Dychová frekvencia psa

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Dychová frekvencia psa

Poslaťod marcinesi » Uto 14.12.2021 14:38

Mám 16-ročnú fenku, ktorá má v bdelom stave normálnu dychovú frekvenciu 18 vdychov za minútu, ale akonáhle zaspí, jej dych sa okamžite zvýši niekoľkonásobne. Keď ju zobudím, ihneď sa jej dýchanie znova vráti do normálu. Pozorujem to asi mesiac. Keby to bolo len občas, tak si myslím, že má iba nejaký zlý sen, ale opakuje sa to pri každom jej spánku. Nevie náhodou niekto, čím to môže byť spôsobené?
marcinesi
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: ZRÝCHLENÝ DYCH V SPÁNKU

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 21:25

Informovala by som sa u veterinara...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ZRÝCHLENÝ DYCH V SPÁNKU

Poslaťod Vikiki22 » Str 15.12.2021 9:13

U 16-ročného psa to už môže byť čokoľvek, v prvom rade by som ho nechala vyšetriť na srdce a iné choroby seniorov.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dychová frekvencia psa

Poslaťod marcinesi » Štv 16.12.2021 19:49

Samozrejme, že bola vyšetrená u veterinára, pravidelne chodíme na odbery krvi /komplet hematológia a biochémia/, všetko má v norme až na veľmi máličko prekročené pečeňové parametre, lieči sa na srdce /nedomykavosť mitrálnej chlopne, užíva Cardisure/, ale to nevysvetľuje, prečo je to dýchanie rýchle len v spánku a keď si len tak leží v peliešku a nespí, tak dýcha normálne. To si nevie vysvetliť ani veterinár.
marcinesi
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Dychová frekvencia psa

Poslaťod wer » Štv 16.12.2021 21:12

Tak zas v spanku sa vzdy znizuje tepova frekvencia - podla mna srdce nestiha okyslicovat krv, tak su pluca viac namahane a tym padom sa zvysi aj dychova frekvencia.. ale to je moje laicke vysvetlenie, nie som vet...
Mozno sa nejaky ozve, aj ked vzhladom na vek to naozaj moze byt cokolvek.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Choroby