Nechutenstvo do jedla

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 16.06.2016 11:43

Ahojte, mám dlhodobý problém s mojim 3 ročným nemeckým ovčiakom. Problém sa týka neho nechutenstva do jedla. Pes pri krmeni stále vymyšla a špekuluje. Bol som s ním u vete viac x ale nikdy nič mu nezistili. Pes je úplne hravý, aktívny, nehnačkuje, nezvracia ale nechce jesť. Skúšal som granule drahé/lacné. Vždy ich jedol napr. prvé dva dni a potom je schopný ich odmietať aj keby mal zomrieť. Kupujem mu kuracie mäso, mleté zvyšky mäsa a varím mu to s cestovinami a aj to ho po dvoch dňoch omrzí. Je značne chudý. Jedla nestriedam každý druhý deň ale snažím sa mu dávať jedno dlhšiu dobu či si nezvykne ale nie. Vždy keď vidí, že mu jedlo pripravujem teší sa, skáče, oblizuje no ale keď mu tú misku dám ovonia popozerá okolo seba a bud trošku odje a to aj tak po malých častiach to prežúva a oddíde sa hrať alebo behať za niečim. On jak keby bral jedenie ako stratu času a jemu sa nechce jesť ako keby ho to nebavilo. Poprípade si ľahne k miske a čaká. Keď mu jedlo dám do koterca tak ho ani neovonia rovno si ľahne a jedlo si ani nevšíma. Pri živote ho drží to že nad ním stojím a dávam pozor aby aspoň niečo zjedol. Má obdobia keď ako tak "normálne" žere ale to trvá max týždeň dva. Skúšal som mu dávať nejaký enzím ktorý mi poradil veterinár na chuť do jedla fungovalo to dva dni. Strašne sa tešil na jedlo, olizoval ale potom začal jesť prestal a zase si šiel po svojom. Som už bezradný neviem čo mám robiť. Prosím Vás má tu nietko podobnú skúsenosť alebo nejaké rady?? Ďakujem.
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 12:28

A ako dlho to trva? Od stenata ci len nejake posledne obdobie?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 16.06.2016 12:31

Trvá to asi od 8 mesiaca, vždy som myslel,že sa to nejako napraví keďže to nevyzerá na nejakú chorobu. Boli aj dlhšie obdobia že jedol ako mal hlavne v zime ale asi vyše roka je to stále o tom čo som písal.
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 12:32

Skusal si davat aj surove? Bez priloh? Cisto maso a kosti? Aka je davka ktoru zje bezne?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 16.06.2016 12:37

Skúšal som surové mäso, skúšal som aj mäso z bitúnku. Zjedol to ale zase o to omrzelo. On strašne všetko prežúva. Aj keď jednu granulu ide jesť tak ju rozkuše, vypľuje a tak zje a potom ho to už nebaví. Posledný x fungovalo keď som mu nedával jesť cez ani ráno ani cez deň ale až večer. Vtedy to zjedol všetko a normálne ale to mu bolo málo. Stále je chudý a začal aj pri tom špekulovať. Dávku, ktorú mmnt zje je dávka na prežitie. A to aj tak pri ňom stojím ponúkam mu jedlo atd...
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 12:40

No ja som v tom obdobi nezravosti pridavala rozky :heh: Tie mi zozere doteraz kedykolvek. Skusal si?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 16.06.2016 12:41

Áno skúšal, pri tých sa nepozastavil ani na pár sekúnd.
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 12:43

No a na podporu chuti potom este pangamin a pridavat tuky do stravy. Take rybicky v oleji boli u nas caste, len tie mohol len zriedka, lebo tukove veci robili problem... ALe ak ma normalne travenie, tak skus pridat mast ci maslo, ci rybaci olej.
Je to boj, ja som mala psa do tretieho roku uplne chuduckeho, potom ked som presla na surovu sa upravil a pribral 10kg a tu vahu si drzi doteraz.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 16.06.2016 12:46

a koľko toho masla alebo tuku by som mal pridať do jednej porcie?
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 12:54

Najprv len lyzicku odporucam a pomaly zvysovat mnozstvo (lyzicka, pol lyzice, lyzica,...), aby ho neprehnalo... Ked zacne rednut stolica, tak sa vratit o krok spat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 16.06.2016 12:56

Dobre skúsim to síce to asi nepomôže v tom že začne normálne jesť ale aspoň to bude mať výživnejšie. Ďakujem
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 13:02

Veru nepomoze, je to presne na to, aby dostal len vyssiu energeticku davku. Skus predkladat este ine druhy masa. Moj kuracinu neobluboval - nerobi mu dobre kuraci tuk, ale hovadie a bravcove - hlavne kosti, ako napr. bravcove chvosty, tie v tom obdobi mal rad. Tu kazda rada dobra, ked je pes nezravec... :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Sunny » Pia 17.06.2016 8:58

Len pre istotu, keďže vet to už asi skontroloval, ale... nemôže mať nejaký problém v papuli? Či ho pri tom prežúvaní niečo nebolí, zuby, ďasná, sánka, čojaviem čo :nwm: Keď sa teší na jedlo a potom skúsi a nechá tak.
Inak moc neporadím, moji našťastie žerú pomaly aj misku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Slausa » Uto 21.06.2016 10:31

Tiež som mala anorektika, na starosť sa to trochu upravilo, ale tiež to bola kosť a koža. Vtedy ešte byval u babky na dedine, takže celé dni lietal po záhrade. Pomohlo nám vtedy vylietať pred večerou, potom dať žrať. A tiež sme vtedy skúšali všeličo od masti, vývaru, prosenia.
Teraz zožere navela naraz celú dávku, ale tiež na mňa kuká, že fakt musím? Kŕmime len raz, večer, hlavne teraz v lete, to mu moc nechutí ani večer.

Edit: žerie ti aspoň pamlsky? Prípadne iné srandy z ruky? U nás to pomahalo a veľmi, asi to z ruky málo preňho väčšiu cenu. Neraz takto celú dávku zjedol.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Bad » Štv 23.06.2016 9:45

jak tak hledám amarouny, tak jsem dostala radu pro nežravce:

recept :
500 mg květového pylu (např. Floravit tablety), 2 čajové lžičky rozmixovaných vaječných skořápek, 500 mg mořských řas, polévková lžíce medu, 2 lžičky šlehačky, 2 lžičky slunečnicového oleje, 2 lžičky droždí, 2 lžičky jablečného octa. Vše rozmícháme a necháme odstát, aby se cca po 10 minutách rozpustily pyly. Tuto kaši mají psi velmi rádi, podle autora receptu E.H.W. Aldingtona je nazývána „kouzelná kaše".
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Ďalší

Späť na Choroby