Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.10.2020 7:19

Moja Eliška je na tom tiež podobne. Chce ísť von - kňučí, chce ísť dnu - kňučí, hladná je - kňučí, sme mimo dohľadu - kňučí... Sem-tam do nás narazí alebo narazí do dverí, sem-tam padne na zadok, keď okolo nej prefrčia baby. :heh: Ale inak je zdravá.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod straka17 » Ned 03.01.2021 8:55

Baby, mám hádanku. 13 ročný labrador, mal urobenú kompletku seniorskú asi mesiac dozadu.

Náhodne chrchle? Dávi sa? Niečo na ten spôsob. Začalo to po tom čo sa napije, OK, myslela som, že je prosto blbý a chlonce to rýchlo. Ale čo ho pozorujem viac tak sa hocikedy zobudí zo spánku, vydá ten zvuk a spí ďalej.
Posledné tri dni to nerobil, dnes zase hej. Any ideas?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Ned 03.01.2021 9:00

Kotercak? Prechladnutie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod straka17 » Ned 03.01.2021 9:03

Aj to som pôvodne riešila, ale dostal aj skorocelový sirup, aj tepký čaj mu mamka robila, aj Cčko dostával tri týždne, ale žiadna zmena. Druhý pes absolútne nič.
Ani vet nič na pľúcach nepočula
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Ned 03.01.2021 9:09

Srdce?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod straka17 » Ned 03.01.2021 9:25

Jak moc spolahlivy je ultrazvuk na srdce?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod hriva » Ned 03.01.2021 10:30

Skôr je na mieste otázka, či ten čo robí ten ultrazvuk ho vie aj správne vyhodnotiť.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Štv 14.01.2021 12:58

Keby niekto mal cas, dajte vediet vysledok... http://starnouci-pes.cz/?fbclid=IwAR3-5 ... Er8sVNSDr8
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod straka17 » Štv 14.01.2021 13:06

Bez priznaku :) Ten isty test som robila cca pol roka dozadu na 4pets v Prahe a tam mu vysiel stredny stupen.
Jediny rozdiel je v tom, ze teraz je vnutri so stenatom...
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Štv 14.01.2021 14:28

Ariskovi vyšli veľmi mierne príznaky. Ale teda niektoré veci, ktoré sú príznakom CCD, robí odjakživa, napr. to, že sa motá a potrebuje uložiť, aby šiel spať, to robí dlhé roky. Aj to, že občas len tak čumí a je neprítomný, to robí často. No, je to bígl, tak asi premýšľa. :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod mairi » Štv 14.01.2021 15:47

Core vyšli vážne príznaky, aspoň viem čo s ňou je
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Priscilla » Štv 14.01.2021 18:32

Phoebe - skoro 14 rokov - stredne silné príznaky
Meghan - 13 rokov - bez priznakov
Ale nedozvedela som sa nič nové, presne som vedela, že to takto dopadne. Trishu cca 11-12 rokov ani nejdem vyplňať, tá tiež nemá príznaky a mladší psi už vôbec nie.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Bebis » Štv 14.01.2021 20:21

Mne vyslo na Roena (pomaly 10) bez priznaku, ale ine som ani necakala, ten pes sa okrem sedin za poslednych 5 rokov nezmenil :lol: (klop klop, dufam ze mu to este dlho vydrzi :pusa: )
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Ulf » Sob 16.01.2021 17:18

Nie je dement :ha: hura. Tych par veci co som musela zakliknut ze ano, viem ze to su jeho osobne zvlastnosti od malicka + plemeno.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 17.01.2021 6:57

Ahojte...neviem moju otazku zaradit do inej temy tak pisem sem...chcem sa opytat svojich seniorov ste uz krmili ked sa nedokazali najest z misky? ako ste to riesili? ...ja s mojim Timikom (14 rokov a 7 mesiacov) mam od vcera problem ze sa nevie najest ... nie zeby nechcel ale jednoducho nepusti ho ...pitie detto ... chce ale nevie ako tak si tazkopadne trosku srkne ... vychadza mi z toho jedine ze mu bloklo krk takze ideme na veterinu nech mu pichnu nieco lebo cely je taky nespokojny bolavy ... ide uz pomaly z kopca cize uz budu potrebne asi aj dlhodobo lieky od bolesti aby sa mu ulavilo :ua:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby