Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Whip it » Ned 19.10.2014 19:53

hrivushka píše:Smatlavo môže jesť pes pre xy dôvodov. Preto aj mojej prezerali celú dutinu a hľadali problém aj tam. Veterinár tam uvidí aj zmeny ktoré laik nemá sancu.

Asi tak.

FenaNO píše:Osobne si veľmi vážim Whip it ale napáči sa mi keď zanedbáva 35 ročnú skúsenosť ktorej ja osobne verím viac ako sono vyšetreniu.


Prepáč, ale ja naozaj mám rešpekt aj pokoru voči starším kolegom a ľuďom všeobecne. Sama sa mám ešte čo učiť. Ale ani moji starší kolegovia nekonzultujú prípady po telefóne, ale pozvú si pacienta do ambulancie, pretože na diaľku sa nedá vyriešiť nič.
A keď už teda máš priateľa veterinára, som si istá, že by ti vedel výjsť v ústrery a spraviť aj priateľskú cenu, ak to neurobiť úplne zadarmo, pretože zapnúť to sono ozaj nič nestojí.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 11:31

Ja som vcera podstupila so psom preventivnu prehliadku, kedze ma svoj vek a chcela som mu nasadit dlhodobe lieky proti bolesti, ktore teda sa mozu nasadil len vtedy, ked je pecen a oblicky v poriadku. Musim povedat, ze takuto preventivku by si mal zaluzit kazdy starsi pes, na ktorom majitel uz nieco bada a nezda sa mu OK. Skontrolovali uplne vsetko, od ocneho tlaku, cez krvny, RTG celeho tela, sono brusnej dutiny, klinicke vysetrenie, velky krvny obraz, biochemiu, moc... Clovek vie, na com je, hlavne teda, ak sa v minulosti vyskytol v danej linii nejaky problem s rakovinovym bujnenim, tak by som to povazovala za nutnost, kedze stary pes nedava najavo nic, resp. aj ked dava, pripise sa to starobe...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wendy1 » Štv 23.10.2014 11:55

Pigie co Ta stala taka kompletka ak smiem vediet, mozes aj do SS?
Offtopic: My ideme zajtra tiez na sono maternice, lebo sa mi nezda vsetko ako ma byt, badala som vcera taky slaby krvavy flak na podlahe a neskor na uteraku v pelechu, dost sa aj vylizuje, dufam ze nie zapal maternice, lebo ma :prd: .
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 12:00

Poslala som SS, nech nerobim reklamu
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Bad » Štv 23.10.2014 12:02

Tak nějak, taky jsme konali a chybí ještě sono......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Moniak » Štv 23.10.2014 12:11

pigie aj mne prosim hod ss :)
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod mairi » Štv 23.10.2014 12:16

mne tiez pls :ahoj:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 12:18

Si spravim tusim template :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod mairi » Štv 23.10.2014 12:20

a ja sa akosi stale zdraham ist na taketo komplet vysetrenie, jazvecik totizto zatial drzi uplne vyborne pokope, len sa bojim ze ked zacnem hladat, ved to poznate :ach:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 12:24

Aj ja som sa bala... Ale ked nieco zacne haprovat, tak proste uz treba... Nam vypovedala najzdravsia noha, ktora ho cely zivot drzala, tak uz proste bolo treba :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Monii » Štv 23.10.2014 13:01

Pigie, šupni prosím ťa aj mne cenu do SS :hi:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Barbor » Štv 23.10.2014 13:22

..aj mne SS prosim :angel:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod katkariinka » Štv 23.10.2014 13:26

jaj pigie, hod to rovno do temy :haha:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Štv 23.10.2014 13:26

Sandrejka, ja sa ospravedlnujem, ale uz je tych SS fakt moc :heh:
Takze vo vetpointe maju preventivny program v cene 99 eur. Na velkosti psa nezalezi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod hriva » Štv 23.10.2014 13:27

Jej inac to je super cena. Rtg bol bez uspania, drží v pohode?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby