Giardia a iné "jednobunkovce"

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod julieta » Uto 22.07.2008 9:19

Z vysetrenia stolice boli zistene mojmu psikovi gardie. Veterinarka povedala, ze je to v malom mnozstve a ze sa tu nemusi preliecit, ze sa vylieci psik aj sam. Mame prist len vtedy ak by sa hnacky opakovali. Mate s tym niekto skusenosti?
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 22.07.2008 15:38

“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Rauke » Uto 22.07.2008 17:07

Giardie su jednobunkove-protozoalne endoparazity, parazitujuce v tenkom creve. mozu sa vyskytovat u vsetkych cicavcov vratane cloveka.narusaju epitel creva a znemoznuju normalne travenie preto vyvolavaju hnacky.ak mas steniatko a ak nema prilis silne hnacky tak by sa to malo dat do poriadku samo.u steniat a malych deti su to totiz najcastejsi povodcovia hnackovitych ochoreni.ak by psik mal silnejsie hnacky, tak sa to da preliecit antiparazitikami: metronidazol a dimetridazol, ale nazvy pripravkov nepoznam. skus si to najst na nete.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod julieta » Uto 22.07.2008 17:19

dakujem, uz sme si boli u veterinarky pre prasok rozriedeny vo vode. Liecba bude trvat 10 dni tak dufam, ze nam to pomoze . :yes:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod bassetka » Uto 22.07.2008 18:45

Da sa pouzit humanny Entizol.Veterinarny prasok je dost horky.Daju sa pouzit aj odcervovacie tabletky v dvojnasobnych davkach na 3-5 dni.To vas Entizol stoji menej.Posledne studie u deti preukazovali vyssi vyskyt alergii u tych,ktore mali gardie.Ci je tam suvislost sa zatial nevie.Mohlo by ist o naburanie crevnej steny a o prienik alergenov do krvi.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod julieta » Uto 22.07.2008 19:04

bassetka dakujem. ten prasok je asi fakt horky pretoze psi to velmi nechceli ale davame to striekackou tak co ine im ostava. :smile:
uz sa tesim, ze sa nieco s nimi robi, lebo tieto problemy co mohli vyvolavat giardie mali uz dlhsiu dobu... :ua:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Van » Uto 22.07.2008 20:52

julieta a co je to za prasok? Nie je to len na zastavenie hnacky?

Ja som si toto s "krpcom" preskakala v juni, v podstate pravdepodobne z vody (taka hnusna zaburina, ktoru objavil skor ako ja a stihol si z nej zrejme lognut), alebo niecoho pri nej, aj ked presne to uz nezistim, bolo to len vylucovacou metodou, kde sme boli, co sme robili. Tiez najskor dostal len prasok (nazov si teraz nespomeniem) ale v podstate ho bral 3 dni spolu s injekcne podavanymi antb.(tie dostaval tyzden), potom sme dostali entizol na dalsich 10 dni...a bolo dobre :) Dufam, ze ziadne nasledky z toho nebudu, staci mi, ze travenie stale nie je 100% ani po vyse roku od operacie...ale zatial sa zda, ze je to v poho.

Drzim palce, aby ste to mali rychlo za sebou bez komplikacii :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod julieta » Str 23.07.2008 7:02

Van, na krabicke bol nazov prasku metronidazol. Take velke balenie... na zastavenie hnacky sme brali streptonamid este pred tym ako sme vedeli vysledky rozboru a tiez nejaku inj. O traveni ani nehovor. Mame problemy take, ze psik aj ked je veeelky zravec, tak po jednej prechadzke sa vyprazdnuje tak, ze najskor je stolica tvrda a potom postupne makka az vypadnu zneho len tri kvapky. Tieto priznaky ako som si precitala na nete su priznakmi giardii. Pripisovala som to krmivu. Tak sme zmenili krmivo, isty cas bol pokoj, dostal sa do formy a pred tyzdnom strasne hnackoval, tak sme tam kde sme boli. Tak sme po tomto vsetkom dali vysetrit stolicu a naslo sa male mnozstvo giardii. Ak to ma psik od malicka, tak sa vobec necudujem, ze je taky stihly ako keby ani sbt nebol. Tak teraz som v ocakavani ako to dopadne a ci sa uz aj on konecne dostane do formy.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Rauke » Str 23.07.2008 7:25

Bassetka a nemozu tie klasicke odcervovacie tablety v dvojnasobnych davkach podrazdit GIT hafana? su teda lepsie ako Entizol alebo naopak??
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Lucifer » Str 23.07.2008 7:36

My sme pre podozrenie na toto svinstvo dostali tiez Entizol a Izaak bol do par dni fit :no: A ubezpecili ma na veterine, ze tieto lieky nie su az taka zataz na organizmus psa - ze su v pohode. Vzdy je totiz moja prva otazka na veterine, ked chcu nasim psom predpisat nejake lieky, ci to nie je svinstvo :lol:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod ess » Štv 24.07.2008 8:42

ucinna latka v odcervovackach je fenbendazol - ak to odcervovacky maju, tak sa daju pouzit....odporucam Optivermin
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod ivanN » Pon 28.07.2008 9:34

Nam bolo povedane, ze odcervovacie tabletky vobec nie su vhodne. Dostali sme entizol a po cca týždni bolo dobre. Prejavovalo sa to takým červeným hlienom na :kak: Proti žardii sa da aj očkovať.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Lucifer » Pon 28.07.2008 14:40

...okrem toho mne povedali na veterine, ze odcervovacky na Gardie nezaberaju vobec :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Rauke » Pon 28.07.2008 15:12

ja si tiez nemyslim ze klasicke odcervovacky su vhodne, je tam uplne ina ucinna latka. viem ze sa pouziva klasika: metronidazol a dimetridazol.okrem toho si myslim ze zdvojnasobit davku odcervovaciek len aby zabrali proti giardiam je trochu neekonomicke najma u vacsich psov a tiez je to istotne vacsia zataz na organizmus ako ta spominana klasika v normalnej davke. :nwm:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Gardie -jednobunkové org.

Poslaťod Van » Pon 28.07.2008 15:49

Ludia, ved citajte :no: Ess nenapisala, ze hoc aka odcervovacka na to zaberie...napisala:

ess píše:ucinna latka v odcervovackach je fenbendazol - ak to odcervovacky maju, tak sa daju pouzit....odporucam Optivermin



Cize ja to chapem tak, ze ak je k dispozicii odcervovacka s fenbendazolom, da sa pouzit...ak nie, je to na nic. :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Ďalší

Späť na Choroby