Výtok z očí

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Výtok z očí

Poslaťod Lenka89 » Uto 02.02.2021 11:35

Dobrý deň,
chcela by so Vás poprosiť o radu. mám dvojročnú stredoaziatku a zruba od jedného roka má problém s výtokom z očí. vyKeďže má bielu srsť nevyzerá to veľmi pekne. U veterinára sme boli niekoľkokrát, bola aj na preplachu slzných kanálikov, tam vraj problém nebol, užívala antibiotiká, takisto kvapky torbadex a spersadex (niekoľkokrát) - pomohlo len počas užívania, potom opäť to isté, takisto očnú masť Torbadex - žiadne zlepšenie. Má to aj v zadnom kútiku oka Môže to byť spôsobené stravou? Prikladám foto, ďakujem za rady.
Prílohy
IMG_20210202_112813.jpg
Lenka89
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výtok z očí

Poslaťod Domca » Pia 13.01.2023 23:08

No..tiež máme problém. Asi posledné 2 mesiace Donniemu tečie ľavé oko...mali sme kvapky Atb aj kortikoidy, nezabralo na to...nie je to vyslovenie ani že mu tečie, ale proste hromadí sa mu tam hlien (nie je to ani biele, ani zelené, proste také z veľkej časti priesvitné), oko nepuchne, sem tam je trošku začervenané ale ani si ho nešúcha ani nič podobné a ani sa to nejak nezhoršuje....boli sme tento týždeň u vet - povedali mi že atb mu znova nedajú keďže to nezabralo (a rezsitencie atd), rozkvapkali oko ale nič nejak zvláštne tam nenašli...dostali sme Aptus SentrX očný gél, že čo to spraví...zatiaľ teda nevidím zlepšenie :ua: a neviem si moc predstaviť mu donekonečna xy krát denne preplachovať oko...on zvykol sem tam mávať, že mu z neho tieklo hlavne v prechodných obdobiach alebo proste keď mu trochu haprovala imunita...betaglucan mal normálne nasadený ale to mám pocit že nejak nepomohlo tento krát. Tak už neviem moc, že čo...spomínala vet že nevie ani či ma odporúčať k oftalmológovi, lebo že je dosť možné, že nad tým mávnu rukou lebo však kólia...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výtok z očí

Poslaťod straka17 » Pia 13.01.2023 23:26

Vuk má také zaslizené oči furt jak fúka, podľa mňa mu tam proste nametie bordel
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výtok z očí

Poslaťod Domca » Sob 14.01.2023 10:21

U neho sa to ale deje len v jednom oku, druhé mu neslzí vôbec ani keď fúka...je to proste taký hustejší hlien, ktorý sa mu tam tvorí bezohľadu na to, či bol vonku alebo nie...napr ráno ho vždy má zasvinené, ešte predtým, než ideme von. Podľa vet tam môže hrať rolu aj samotná anatómia toho oka - tvar a že ho má hlbšie zasadené - ale tiež mi nevedela moc s tým pomôcť :nwm: ževraj to nie je každopádne nič vážne, len no ako asi to musí niečo spôsobovať :nwm: čakám či niečo urobí ten gél po dlhšom používaní no...ešte harmanček mu celkom zaberal na to, ale nevyriešil
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výtok z očí

Poslaťod Slausa » Sob 14.01.2023 12:24

Skus namiesto harmanceku kupit sypanu ocianku rostkovovu :smile: Na oci je lepsia, harmancek vraj viac vysusuje.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Výtok z očí

Poslaťod Domca » Sob 14.01.2023 15:14

dík slausi, ja som nad tým už dávnejšie ubažovala, lebo viem že mi starká ako decku niekedy robievala "očianku" ale som myslela, že to je len nejaký ľudový názov pre harmanček :heh: ale hej vysušuje, preto som mu dala pauzu, na vet nám dali fyzak na preplachovanie teraz
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výtok z očí

Poslaťod clupko » Pon 16.01.2023 10:01

asi zbytocne, ked ste s tym uz boli niekolkokrat na vysetreni, ale aj tak sa spytam - pozreli oko poriadne aj za vieckom? ci to nie je thelazia
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Výtok z očí

Poslaťod Domca » Pon 16.01.2023 10:11

akurát včera keď som mu to čistila mi len tak randomly napadlo, či tam nemá dáke parazity :lol: ale ako pozerala mu to asi poriadne, kontrolovala aj viečka, aj mu tam nakvapkala takú tú spešl látku a kontrolovala oko v tme pod svetlom (neviem ako presne sa toto vyšetrenie nazýva, ale absolvoval ho už niekoľko x) - neviem ale zhodnotiť ako kvalitne napr to viečko skontrolovala...ale robí sa mu momentálne 3x denne poriadne preplach tak to asi by sme si aj my už všimli? možem to ešte navrhnúť keď tam budeme
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výtok z očí

Poslaťod Mac Gie » Pon 16.01.2023 10:19

Lenka89 píše:Má to aj v zadnom kútiku oka Môže to byť spôsobené stravou?

mojej sa zo stravy robí hlien (kapríky) neslzí. keď zje niečo čo by nemala, škriabe sa, plnia sa jej análne vačky a má hlien v očiach. z jedla to obvykle nebýva len jediná vec, býva problém na viacerých frontoch. netrápi ju nič iné?
menili ste jej niečo v jedle v tom čase keď to začalo?
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výtok z očí

Poslaťod clupko » Pon 16.01.2023 12:01

Domca, hej, asi by ste to uz videli.
inak ja som si u Averyho thelaziu vsimla tak, ze ked mu v noci zasvietim celovkou do tvare, tak jedno oko odrazalo na inu farbu nez zvycajne (zvykne na zeleno, ale jedno bolo na modro). tusim som to aj sem pisala.. urcite to nie je realna diagnostika, to len, ze ja som si nevsimla ziadne potvorky v ociach, iba toto ma upozornilo. okrem slzenia.

Mac Gie, to je jediny prispevok pouzivatela, a je to spred 2 rokov... predpokladam, ze neodpise.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Výtok z očí

Poslaťod Mac Gie » Pon 16.01.2023 12:51

Offtopic: aha my riešime Donnieho nie SAO, oki sekla som sa :hi:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výtok z očí

Poslaťod Domca » Pon 16.01.2023 14:46

clupko díky, to je určite užitočná informácia :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výtok z očí

Poslaťod Domca » Štv 02.02.2023 15:55

Tak my sme nakoniec objednaní v pondelok na oftalmologické vyšetrenie k MVDr.Trnkové, keďže ani ten gél s tým nič nerobí (jediné kde vidím nejaký rozdiel je, keď mu pravidelne vyplachujem harmančekom ale to može kľudne byť tým, že on vysušuje...) tak som zvedavá na čo prídeme.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výtok z očí

Poslaťod straka17 » Str 20.09.2023 9:36

Ďalšia jeseň, ďalšie hnisavé oči :prd: S čím to súvisí, alergia na volačo? Prach a bordel mu nafúka do očí a nevie sa s tým vysporiadať? Jak začne byť sychravo pes sa zobudí s hnisavými karpinami, nedrbe si do toho, predtým nemá nijaké zaslzené oči ani nič. Ťahá sa to mesiac štýlom chvíľu sú, chvíĺu niesú, keď to kvapkám običajnými kvapkami dobre, jak prestanem zas sa to objaví. Myslela som si, že to je náhoda ale už je to druhý rok po sebe :nwm:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výtok z očí

Poslaťod pigie » Str 20.09.2023 10:03

Palina byva takto na jesen alergenom dost velkym. Aj Lyo ked mal problem, tak vzdy v septembri. Ale klop klop, posledne 2-3 roky je uplny klud.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Choroby