Autoimunitná hemolitická anémia - AIHA

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Autoimunitná hemolitická anémia - AIHA

Poslaťod sarach » Str 30.09.2015 20:15

Tabletky berieme podľa dávkovania vetom, nemáme to prerušiť, takže dodržujeme všetko čo nám naordinovali. Papá už zase barf, aj krídla včera aj dnes ráno zlupol. Kŕmim ho teraz 2x denne po menších dávkach. Vyzerá už oveľa lepšie, už sa aj jaší. Začína byť ako predtým. Proste akoby sa ani nič nebolo stalo. Nechápem to. Fakt. Čo sa mohlo stať ... ? Ja neverím, že má v sebe nejakú chorobu ... to musel byť len nejaký skrat ... ale aký a prečo :otaznik:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Autoimunitná hemolitická anémia - AIHA

Poslaťod hruska » Str 30.09.2015 20:21

som zbezne kukla web, na nasich strankach toho moc neni, ale na zahranicnych celkom dost, tak ak vies po anglicky, kukla by som

som rada, ze mu je lepsie
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Autoimunitná hemolitická anémia - AIHA

Poslaťod sarach » Pon 05.10.2015 18:38

Dnešná kontrola za nami. Pokračujeme v tabletkách, v menšej dávke. O 10 dní ďalšia kontrola, a to už mu urobí znova krvné testy. Muci sa má zatiaľ ok.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Autoimunitná hemolitická anémia - AIHA

Poslaťod sarach » Sob 10.10.2015 14:39

A včera a dnes zasa na figu ... :plac:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Autoimunitna hemoliticka anemie

Poslaťod Sisa444 » Sob 09.10.2021 5:53

Dobrý deň, stretol sa už niekto z autoimunitnou hemolitickou anemiou u psa ? V utorok začala byť fenka unavená, večer skoro odpadla leteli sme s ňou na pohotovosť , v stredu jej nasadili liečbu antibiotikami a kortikosteroidmi . V piatok povedali ze rozklad krviniek je zatial zastavený ale na fenka nevidíme žiadnu zmenu. Už sme zúfalí
Sisa444
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Autoimunitna hemoliticka anemie

Poslaťod bibika » Ned 10.10.2021 20:43

Ahoj, mám skúsenosť síce nie na vlastnom psovi, ale mám. My sme takémuto pacientovi hneď po diagnostike robili transfuziu krvi. To a intenzívna terapia na klinike (strávila s nami asi týždeň) jej zachránilo život.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Predchádzajúci

Späť na Choroby