Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Uto 24.01.2023 8:09

Ja len, ze vsetky choroby z kliestov, co mali moje psy (nema to vobec nic s imunitou, ulf...), tak chytili na prelome roka...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Uto 24.01.2023 8:45

Však ja nevravím, že to má s imunitou, len že to je ten typ psa na ktorého sa nalepí všetko, od neuveriteľných úrazov, cez všetky nádchy, kvasinky, faloška..., tak už len s princípu tohto "šťastia" sa bojím, že by určite aj od tých kliešťov niečo chytla, keby to nechám len tak.
A áno, kritickejšia je u nás jeseň, Viggo fasol babezku v novembri. Borelku netuším, na to sa prišlo náhodou pri babezke, to mal nejakú tú "tichú" formu, ktorá sa nijak neprejavila, "len" bola nájdená v krvi.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Uto 24.01.2023 9:45

Aha, tak to hej, to je proste smola. :ua:

A este anaplazmoza je coraz rozsirenejsia..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Silvuch » Str 22.03.2023 11:26

tie pipetky absolutne nefunguju.. Co viete odporucit na macky bez toho, aby som sla veterinarovi?
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 22.03.2023 13:16, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Str 22.03.2023 12:28

Pipety funguju, ale len s permethrinom a ten je toxicky pre macky. Tak len tabletky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Štv 23.03.2023 6:56

Tabletky vieš aj cez net kúpiť, ja som Simparicu tak kupovala. Nebudem skrs to tráviť celé poobedie v šóre u veta...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Sob 23.09.2023 5:18

Fuj, pozbierala som si doma 7 nenacucanych kliestov. Ktovie, kolko som ich ani.nezbadala, lebo to som uz cielene hladala, aj z koberca, kde lezi pes, som ich vytahovala :pac:
Tak mame tu spat zas obdobie kliestov.. :ach:

Ale mozem rovno nadviazat na prispevky vyssie - pipety funguju :lol: a to som uz chcela dat dalsiu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Sob 23.09.2023 5:37

Mne funguje simparica, ktoru som davala v marci ci kedy :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Sob 23.09.2023 8:03

Podobne, od začiatku apríla. Ale tu ich zas tak moc nie je, bola som so spolužiakmi zbierať na nejaké ich pokusy a nasli iba pár nymf
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Sob 23.09.2023 8:23

Ja cez leto davam pauzu od chemie. Koncom augusta som az dala, neboli klieste. No a teraz zacali uz. Sme sli cez luky pri morave, tam ich byva veela,aj zo seba som oberala :ach:
Len teda mi nenapadlo ich hladat po zemi doma, no. Mozno som aj prehliadla dakeho, blee
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod straka17 » Sob 23.09.2023 9:49

Ja teraz nachádzam všade lezucich, slausa ak chcete tak vám dôjdem striasť zo seba. Brekekek. Ešte rozmýšľam či nedať jednu pipetu alebo to vydrží arpalitom
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Sob 23.09.2023 11:50

pigie píše:Mne funguje simparica, ktoru som davala v marci ci kedy :haha:


ty vole však že? :oo: ja som od vtedy z nej nevytiahla nič, nič nemáme doma, ani ani psovi, ani lezúcich.... :oo: možnosť dva je, že v Kalinkove vymreli kliešte. :heh: Za týždeň ideme na Liptov, to preverí jarnú simparicu. :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod pigie » Sob 23.09.2023 12:03

Ja som kliesta nasla na nom. Ale mrtveho. Cize ucinnost klesla, ale stale to usmrcuje. Lebo ked nabehne ucinnost, ja na nom ani len mrtvych kliestov nenachadzam a ani odpudzovace nepouzivam. Zaujimave je, ze na Fryovi to tak dlho nedrzi... Strasne by ma zaujimalo, ze preco, lebo obaja dostavaju tabletku na hornej hranici svojej vahy. Lyovi VZDY drzi dlhsie ako Fryovi. Na Fryovi som nasla nacucaneho a mrtveho, cize tam uz ta ucinnost taka, ze najdem este jedneho a dostane novu. Ale zatial kym len obcasne takto, tak neriesim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Sob 23.09.2023 12:29

Suric dostáva pod váhu (tbl do 10 kg, má 11,5-12) a za celú sezónu som ťahala 2 živé (ale priotrávené) a našla asi 3 mrtve. Zbytok, ak bol, tak asi opadal bez povšimnutia. Dežiačik nemal asi ani 1, ale napr susedovic pes, ktorý dostal tú istú simparicu (čo viem iste, delíme si 3tbl balenie :D), ich mal asi 15 za leto. Akurát on je vymetač kriakov, čo u nás nie je dovolené a je dosť huňatý.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Sob 23.09.2023 12:36

Ulf píše:
pigie píše:Mne funguje simparica, ktoru som davala v marci ci kedy :haha:


ty vole však že? :oo: ja som od vtedy z nej nevytiahla nič, nič nemáme doma, ani ani psovi, ani lezúcich.... :oo: možnosť dva je, že v Kalinkove vymreli kliešte. :heh: Za týždeň ideme na Liptov, to preverí jarnú simparicu. :heh:

Ked nic nenachadzas, tak nie su. Ja aj zo seba zbieram. Uz aj z gati som doma vytriasala. :ach: Musim aj ja si dat cosi na seba tusim :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby