Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kamene

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Buchťa » Štv 28.07.2016 20:30

Fliege44 píše:Už boli urobené potrebné vyšetrenia a je to teda pokastračná inkontinencia ( keby som vedela, aké to môže mať následky, tak by som ju určite kastrovať nedala ), veterinár predpísal Incurin na pravidelné užívanie a už sa nám nestávajú "nehody" :)


Fli, pořád lepší inkontinence než selhávající ledviny :yes: , ber to takto :smile: .
Jsem ráda, že lék zabral a prďolce přeji jen zdravíčko :jop: .

Offtopic: Tebe vet neupozornil na to, že jeden z možných následkú kastrace je inkotinence? Tak to je mi líto a není to korekt vet :hmm: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 13:10

Ja sa vratim k svojmu problemu... Nik by neveril, co sa da riesit, ale mne strasne vadilo, ze mi smrdi pes :heh: No a na co som prisla... Jednoduche... Chlpy na vtakovi musim udrziavat nieco medzi 2-3cm. Potom je vsetko v pohode. Ak su pridlhe, moc sa zvedie na chlpy vnutorneho stehna, ked zdvihne nohu, ak su prikratke, tak prud ma tak silny, ze si osti brucho aj predne nohy. Ak tam ma chlpy 2-3cm, to si sam ocisti a pes nesmrdi. To je vsetko priatelia :joint: :haha: Dufam, ze tento help pomoze aspon niekomu s podobnym problemom. Dlzku chlpov treba nastavit podla dlzky okolitych chlpov a prudu mocu zjavne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod kellee » Pia 30.09.2016 18:06

kamaratka co ma toho najdeneho cairna, tak on hrozne citit mocom ale ze neskutocne. A to som mu tam chlpy obstrihala nema tam nic. toto ja nechapem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod pigie » Pia 30.09.2016 18:13

No, to mal aj moj. Ono to zacalo prave neskor, lebo tam mal uz pridlhe chlpy a ocikaval ich a ked som mu to vystrihala, tak zase smrdel, lebo stal prilis prudko a ocuraval brucho aj nohy. Ked tam ma taku rozumnu dlzku, tak to smeruje kam ma, dole na zem a pipisa si zjavne ocisti a to staci, odvtedy ho mocom nie je citit a ja som happy. A inak, zistila som, ze pachol ovela viac po istom type hovadzieho ako po inom mase...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod kellee » Pia 30.09.2016 18:25

len on nema nikde take dlhe chlpy, ocurany nie je, ale zas strasne vela cura, on aj 5 krat sam seba precura, neviem ci to je hormonmi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod pigie » Sob 01.10.2016 6:22

Ocurany byt musi, ked pachne mocom, a ak pachne mocom len tak, napr. aj z ust, tak to ma chore oblicky :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod kellee » Sob 01.10.2016 15:51

nie z ust nie, ani pes ked cuchnes k nemu necitit. len je to take vyrazne obcas,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Buchťa » Sob 01.10.2016 19:51

Takže jsem měla, 27.09.16 tento dotaz (zkopírováno) :
Co znamenají - signalizují tyto výsledky z papírku na moč :
- PH 8
- glukóza neg.
- ketony neg.
- urolibinogen na hraně s neg.
- bilirubin rozmezí 1+ až 2+
- krev cca 5-10 (hemoglobin)
- bílkoviny 1/100.
CRP oki, bělmo oki, prújem + zvrací (včera měla to stejné, co pánové, oni jsou oki, i :kak: ).
Papírky na moč - Hepta Phan.

A toho všeho výsledek .....

V úterý odpoledne jsem volala na vet. Neměla jsem strach z babézky (ta má i jiné příznaky), ale hlavně z problémú s ledvinami (přeci je jen Bo 8,5 roku a poslední dobou si toho hodně zažila :ua: ). Nešlo jen o to, že se doma počúrala a že výsledky z papírku, byly, jaké byly, ale celkově její klinický stav = jedno s druhým. Takže jsme ve středu ráno mastily do BA na vet.
Bylo uděláno sono, klinické vyšetření, odebrána krev a sterilně moč (pokuď někdy některý vet vám řekne = doneste si moč sebou = není nikdy to následné vyšetření moči objektivní a naprosto úplné :ua: a veti to vědí , ale proč netahat z lidí peníze, že ... :hmm: ). Kromě zápalu moč. cest byla u Bo zjištěna zacpaná střeva :plac: a z toho i zápal střev :ua: .
Neboť nikdo nechtěl, aby Bo musela opět podstoupit operaci, zkoušela se konzervativní léčba, co se týče zacpaných střev. Takže kromě upravené stravy, špeci sirupú, olejú, olejíčkú, injekcí, tak také klystíry :( . Zápal močáku jde léčit konzervativně, ale u zácpy to né vždy vyjde a pak jen operace :ua: . Takže každý den do Ba a Bo trpěla :ua: . Obdivuji ji a :klobuk: - i když to bylo pro ni bolestivé, vše zvládla na jedničku a byla (jako vždy) fantasticky spolupracující pacient :pusa: .
Velikánské díky vetúm a :klobuk: , za prvotřídní ošetření, za lidský přístup a za zájem zvířeti pomoci a nejen se starat o svou peněženku (klinika Animavet - Ovsiště).
Bo má naštěstí obličky, pečeň, pankreas a plíce a srdce (poslechově) oki. Z toho jsem měla největší strach. Močové cesty se dají správnou léčbou do pořádku.
A střeva? Vypadá to tak, že se mi včera večer podařil vytáhnou poslední "kámen" a že je to již na dobré cestě :smile: . Žereme, pijeme a letargie pomalu mizí :jupi: . Máme "trošku" opuchnutý konečník, ale i to se dá do pořádku :smile: .
Na vycházky s námi ještě nechodí, ale dnes odpoledne si již šla lehnou na své hlídací stanoviště pod durmany, večer vylízala misku a teď je venku s drobci na zahradě ( chytají krtka :pac: ).
Děkuji všem, kdo se mi soukromě ozvali, měli zájem mi pomoci a podrželi mě :poklona: :poklona: :poklona: - neskonale si toho vážím :yes: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod ivana1 » Sob 01.10.2016 19:55

:jupi: :jupi: :jupi:

Zistila si, čo ju mohlo tak ucpať? Kosti na "staré kolená", alebo niečo zožrala? ... ?

Čo má na zápal močáku?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Buchťa » Sob 01.10.2016 20:06

ivana1 píše::jupi: :jupi: :jupi:

Zistila si, čo ju mohlo tak ucpať? Kosti na "staré kolená", alebo niečo zožrala? ... ?

Čo má na zápal močáku?


Ano, má i zápal močových cest. Jsme na injekčních atb., aby se nezatěžoval žaludek.

Co se týče kostí - ano, asi je to i věkem (končím s vepř. kostmi a hovězí jen veliké na okus, budu nadále dávat vepř. chrupavky, snížím dávky a budu více kombinovat s něčím projímavým - játra, kuř. srdíčka, plíce atd.....). Měla to, co ostatní (v rámci udržení nižší váhy kvúli spondylce, tak menší dávku) a pánové byli a jsou oki. Ano, mohla i něco sežrat :au: . Stále trpí hladem :ach: a na jezeru (kde jsme zatím skoro každý den) dementní výletníci nechávají kosti z grilování a pečení :hmm: (a dost často je rozhazují do okolí :pac: ). Takže to je má chyba - asi jsem ji neuhlídala - je v tomto prvotřídně vynalézavá :ach: (Bru zase miluje lidská :kak: :blee: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod kives » Ned 02.10.2016 7:09

Supeer :jop: . Som rada, ze ste uz relativne ok :yes: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Buchťa » Ned 02.10.2016 7:34

kives píše:Supeer :jop: . Som rada, ze ste uz relativne ok :yes: .


Děkuji moc, Kivesko :pusa: .
Moč a krev šly na vyšetření do Laboklinu (pošlu Ti emailem). Sono naštěstí neukázalo moč. kameny a labák nepotvrdil ani krystalky, což jsem strašně ráda :yes: . Takže nějakou dobu budeme na injekčních atb a už ji začnu pomalu oblékati (má se ochladit už i u nás :ua: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod pigie » Ned 02.10.2016 7:37

Buchti :oo: Cumim a teda esteze to dobre dopadlo, ja silno dufam, ze taketo veci vas budu obchadzat uz :plac: A co sa tyka tych kosti a starsich psov, tak to je pravda, ja som tiez musela velmi opatrne s kostami. Kedysi zjedol 2 bravcove chvosty a nist a na starobu s jednym mal velky problem, tie som musela uplne vyradit. Som krmila len 3-4 kuracimi krkmi, zbytok bolo ciste maso.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Buchťa » Ned 02.10.2016 7:45

pigie píše:Buchti :oo: Cumim a teda esteze to dobre dopadlo, ja silno dufam, ze taketo veci vas budu obchadzat uz :plac: A co sa tyka tych kosti a starsich psov, tak to je pravda, ja som tiez musela velmi opatrne s kostami. Kedysi zjedol 2 bravcove chvosty a nist a na starobu s jednym mal velky problem, tie som musela uplne vyradit. Som krmila len 3-4 kuracimi krkmi, zbytok bolo ciste maso.


Pigie, já se už také modlím, aby nás už nic nepotkalo. Dalo to zabrat nejen Bo, ale i mně :ach: (zas ty mé katastrofické scénáře :ua: ). Děkuji :pusa: .
Začnu si na ty kosti dávat pozor, hlavně u ní. A jsou to vždy masové kosti. Vždy se řídím hoviny, vždy to kombinuji a nikdy se u nikoho nic nestalo. Vždy je něco poprvé :plac: .
Teď hlavně úspěšně doléčit zápal močových cest, bez komplikací a bez následkú :jop: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod calwen » Ned 02.10.2016 8:03

Mardimu si tiez nedovolim dat kosti, on aj kvoli tej chrbitic ma problem sa ohnut a potlacit, u Bo to moze byt kombinacia vek a chrbat :ua:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby