Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pia 26.03.2021 10:17

Tabletka stenatu v ziadnom pripade.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Slawin » Pia 26.03.2021 10:18

:jop: toto som chcela pocut

uz som si myslela, ze som precitlivela :heh: :heh: lebo pri tomto "dobre mienenom navrhu" sa mi hned zjezilo vsetko ochlpenie na tele :heh: :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Pia 26.03.2021 10:23

Ja by som pri mrnusovi asi sla do pipety. Nema na sebe nic (obojok) a nejde to az tak cez vnutro (tbl). A ako tastie, tak obojok sa striha a zase nechat tam plandat kus na povolenie :nwm:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Kliešť

Poslaťod Slawin » Pia 26.03.2021 10:27

ano ano... skusim asi to... skor to bolo vnutorne vs vonkajsie uzitie.... pri deduskovi nam pipeta nikdy nezabrala :nwm: resp nam lepsie fungoval obojok..uvidime ako to bude u krpca...

Offtopic: asi by som zas mala dat na svoju hlavu.. neviem preco ma pri krpcovi ludia dokazu takto vyhodit z rovnovahy :hmm:
zaseju chrobaka a uz sa pytam jak idiot :heh: :heh: asi som precitlivelejsia tym ze neni dospelak :pac: :pac: :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Pia 26.03.2021 10:54

Tak ono závisí aj od toho co je v tej pipete. Fipronil už vraj moc nefunguje, zvykli si naň mrchy.
Ja mam teraz na psici arpalit a na ňom je že už od 7 týždňov sa môže
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Pia 26.03.2021 13:20

Inak a tie natural veci z baron.cz ste niekedy neskúšali?

Tiež začínam uvažovať týmto smerom. Reálne sa priznám že som toto nikdy neriešila a kliešte som proste vyťahovala. Ale teda pri šteňati by som nejakú babezku fakt videla nerada :hmm: a občas tu tie počmárané kliešte máme, a keď pôjdeme nižšie po Dunaji, tak to je úplne v pytli, to sú desiatky potvor.. mne sú tie chémie úplne proti srsti, preto sa pýtam na skúsenosti s tým baronom napríklad. :nwm:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pia 26.03.2021 13:49

Slawin, ja by som tak malemu stenatu nedavala nic... Radsej ho prezriet, kupit si ten hreben na klieste... on aj taku farbu ma, ze uvidis lezuceho. Keby si videla, ze ste faakt v oblasti (ulf..), ze den niekolko kliestov, tak by som zvazovala.. Ale zacala by som nejakym prirodnym sprejom - ja mam menforsan, aj pekne vonia, akurat teda ta aplikacia je neprijemna... a extra ucinok cakat netreba tiez..

Inak co sa tyka tych pripravkov. Za mna jedine pipety a jedine s permethrinom. Tabletu odmietam - nerisknem to, toboz, ze moj pes zle znasa aj odcervovaky, aj narkozu (to napr pri stenati este ani netusite...). Ano, ano, viem, zvacsa to psy dobre znasaju, ale mne to za to nestoji a to mam uz dvojnasobnu skusenost s babezkou. Za tie potencialne neuro problemy mi to nestoji... Co sa tyka obojkov - vadia mi, prekazaju fyzicky. To za prve. Za druhe moje psy sa vzdy vela kupali a okrem toho, ze tie latky v obojku su zvacsa toxicke pre vodne zivocichy, tak sa mu mokra srst pod tym zaparila.. takze mna nepresvedcili. S pipetami mam najlepsiu skusenost. Davam s permethrinom, ten ma aj repelentny ucinok. Ucinkuju naozaj dobre, aj ked nic nie je 100 %, samozrejme... v case sezony kliestov psa prezeram, vycesavam a tak. Ked nie je sezona, snazim sa nedavat nic. Tzn ze pre mna je ta kratkodoba ucinnost skor vyhoda... ono casto napr v lete klieste nie su proste a naopak, v zime su... takze davam vtedy, ked vidim, ze sa zacinaju objavovat, resp podla pocasia, ze to uz viem odhadnut. No a plus prestriekavam v sezone aj tym menforsanom prirodnym.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Pia 26.03.2021 14:39

U nás je top kliešťov máj, už pomaly ale začínajú. V júni /júli keď príde, tu neni skoro nič, ale tie počmárané oné za to nedám ruku do ohňa, že pri ramenách nie sú aj v lete. A potom klasika jeseň - Viggo mal babezku v novembri. Teeoreticky keď v lete príde a nebudem ho/hu ťahať tam dole, tak by som to nemusela ešte riešiť. :otaznik:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pia 26.03.2021 14:47

To je na tebe...
Niekto by rovno buchol bravectu a je.. :nwm: kazdy, ako vyhodnoti..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Slawin » Pia 26.03.2021 14:57

tak tak.... co mna osobne zaskocilo, ale ako pisem.. nejaka som zneistena :heh: :heh:

ja som tiez povodne nechcela zatial nic riesit..vzhladom na nasu polohu a presne ako pises, srst :heh: ale ked uz, tak by som skusila tie pipety...

aj ked ma celkom zaujal ten Arpalit...
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Kliešť

Poslaťod Margita » Pia 26.03.2021 15:27

Ja by som bravecto nedala ani mojim dospelým
Ja fungujem na permetrine, len už sa nejako ťažko zháňa arpalit pena, to bola moja topka
Včera som ťahala maminmu psovi kliešťa, toho obyčajného, nikam nechodí je len na dvore
Inaaak jemu musim niečo poriesit, asi najskôr scalibora
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kliešť

Poslaťod Nisus » Pia 26.03.2021 15:46

Ja som na tom presne ako wer. Viem, že s tabletkou má veľmi veľa ľudí tie naj skúsenosti a nič iné im okrem toho nezaberá + je to pohodlné. Ja som dala minulý rok Oliverovi tabletku Simparica (drží mesiac) kvôli tomu, že sa nám išlo narodiť bábo a tak som chcela niečo vnútorné, aby to nemal na koži, keďže obaja spávajú s nami v posteli. Avšak mal vedľajšie účinky (polyúria a také klepotanie zubov - aj som to tu kdesi písala a aj video dávala), takže ja už do tabletky nepôjdem...Radšej dám pipetu v sezóne a tie dva dni ich budem oddeľovať.

Edit: tu je môj príspevok k tej tabletke: http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t ... 0#p1464797
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pia 26.03.2021 16:34

Veru, aj tvoja skusenost ma utvrdila, ze to nepotrebujem.. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Vikiki22 » Uto 30.03.2021 9:13

Ja som tiež bola hooodne dlho proti tabletám. Bohužiaľ, po 4 babézkach u Elišky a 5 babézkach u Freyi som bola do tabletiek nútená ísť (najprv Simparica, teraz už Bravecto). U nás na kliešte už takmer vôbec nič nezaberá...
Šteňaťu do minimálne pol roku by som to ale nedávala. Otázne je, čo bude na kliešte u tak malého šteňaťa účinné.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kliešť

Poslaťod hriva » Uto 30.03.2021 10:41

Inak, tu babezku nemuseli znova chytiť. Ona sa liečbou len potlači a pri nejakom oslabení organizmu vie znova prepuknúť. Alebo sa to vlečie dlho v chronickej forme ako mala aj Bria.
Ja tiež tabletky nedávam.
Dlho som dávala scalibor, tento rok som skúsila kiltix.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby