Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Sunny » Str 23.09.2020 12:58

Mne sa nakoniec podarilo odhaliť a vyriešiť príčinu - upchaté análky :pac: Ona to nedala nijako znať, len si to furt vylizovala a tým si tam uhnala tie kvasinky. Prezradil ju až občasný hrozný smrad. Po preliečení análiek stačilo pár okúpaní a zmizlo to.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Nisus » Pon 15.11.2021 18:02

Včera som si všimla, že má nejakú redšiu srsť nad nosom a keď som sa jej dotkla, tak mi chlpy ostali medzi prstami. Dnes to už má takéto a tie chlpy tam držia silou vôle. Evidentne sa to ložisko zväčšuje. Čo zase nejaká pleseň? Svrab? Ho zahluším, furt ten nos kdesi pchá.
Edit: v sobotu sme boli na tréningu kde nosil kačice, ktoré neboli čerstvé, ale boli už predtým použité a zamrazené a teraz znova rozmrazené na účely tréningu.
Prílohy
20211115_115452.jpg
20211115_082029.jpg
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Elis » Pon 15.11.2021 22:00

nehrabe mysi?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Nisus » Uto 16.11.2021 5:15

Hrabať nehrabe (ale isto by rád, len som mu to zatrhla za mládí), ale nos do myšacej diery pichá :ach: Ráno chodíme okolo takého poľa, ktoré je raj pre myši a tam vkuse má nos pichnutý v dierach :pac: . Stále ho odtiaľ ženiem preč ale tuším tam prestaneme chodiť, lebo keď mám malú a som na nich sama, tak nie vždy ho ustriehnem.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod wer » Uto 16.11.2021 7:32

Offtopic: aka nahoda - na fb som videla, ze lucik tiez akurat podobne riesi
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod elfinka » Uto 16.11.2021 7:41

A my tiež, akože problém tam máva často ale takto veľký a dlho ešte nie :ach:
Prílohy
620A4F66-1AA9-4FF4-A91E-A0BCF404A8A4.jpeg
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod hriva » Uto 16.11.2021 11:10

To značí že treba posilniť imunitu.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Offca » Uto 16.11.2021 11:18

Elfi, su tam aj nejake vyrazticky, na tom nose, ci nie? Nevidim to tam dobre. Alebo je to len akoby strata pigmentu?

Hriv, Čo značí, že treba posilniť imunitu? Vieš to nejak rozviesť?

Moje mladé pso má akoby stratu pigmentu pod nosom. Bez vyrážok, bez iných prejavov.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod elfinka » Uto 16.11.2021 12:25

Nie vyrážky, skôr ranky. Ono to začalo tým, že si ten nos doskrabal v aute, niekoľkokrát. Tentoraz takto došiel z hotela tak predpokladám, že tam ryl drzkou v pelechu alebo niečo + jak sa furt okusuju s malým psom je možné že si to pri tom akurát vždy zas rozskrabne. A že po toľkých pokusoch už proste má v tom mieste len jazvu bez pigmentu.
Ale možno niekto niečo podobné už videl a je to niečo iné :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Aris » Uto 16.11.2021 12:43

Moja mala nedávno toto. Dostala atb a vyliecilo sa jej to. Ju zase poskriabala cudzia mačka a asi jej zanechala nejaký bordel.
3F2B9DD7-0399-4FE1-8CAC-A017D7CAED97.jpeg
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod straka17 » Uto 16.11.2021 13:26

To moze byt kludne aj autoimunitna sragora, rovnako jak plesen...
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Nisus » Uto 16.11.2021 13:50

No nacapala som mu na to atb masť, ktorá je aj na plesne a uvidím. Teraz ma ale štve, že neviem, či môžem s tými kačicami trénovať či nie :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod hriva » Uto 16.11.2021 14:13

Bria raz mala tuto pleseň a mne veterinár povedal že pes to zvykne chytiť keď je nejaký oslabený, inak nie. Už ani neviem čo som jej vtedy dávala ale odvtedy to nemala. Bolo to tiež takto na jeseň.
Celkovo tie kožné problémy sú odraz celého fungovania tela a imunity. Mne sa prvé robia ekzemy keď je niečo zle.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod elfinka » Ned 09.07.2023 21:40

Fido má toto:
IMG_1870.jpeg

Dg. Máme Discoid lupus erysthematosus. Máme za sebou biopsiu, mesiac atb lokálne aj celkové, kortikoidny krém. Stav už bol aj výrazne horší (pred rokom) aj lepší (v zime), ale úplne to už skoro 2 roky nezmizlo. Vetka doma vravela, že jediný možný ďalší krok sú kortikoidy celkové, najskôr už doživotne. A že to by robila osobne až keby ten čumák bol výrazne horší.

Teraz sme boli u iného veta (s iným problémom) a ten hneď že na ten čumák by dal kortikoidy hneď teraz.

Tak teraz rozmýšľam, či dať či nedať, nejak výrazne ho to neobmedzuje akurát hocaké hrabanie (hoci aj doma v perine) znamená, že to ma do krvi.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod pigie » Pon 10.07.2023 5:25

Ja by som dala, ak cumak krvaca... (keby to bolo len vzhladove, tak kaslem na to) Aspon uvidis, ci to zaberie vobec. Lebo mozte odkladat nieco, co bude mat nie zelany efekt a drzat to v hrsti teraz ako vitaznu kartu, ktora vitazna byt nemusi. Ja by som potrebovala vediet, ci to funguje :heh: (Ako u Huga, raz zabral a potom uz nie...)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby