriadne nepametam. viem ale ze to bol cca 6 az 8 mesacny psik ktory uhynul do 4dni. druhy pripad sa stal v roku 2005 ked nam uhynul 6mesacny psik. bolo to hrozne pozerat ako mlademu silnemu psovi z oci vyhasina ohen zivota zo dna na den, z hodiny na hodinu :plac:
presne ako pisu na stranke sa to zacalo prejavovat - zvracanim, hnackou, vysokou teplotou.
psa sme okamzite izolovali. veterinar bol u nas od prveho momentu 5x do dna no nepomohlo. je to hrozne - za necele 3dni nam uhynul.
myslim ze tuto chorobu preziju iba velmi silne jedince. zaujimave na tom ale je ze sa ziadny iny z nasich psov nenakazil. mozno pre to ze uz boli vsetko psy od dvoch rokov vyssie...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: Paraviroza

Poslaťod Amaguk » Sob 08.09.2007 18:22

marhula píše:chcem sa opytat ci niekto ma skusenosti s touto chorobou hlavne ci je mozne ju prekonat


je to velmi vazna choroba, kedysi sa nu neockovalo a nas prvy psik na nu zomrel v 7 mesiacoch - do 3 dni od vypuknutia priznakov zomrel na dehydrataciu a celkovu vycerpanost organizmu. :plac:

btw, vola s to PARVOviroza, nie paraviroza
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod marhula » Ned 09.09.2007 8:41

dakujem za prispevky vsetkym...
precitala som si vsetky info na nete ohladom tejto choroby .. uz viem aj ze to nie je paraviroza ale parvoviroza :)
nas psik je bez zmeny..v noci 1xvracanie, prijima vodu s glykopurom, dnes pokracovanie atb a infuzie...inac je slaby, apaticky cize rovnako ako vcera
verime ze sa zacne zlepsovat .. drzte nam palce
pozdravujem vas
marhula
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod marhula » Ned 09.09.2007 15:40

psik ma 11mes a proti parvoviroze ockovany bol
dnes sa po infuzke konecne po par dnoch vypytal na vencenie dokonca hliadkoval co ma v miskach :smile: ale potom zase trochu vracal a teraz zase apatia :ua:
vetros veri ze sa z toho dostane my tiez aj ked je to tazke...
marhula
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod Amaguk » Ned 09.09.2007 21:48

v 11 mesiacoch ma realnu sancu, ze sa z toho dostane - cim starsi - tym lepsia prognoza
take este raz: velmo drzime palce!
:ahoj:
a urcite daj vediet, ako to sa psikovi dari
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod marhula » Pon 10.09.2007 7:48

...nas Max dnes v noci odisiel do psieho nebicka :plac:
dakujem za rady aj podporu
marhula
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod marhula » Pon 10.09.2007 11:22

..neviete mi povedat ako je mozne ze psik dostena tuto chorobu ked mal vsetky ockovania od malicka? veterinar nam povedal ze je to teraz v presovskom kraji nejak velmi rozsirene ze dost vela psikov zomrelo hlavne tie mensie rasy na parvovirozu...je mozne ze sa ten virus nejak zmutoval alebo ako je to mozne?
nas Maxik sa trapil prestala mu pracovat jedna polovica pluc...rano o siestej mal ist na dalsiu infuzku este vcera veterinar hovoril ze je silny ze srdiecko je ok ze by to mal zvladnut...a takto nas tu nakoniec nechal :plac: je to strasne....
marhula
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod Amaguk » Pon 10.09.2007 11:29

je mi velmi luto vasho psika, ale uz ho nic neboli a netrapi sa :plac:
nas prvy havko tiez zomrel na pravo, takze viem, co je to za des, divat sa ako psik bojuje a svoj boj prehrava
ale to bolo este v casoch, ked sa na parvo neockovalo, ked v podstate o nom vedeli len velmi malo.

tiez by ma zaujumalo, ako je mozne, ze riadne ockovany psik ochorie. vzhladom na to ze ide o virove ochorenie, je mozne, ze ide o nejaku novu mutaciu :ua:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Maruska » Str 12.09.2007 7:40

Marhulka.Tvoj psik mal 11 mesiacov vsak?? Chovala si predtym psika? Ak ano ako umrel? Bol tvoj terajsi psik ockovany proty parvu od steniatka, teda aj u povodneho majitela, alebo ste s tym zacali az u vas?
Parvoviroza je velmi zakerna choroba. Preziva v truse a moze prezit aj roky. Je tiez mozne ze psik nereagoval na protilatky dobre, mozno bol v tom obdobi chorlavy a parvoviroza zautocila v pravy cas na pravom mieste. Pokial je oslabena imunita, virus moze napadnut psika aj ockovaneho(najme v zime-virus je neskutocne odolny voci teplotam)
Je mi to naozaj luto. :ua: Viem co je to prist o psika. Bud silna a tvojmu psikovi zelam nech si v tom nebicku najde dobrych kamosov :plac:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod marhula » Str 12.09.2007 8:10

Maruska dakujem za podporu bol to nas prvy psik...podla vsetkeho bol zaockovany dobre este od povodneho majitela a potom stale preockovavany mozne je to skor s tou oslabenou imunitou pretoze asi pred mesiacom mal problem s mocovymi cestami...
je to pre nas velmi tazke cela rodina sme ho zboznovali bol velmi dobry psicek velmi poslusny a mily bol tichucky velmi pritulny verny..no skratka naj..casto sme hovorili ze je ako clovek ocami vedel povedat vsetko...este pred tyzdnom sme sa dohovarali ze mu na zimu kupime oblecok aby mu nebola zima a teraz... :plac:
kedze pravdepodobne na jar budeme chciet dalsieho mrnusa veterinar odporucil dezinfekciu celeho bytu .. tiez kvoli tomu ze ja som tehotna a bojim sa aby sa to nejak na babulko neprenieslo...
...no uvidime zatial je to velmi tazke pre nas kazdy den za nim :plac: .. je to take nespravodlive... :plac: bol este taky malicky :plac:
marhula
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod Maruska » Str 12.09.2007 8:17

Minimalne 6 mesiacov pockajte. A navyse ak si tehotna (inak velmi gratuluje to je naozaj krasne :aplause: ) Dezinfekcia je naozaj nevyhnutna. Dolezite je(teda ak mate dvor a psik tam kakaval, vydezinfikovat kazdy centimeter-napriklad vapnom) dezinfikovat cele prostredie kde sa psik zdrziaval. A v kolkatom si mesiaci ak sa mozem opytat?? :hi:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod marhula » Str 12.09.2007 8:41

som v 2mes. ... psik bol drzany v byte veterinar doporucil dezinfikovat horskym slnkom takze toto urobime no a uvidime...stale sa bojim ci to bude dostatocne ci to nejak nemoze babulku uskodit..
nevies ci to nemoze nejakym sposobom uskodit aj dospelemu cloveku lebo rodicia s nim boli v kontakte az do konca a upratovali vsetky vylucky samozrejme...
marhula
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod Maruska » Str 12.09.2007 9:52

Nemusis sa bat. Psia parvoviroza nieje v ziadnom pripade prenosna na cloveka. Avsak desinfekcii sa venujte velmi dokladne. A ja by som ti odporucala s tym steniatkom pockat. Kedze si v 2 mesiaci tak na jar by si mala mat prave termin. Pockaj kym babetko nedovrsi minimalne pol roka. :ach:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Parvoviróza

Poslaťod Zelenkovci » Sob 10.05.2008 13:02

Zdravím všetkých. Potrebujem poradiť od niekoho kto už bojoval s týmto problémom :ach: . Naša malá westička bojuje o život a mi by sme chceli pozbierať čo najviac informácií a skúseností aby sme pre ňu mohli spraviť maximum. Ma toho najlepšieho veterinára kt. sme jej mohli zabezpečiť :jop: Ďakujem za vaše odpovede...
Priemerný pes je lepšia osobnosť ako priemerný človek.
Andrew Rooney
Zelenkovci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Michalovce

Re: Parvoviróza

Poslaťod Tatiana » Sob 10.05.2008 15:55

nastastie nemam ziadnu skusenost s touto chorobou,ale psik moze prezit ,musi byt v karantene a vsetko sa musi dezinfikovat,podavaju sa infuzne roztoky,liecenie je intenzivne asi tyzden,pri infekcii podavat antibiotika,po vylieceni o dva tyzdne zaockovat proti parvoviroze,dufam ze ti to pomoze :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Ďalší

Späť na Choroby