Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Buchťa » Ned 23.06.2019 8:34

Linduš, držte se. Vím, že pro Aríska děláš vše možné a nemožné :smile: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Margita » Ned 23.06.2019 8:39

Znamy majú foxa ,ma 10rokov ,mal cysty na mozgu, Paluš ho riesil,podstupil chemo a velmi to dobre znasal,nemal žiadne vedlajsie účinky,teraz prednedavnom bol ma kontrolnom mri a zostali mu len jazvy ,cysty su prec,len teda Od nemal žiadne ine diagnozy a celá liečba trvala asi rok ,bol to v jeho pripade taky maly zazrak,ze sa to takto celé podarilo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Ned 23.06.2019 8:47

To mi je luto lindi :( Tie vysetrenia nic moc :( Ale ku chemu- zvierata ju znasaju uplne inak ako ludia, nema na nich az taky negativny dopad. Ale naozaj sa treba rozhodnut citlivo, co je este prinos a co nie. Ja uz som u stareho psa mala tiez zabrany riesit uplne vsetko. Do niektorych by som uz nesla. Drzim palce, hlavne nech ho nic neboli.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod mart.ina » Ned 23.06.2019 10:50

Lindi, co to bolo za tekutinu v bruchu? Dal sa vziat vzorek? Ono aj poskodena pecen vie sposobit vodu v bruchu. Pripadne potom nedostatok bielkovin ci srdce. Este ma napada, ked pises ze krvaca z papulky. Inak po odbere kevi alebo tak, viac nekrvaca? Lebo zas pecen suvisi aj s faktormi pre zrazanie krvi...
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Ned 23.06.2019 10:53

Tekutiny bolo málo, nedalo sa odobrať. Budeme to sledovať. Aj vetka vravela, že to bude zrejme súvisieť s pečeňou.
Krv sa myslím zráža dobre, aj po odbere z krku sa hneď krvácanie zastavilo. Na papuľke má kvasinky a mokvavú ranu, ktorú ošetrujem, ale rozškriabol si. Tam tiež krvácanie zvykne ustať, ale naposledy (aj som sem tuším písala), nepodarilo sa poriadne, až Akutol zastavil.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 8:17

Lindi, me to strasne mrzi -ale tohle nemá stastne reseni…
hlavne jestli je mu ted dobře.
na tu slinivku dostal něco?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pon 24.06.2019 10:07

Nie, hodnoty pankreasu sú hraničné, zatiaľ diéta, dostatok vody a v prípade bolestivosti injekcia proti bolesti. Zapálený pankreas som inak mala aj ja, liečilo sa to rovnako. :ua: Chudák malý, mňa to teda dosť bolelo. Inak vyzerá v pohode, dnes ráno aj pobehal. :smile:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 10:10

super, aspoň ze tak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pon 24.06.2019 10:19

Práve volali z veteriny, poslali sme moč na kultiváciu neviem kam, do Nemecka tuším, a tí pošlú zoznam ATB, ktoré máme na výber. Bude brať 4 týždne.
Keď sa dolieči prostata, začne sa riešiť nález na pečeni. Zatiaľ súmaličké, budeme sledovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 24.08.2019 5:45

Ahojte...tak prispejem sem aj ja kedze uz som z toho mojho Timiho na prasky...fakt ja uz neviem ci to je staroba ci choroba...ale idem po poriadku...zacalo to asi 2 tyzdne dozadu...zacalo ho prehanat najprv kasovite potom hnacka...boli sme na veterine kde pripisali vsetko potravinovej alergii pretoze si aj usi skriaval aj sa sankoval a pritom vacky mal plne ...robila sa biochenia rtg a sono uz davnejsie pretoze teraz vraj nie je potrebne ...z krvi mal jedine vysoke pecenove testy a pankreas na hranici ale negarivny ..podla rtg zvacsenu pecen a podrazdene creva co sposobilo to ze mu nedobre travi ...cize zamerali sa teda na tu alergiu a pichli mu kortikoidy ...to sme boli v pondelok a stredu na injekciu ..od stvrtka vecera zacal byt uz mega cudny ..nervozny len pobehuje a trasie sa ...vcera sme boli zas a zamerali sa na pecen a dali nam injekciu od bolesti a tabletky gabapentin ..no Timi je nadalej cudny...ja uz neviem co s nim ci zase utekat na vererinu ci ho sledovat ..ci to bude zo stresu lebo ved ja som nervozna tak to prenesam na neho ..plus on je s rodicmi vkuse doma 24 hod a tento rok isli prvykrat na dovolenku a ostala som s nim len ja ..ci mohlo aj toto to sposobit? lebo zabanoval sa teda riadne a odvtedy to zacalo
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Elis » Sob 24.08.2019 6:12

jestli veti nenasli nic jineho - klidne bych verila, ze to muze byt i z nervu, ale -no aby se neco neprehledlo, no...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 24.08.2019 6:48

on ma aj chrbticu zlu cize uz fakt rozmyslam vselijak ci mu nemoze tlacit niekde alebo tak ..predsa to trasenie je skoro stale ..ci sedi ci lezi ...akurat ked chodi tak sa netrasie ..inak ma chut do jedla stale aj pije cize toto nie je problem ..akurat je smutny a nervozne pochoduje a vobec nespi ..kazdu chvilu sa presuva hore dole
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Connie » Štv 15.10.2020 20:58

Pomoc. Psíča moje najstaršie, najdrahšie menom Connie ma čoskoro privedie k šialenstvu. Ten pes stále kňučí. Stále. Vždy bola ukňúkaná, najmä posledný rok ale aktuálne už je to naozaj extrém. Posledné týždne mám pocit, že kňučí na akýkoľvek podnet aj nepodnet. Priateľ prikladá do pece, zavrie na nej dvierka - Connie kňučí. Baby sa hrajú - Connie kňučí. Vonku prší - Connie kňučí. Pustím ju von, vyciká sa a čo robí? Kňučí. Máme pustený seriál - Connie kňučí. Všade je ticho, nič sa nedeje - aj tak kňučí.
Už som naozaj nevedela čo s ňou, tak sme šli na veterinu či jej nááhoddou niečo nie je. Hematologia, biochemia, moč, sono, rtg... Ten pes je úplne zdravý, teda až na tu jej katastrofálnu chrbticu a kĺby.
Tak sme premýšlali či nemôže byť ubolená. Lenže ju naozaj nič nebolí. Chodí pekne, hrá sa so psami, behá, aportuje, skáče hore-dole po posteli, žerie ako kyselina...

Máte s týmto niekto skúsenosti? Či ozaj ten psíčok len dementie? :heh: A ak hej, môžem s tým niečo spraviť? :prd:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Nisus » Štv 15.10.2020 21:51

Nič jej neni, ufrflaná je :heh: Ja som mala niečo podobné, on nahlas dýchal :lol: Lebo kňučanie u neho nikdy nebolo a keď sa vyskytlo, tak bolo rázne zatrhnuté, takže on si vymyslel hlasné dýchanie, lebo veď za to ho nemôžeš zdžubať, že dýcha, no nie? :heh: A teda on posledný rok hulákal, keď som sa mu vzdialila z dohľadu, alebo keď sa blížila 6ta hodina (večera). Pridaj Karsivan a užívaj dôchodcovské výstrelky :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pia 16.10.2020 6:07

Arisko tiež dosť knučí. Ale skôr je to také bručanie, že sa mu niečo nepáči. Obvykle to znamená, že sa nudí, že je hladný, že chce von, ale zároveň chce ležať, že sa pocikal pod seba, nechce sa mu v tom ležať, ale ani zdvihnúť a podobne. :heh:
Bolestivý kňuk má iný.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby