Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod hriva » Uto 30.03.2021 9:41

Inak, tu babezku nemuseli znova chytiť. Ona sa liečbou len potlači a pri nejakom oslabení organizmu vie znova prepuknúť. Alebo sa to vlečie dlho v chronickej forme ako mala aj Bria.
Ja tiež tabletky nedávam.
Dlho som dávala scalibor, tento rok som skúsila kiltix.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Kliešť

Poslaťod Vikiki22 » Uto 30.03.2021 10:08

Nie, zakaždým sa to u nich prejavilo v inkubačnej dobe po prisatí kliešťa. Odkedy im dávam tbl - asi 3. rok, tak je pokoj.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kliešť

Poslaťod Mac Gie » Uto 30.03.2021 10:35

ako dlho musí byť prisatý aby psa nakazil? lebo pri tabletke umrie až potom...ja tiež dávam Bravecto, v popise je že umrie uschne a odpadne ale viem, že mi niekto vravel, že ich musí ešte aj trhať...z môjho padajú sami ale ani zberať to mŕtve po byte nie je zábava :ach: ja to dávam len takto na jar (účinnosť píšu 3 mesiace ale potom už nedávam nič) a vždy v piatok aby som s ním bola keby niečo aj keď nikdy reakciu nemal...ešte som rozmýšľala nad niečím na komáre, asi vyskúšam to čo písala wer
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Kliešť

Poslaťod straka17 » Uto 30.03.2021 11:44

Sami vedci sa nevedia dohodnúť čo som naposledy čítala
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Uto 30.03.2021 13:41

Pri lymskej borelióze sa vírus nachádza v čreve, preto sa kliešť musí od človeka najskôr napiť určitého množstva krvi, aby sa baktérie borélie pomnožili, a až následne ich kliešť pri cicaní dokáže vypraviť do tela človeka. Táto cesta trvá približne 24 hodín, preto je veľmi dôležité vybrať kliešťa včas. Riziko prenosu boreliózy sa skorým vybraním výrazne znižuje.

https://www.postoj.sk/57651/kliest-je-f ... DorrSHKe1I
je to rozhovor o kliešťoch a ľuďoch, ale veľmi zaujímavé.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod Mac Gie » Uto 30.03.2021 17:04

Toto nám vraveli aj v škole ale nebola som si tým úplne istá, predsa už to bolo dávnejšie
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Kliešť

Poslaťod Silvuch » Sob 01.05.2021 15:05

nieco vhodne pre macky? Muro strasne vela kliestov teraz chyta.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Kliešť

Poslaťod clupko » Pon 11.10.2021 8:03

po letnej pauze to zacalo znovu :ua: zlozila som scalibor, lebo sa mi zdalo, ze uz ho ma dlho, takze nebude ucinkovat, a tiez ze ved snad v oktobri tu nebude moc kliestov, ked cely rok sme tu nemali pomaly nic. a dnes rano uz treti kliest v pribehu tyzdna :pac:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Kliešť

Poslaťod Elis » Pon 11.10.2021 8:09

ted finisuje posledni vlna klista - ja naopak ted rozdala tablety na mesic -uz jsem obcas neco na nich nasla :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pon 11.10.2021 8:43

Clupko, pauzu davaj v lete, rozhodne nie na jesen - to je najviac kliestov. Vlhko a 10 stupnov je uplne ich obdobie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod clupko » Pon 11.10.2021 8:46

to nie ze by som dala pauzu, ale myslela som, ze uz bude dobre + ten obojok uz ma od jari
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pon 11.10.2021 8:49

Ak bude v zime max okolo 0, tak najblizsie dobre bude zas az v lete :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Elis » Pon 11.10.2021 9:30

tak mu ten obojek vrat a kdyz zadne klistat nebudou -jeste porad funguje :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliešť

Poslaťod clupko » Pon 11.10.2021 9:42

vsak som to aj spravila :ha: uvidim nasledujuce dni, ked tak kupim pipetu
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Kliešť

Poslaťod Mac Gie » Uto 12.10.2021 7:42

ja dávam Maxovi Bravecto a prvý rok čo to mal som si myslela že to má účinok 8 alebo koľko mesiacov, potom som čítala, že len 3 a nešlo mi to do hlavy lebo na jeseň bez toho aby dostal ďalšiu tabletu tie kliešte furt kapali...teraz ju mal tuším tretí rok a toto isté dostane to marec/apríl ale aj teraz keď nájdem nejakého kliešťa tak je mŕtvy, vysušený či už na ňom alebo na zemi :nwm:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby