Kotercový kašeľ (infekčná laryngotracheitída)

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Laryngitída a doliečovanie

Poslaťod Silwuska » Uto 11.03.2008 16:22

Montysek s touto diagnozou uz k nam prisiel, malo to byt zlepsene, ale bohuzial sme museli navstivit veta...dostali sme atb. Augmentin /aj ked som myslela ze ten je pri kusnutiach, alebo operaciach :nwm: / a sirupcek Atusin...poviem vam ze ked som citala o tom psincovom kasli, tak ma az striaslo lebo maly mal presne tie iste problemy, pri podrazdeny trubice zacal kohrcat, akoby mal chlpy v krku a tak...no po 3 davkach sirupceku sa to zlepilo...sem tam este kohrcne, ale to uz len tak...

Mate niekto skusenosti?? ako dopomoct k liecbe az k uzdraveniu?? :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laringitida...

Poslaťod lucik » Uto 11.03.2008 16:27

Silwuska, na kasel, resp. celkove zlepsenie imunity odporucali a chvalili si na Desenskeho fore nejake kvapky.. teraz nemam cas hladat, vecer to pozriem, alebo pozri sama alebo Amaguk, ci si nepamata..
teraz musim frcat, :ahoj:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Laringitida...

Poslaťod Lucifer » Uto 11.03.2008 16:28

Silwus klud :no: Kotercovy kasel sa dost podoba aj na obycajne prechladnutie a laringitidu...Izaak bol tiez nedavno "chyteny" prechladnutim a dostal Stoptussin kvapky a mali sme mu zalievat (vtedy este) granule, aby mu ta tvrda strava zbytocne nedrazdila dychaciu trubicu. Okrem toho si davaj pozor, aby Monty nemal uplne studenu, z kohutika odtecenu vodu v miske na pitie. Jeden chlapik mal goldena na sidlisku v Lamaci, ked som tam este byvala a daval psovi na vyliecenie med :nwm: Tvrdil, ze mu to urychlilo uzdravenie, ale o tomto sa skor porad s vetom...Hlavne, ked Monty je este babatko :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Laringitida...

Poslaťod Silwuska » Uto 11.03.2008 16:36

Lucik dik..skusim pohladat...

Lucifuk...no myslim ze medik uskodit nemoze...drobec dostava zatial len makucku stravu, t.j. masko obarene a vlocky, prip. granulky zaliate vodou...vidis to s vodickou ma nenapadlo :oo: musim si dat odstat do flasiek... :lol:

Ale ved aj ja som si pak rikala klud, sak to by vetko zistil ze to nieje len take neco...inak opet tymto velke plus vetkom z Trnavskej kliniky...spravali sa uzasne...aj ked maco ocvrkol nohu od stola :hi: tak ochotne pomahali sestricky utierat...aj vetko /mlady a fesny :lol: / secko povysvetloval... :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laringitida...

Poslaťod lucik » Uto 11.03.2008 20:09

skorocelovy sirup, najlepsie s echinaceou a vitaminom C
propolis (cdVet)
cokoliv z Rakytníku řešetlákového (vela vitaminu C)

neviem, ci je to to, co som chcela najst, ale zatial som viac nenasla..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Laringitida...

Poslaťod Silwuska » Uto 18.03.2008 18:04

Plosiiim vaas...mohol to Maco chytit od Montyho?? sa mi zda ze aj on zacal tak chrchlunat :nwm: a ak ano tak preco ma na to vet neupozornil....
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laringitida...

Poslaťod lucik » Uto 18.03.2008 19:05

Silwus, ak je to kotercovy kasel, tak to mohol chytit, priam je to az pravdepodobne.. neviem ako vet rozozna laryngitidu od kotercoveho.. vzhladom na to, ze Monty bol v utulku, kotercovy kasel je pravdepodobny.. laryngitida tusim nakazliva nie je, aspon ta ludska nie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Laringitida...

Poslaťod Silwuska » Uto 18.03.2008 19:33

Ja neviem ale mal by to rozoznat...teda vedia o nom vsetko...bol u nich uz predtym, ked bol v utulku...tak snad by si uvedomil ze moze mat kotercovy...uz v utulku mal tu laringitidu...ale pani hovorila ze sa mu to zlepsilo, ale ked prisiel k nam tak hned prvu noc kohrcal jak stary hrnec :nwm: ja som si myslela ze to je zmena prostredia, alebo stres alebo co...ale teda ked neprestavalo, tak sme isli vetkovi...sa mi nezda ze by ho to nenapadlo...

no a ak by to bol kotercovy tak to sa ako lieci??? mame vyssie sponemute lieciky...a uz sme douzivali sirup a ostali atb...no a kasel uz nema, ale mava take jak soplove "zachvaty"...nevim jak to opisat take jak keby sa vam taky husty soplos zasekol v krku :lol: :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laringitida...

Poslaťod Tatiana » Str 19.03.2008 10:23

urcite injekcne antibiotika by mali dostavat,mam skusenost iba s laryngitidou a to sme dostali vtedy pat injekcii obden a davala som Hedelix sirup,pes musi byt v teple a pomahaju aj vytery jodom,pri kotercovom kasli neviem ,ale zrejme podobna liecba :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Laryngitida...

Poslaťod Silwuska » Uto 25.03.2008 19:24

Baby prosim vas..mam uz aj echinaceu aj ten druhy sirup...skorocelovy...a stul mam otazku jak to davkovat?? a ci to mozem miesat a davat ako jednu davku??? v jednej striekacke...a kolko Macovi 25 kg a kolko krpcovi 6 kg...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laryngitida...

Poslaťod Silwuska » Uto 25.03.2008 22:25

No super sirupy boli podane podla navodu, ale nevedela som kedy tak som dala po veceri a maly seeecko vygrcal...ale teda mohlo to byt aj z toho ze sa strasne blaznili s macom hned po veceri ...ale to robievaju pravidelne, nikdy sa nedogrcal...moze to byt s toho sirupu?? :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laryngitida...

Poslaťod schnauzee » Str 26.03.2008 10:09

Nas uz nebohy Alik mal ku koncu zivota castejsie kasel, chorlavel. Tiez braval rozne sirupceky, vzdy mal dva naraz. Ale musela som mu to davkovat postupne. Napr. dostal z jedneho a z druheho az niekedy o pol hodinku - hodinku. Ak som mu to dala spolu, zgrcal sa. Tak skus dat po prestavke dalsi a uvidis.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Laryngitida...

Poslaťod ZEva » Str 26.03.2008 13:53

no moja mladšia tiež teraz soplí a hlieny má v krku ale veterinárka nechce zbytočne pchat ATB keď nemá zvýšenú teplotu s čím súhlasím a dávame len sirup: Imunal /echinacea + vit.C/, Imunoglukán /extrakt z hlivy ustricovej/ a Calcium chloratum, dávkovanie ako pre deti do 6 rokov /nakoľko sú to humánne liečivá/a prvé dni dvojnásobná dávka. Mám to odskúšané na staršej sučke a fakt zaberá a je to prírodné. Treba držať psa v teple, znížiť pohybovú aktivitu a samozrejme pozorovať - ak sa zvýši teplota resp. pes je apatický a odmieta potravu určite treba navštíviť veta. Ale mám skúsenosti, že po týždni to prejde aj bez ATB ale kašel odznieva aj mesiac, kým sa neobnoví sliznica. A vodu fakt ako niekto vyššie spomenul nie studenú priamo z vodovodu ale odstátu. No škoda, že počasie je teraz také bláznivé raz teplo a raz sneží a prší to veru našim "chorôbkam" nesedí :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Laryngitida...

Poslaťod Silwuska » Uto 20.05.2008 12:00

No konecne sa nam (teda drahemu) podarilo natocit montyho pri tych jeho chrchlackach ktore mu ostali este z cias tej laryngi co mal



toto bolo len take chvilkove, ale mava to aj 10 sekund...minule pri tom skripal zubami.. :nwm: ma to tak raz za 3-4 dni, az tyzden, vecsinou rano, alebo neskoro vecer... stretli ste sa s tym niekto??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Laryngitida...

Poslaťod Tatiana » Uto 20.05.2008 12:20

moja sucka tak chrchlila pri laryngitide,vybrala vtedy injekcie a sirup,odvtedy je o.k,treba to preliecit urcite :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Ďalší

Späť na Choroby