Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod Elis » Štv 09.07.2020 21:56

asi po 15ti letech jsem i ja mela ted :ach:
ale je to lokalni vyskyt.
doma nejsou - Kaca nemela kliste na sobe uz par tydnu a posledni pipetu mela v dubnu.
prejela jsem do Brna -a nejen, ze jsem ji tahala klistata jedno a druhym po kazde vychazce- mela i nepekne reakce na ne. mj. obrovskou bouli pod packou.
nicmene -bravecto dostala a druhy den byla bez uplne bez klistat
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Pia 10.07.2020 7:13

Tam kde vzdy. Proste nie je ich menej zatial pre mna ani nahodou. A ja to tiez na sebe citim (ja uz citim kliesta aj ked tam ziadny nie je :haha: ), aj pes to na sebe citi, ten sa furt skrabe a blskuje, ale najst to pre mna je obcas fakt umenie :heh: Hlavne tych malych teda. Uz ma prestalo bavit skakat pri kazdom zaskrabani a hladat, kde ta svina zase je :heh: Ale mna stale viac ako klieste trapia osiny. Akoze nech uz to skonciiiiii, to je nenormalne :bum:

Inak u nas na poli nie su klieste ale osiny. Inde zas nie su osiny ale klieste. Akoze super :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Cathy » Pia 10.07.2020 7:16

U nás - okolie Nitry je ich strašne veľa ! Má kiltix a frontline combo a akoby ani nič nemal. :prd:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Kliešť

Poslaťod Lindchen » Pia 10.07.2020 7:26

Arisko už takmer mesiac nemá žiadne a nemá ani ochranu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Pia 10.07.2020 7:41

Cathy píše:U nás - okolie Nitry je ich strašne veľa ! Má kiltix a frontline combo a akoby ani nič nemal. :prd:


Tak to mam asi sakra stastie. Alebo chodime na spravne miesta, lebo posledneho som z nej v NR tahala pred tromi tyzdnami.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Pia 10.07.2020 7:43

Inak ked sme pri tych kliestoch, tuto sezonu som uz troch tahala z ocneho viecka... Akoze priamo z hrany. Brrr. Som myslela, ze to ten pes neda, lebo sak OKO. Drzal ako hluchy dvere, ani pomoc som nepotrebovala :pusa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Cathy » Pia 10.07.2020 8:59

Slausa píše:
Tak to mam asi sakra stastie. Alebo chodime na spravne miesta, lebo posledneho som z nej v NR tahala pred tromi tyzdnami.

Tak my sme není priamo z Nitry, smer Topoľčany. Ale tiež na Zobori, na žibrici - milión kliešťov. Tiež pri rieke, pri Radošinke..my máme aj na záhrade veľa. :kak:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Kliešť

Poslaťod hriva » Sob 11.07.2020 16:51

Ja mam tento rok šťastie na tých mini kliešťov, ja neviem ci prebehli cez nejaké hniezdo ale bol ich plný gauč :prd: nikdy predtým to domov nenosili.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Pia 17.07.2020 16:13

Toto DF je fakt nejake divne. Odkedy som to tu napisala, tak som nasla len jedneho vysuseneho :heh: Tu sa fakt oplati pisat problemy :haha:
Hriva, mne sa stalo presne to iste s malym psom. Plny minimini kliestov, co sa vytiahnut nedali. Dostal simparicu aj on.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Sob 18.07.2020 8:53

Jeej, toto sa nam stalo minuly rok, zrasu sa to z neho zacalo sypat jak piesok, stovky... tak som ho prepadla vysavacom a bol vymalovane aj s kliestami :joint: ... verim ze to bolo naposledy.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Sob 18.07.2020 14:27

Tak, ked sa ti dali este vysat pohoda. Ale ja som nasla uz na psovi a drzali teda dost dobre :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Pon 20.07.2020 7:21

No oni už odpadávali nacucané :pac: . Som ho pošrabkala a kukám, že čo to z neho padá :prd:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2020 7:29

Jezis, toho som sa ja prave bala, ze takto zacnu padat zive po dome, tak preto som mu dala tu simparicu :heh: Ja ze si to prebehla este neprisate :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Pon 20.07.2020 7:35

Nijééé :aaa: škrabkáš a padajú jak piesok, stovkyyyy. Ešteže muž nebol doma, on má úplnú panickú hrôzu z kliešťov. :pac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod Slawin » Pia 26.03.2021 10:14

:aaa: :aaa: :aaa: dalsia panika....

jak tak citam, Bravecto si drzi povest :angel: pri Siriusovi som roky riesila Scalibor a za nas spokojnost :nwm: ....

a teraz škvrňa :aaa: :aaa: rychla otazka... mensie zlo podla vas... obojok a mozna kozna reakcia alebo tbl a mozna ina reakcia? :aaa: :aaa:

:prd: porazi ma z tychto stavov :heh: :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby