KOLAPS TRACHEY - STENT

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

KOLAPS TRACHEY - STENT

Poslaťod marcinesi » Str 23.02.2022 10:11

Ak tu má niekto psíka, ktorému bol z dôvodu kolapsu priedušnice zavedený stent, prosím Vás napíšte mi Vaše skúsenosti. Pomohlo to psíkovi? Mali ste nejaké negatívne skúsenosti, prípadne komplikácie po zavedení stentu...? Mám 16,5-ročnú sučku s ťažkým kolapsom trachey, je na kortikoidoch /Medrol/ + užíva montelukast, napriek tomu sa jej stav zhoršuje, takže neustále zvyšujeme dávky kortikoidov, čo spôsobuje iné zdravotné komplikácie. Zvažujem, že by som jej dala zaviesť stent. Bojím sa toho, pretože narkóza je v jej veku veľké riziko, ale asi nemáme inú možnosť. Uvítala by som aj info, ak vášmu psíkovi pri kolapse priedušnice pomohla nejaká iná konzervatívna liečba okrem kortikoidov a montelukastu. Ďakujem.
marcinesi
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: KOLAPS TRACHEY - STENT

Poslaťod straka17 » Str 23.02.2022 11:08

straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157


Späť na Choroby