Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod AndreaT » Uto 12.10.2021 12:00

Ja som Montymu najprv dávala Foresto a potom som prešla na Bio od Beapharu. Teraz som ho dala aj Tarovi, ostal mi nový ešte po Montynkovi :ua: a teda super, až na bradu a obočko. Tam sa vždy dostane kliešť, či majú alebo nemajú obojok ( aj u Montyho to bolo tak). Ale používam ešte aj protikliešťový šampón Arpalit.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliešť

Poslaťod straka17 » Uto 12.10.2021 12:05

Zaujímavé, že toľké spomínate, že permethrin vám funguje. Na poslednom cviku sme sa bavili o tom, že už prestáva fungovať, že je to zastaralá molekula a ideál je siahať po tých novších... :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Uto 12.10.2021 12:07

Ono ale uz sa to pouziva v kombinacii s inymi. Ale faktom je, ze mi funguje vzdy len pripravky, kde je aj ten permethrin. Bez neho vobec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Uto 12.10.2021 12:15

Ze uz moc nefunguje viem o fipronile, ale permetrin zatiaľ nesklamal nikdy.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Ned 20.02.2022 9:43

Vsimli ste si, ze nie je moc kliestov? Napriek tomu, ze je jedna z najteplejsich zim za posledne obdobie..?
Mam teoriu, ze to fakt suvisi s tym, ako je pocas sezony. Toto leto bolo suche, to kliestom nepraje. Ale ten rok predtym bol brutalne vlhky - sme sa tu aj niekde bavili, ze ani zahradu netreba polievat... no a tu zimu ich bolo hafo, cez Vianoce som vytahovala desiatky kliestov. Teraz nemam na psovi absolutne nic uz asi 4ty mesiac a v pohode.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod AndreaT » Pon 21.02.2022 10:39

Tak ja som sa tiež divila, že kliešte nie sú, na to, aké je teplo. A včera som vyťahovala Tarovi takého pidi kliešťa za ňufákom :ua:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Pon 23.01.2023 13:52

Keď už som tu, spýtam sa, neberte to ako hlúpu otázku, ale tieto preparáty som nikdy nepoužívala.. Minulý rok sme mali svrab, dostali sme tabletky Simparica (po mesiaci opakovaná aplikácia). Svrab sa vyliečil a samozrejme že ani s kliešťami sme nemali problém - čo ma celkom oslovilo vzhľadom na značný výskyt pijaka lužného v našom okolí.
Tento rok sa situácia so svrabom opakuje - zas tá istá doba a tá istá príležitosť (v okolí chaty nám niečo žije, od čoho to takto v zime chytí - kuna, alebo líška). Takže zase Simparica, za mesiac dám druhú. No, aby to malo význam aj na kliešte, trebalo by dať v máji ďalšiu a na jeseň ďalšiu... kua, ale nie je to už veľa? Koľko toho môže pes pojesť ročne, aby to bolo oka? :ua: :otaznik: :nwm: Samo sa viem spýtať veterinára, ale tak by mi bodli aj ďalšie skúsenosti/názory. Predsa len sú to neni jogurtové dropsi, všakže... Vďaka... :smile:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pon 23.01.2023 14:40

Ja davam v lete pauzu. Ked je sucho a klieste nie su. Inak sa tvaria, ze to moze pes vkuse, ale mne to vadi. Snazim sa davat co najmenej (podla vyskytu havede). Ale ja nedavam tabletky, ale spoton
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Pon 23.01.2023 15:19

Simparica vydrzi viac ako tvrdí. V apríli podaná držala celu sezonu
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Pon 23.01.2023 15:34

Inak - ale mna to skor vydesilo - ja som aj 3 mesiace po uvedenej ucinnosti, nachadzala odpadnute omracene nenacucane klieste... takze ta chemia v tom tele asi dlho pretrvava, hlavne, ked sa dava dlhodobo pravidelne..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod hriva » Pon 23.01.2023 15:57

To podľa mňa ešte nemajú preskúmané, veď aj jednorazové podanie marihuany človeka spôsobí že ma pozitívny test na THC ešte tri mesiace po tom. Antidepresíva sa držia v tele aj pól roka a diazepam aj týždeň, teraz beriem lieky ktoré tiež ešte pol roka po vysadení môžu spôsobiť falošne pozitívny test na drogy.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Pon 23.01.2023 17:42

Je to bordel, to mi je jasne, ja som sa tomu dlho bránila, ale u nás, zvlášť u babky na juhu sa bojím, tam dermacentorov zo psa sťahujem furt. A na takto maskáčovom psovi ich nevedno vôbec :ach:
Keď ju dostal Dezider, tak z neho blchy doslova opadali. Kúpele nimi ani nepohli
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kliešť

Poslaťod Domca » Pon 23.01.2023 20:06

Ja dávam Simparicu a je fakt, že drží dlhšie než píšu...ako nie som z toho tiež nadšená, aj z toho dôvodu, že on potom tým kliešťom "smrdí" alebo čo a zliezajú z neho v byte dole...ale je to asi jediné účinné, už som poskúšala kadečo na ňom a iba toto zaberá. Ja dávam teda pred letom a po lete len, cez letné mesiace tu skoro nie sú lebo je sucho
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Uto 24.01.2023 7:35

Však toto, preto sa pýtam, ale tiež mi to pripadá, že sa nevie čo to so psami vlastne robí s dlhodobého hľadiska... :ua: Aj ja potrebujem vykryť hlavne jar a jeseň, takže dva krát za rok by to stačilo, ale tým že teraz máme dve tablety po sebe skrs ten poondený svrab... druhú budem dávať 20. februára, tak skúsim počkať čo to bude robiť, či nedám potom až na jeseň, to by bolo ideálne.
Ja som vždy bola absolútne proti týmto veciam, či už spotonom, alebo tabletám. Ale fakt je, že neoberať 10-20 kliešťov so psa po každom venčení je dobrá vec. Nevraviac, že keď sme sem prišli bývať, tak gro boli obyč kliešte, ale už sa aj sem hore natlačili pijaky.. :hmm: Otázka že za akú cenu to bude. :nwm: Jasné, babezka a borelka tiež nič moc. Viggo mal oboje, Babán za celý čas nechytil s kliešťov nič. A táto teta, to je typ psa na ktorého sa nalepí všeeetko okolo čoho prejdeme, my sme snáď každý druhý mesiac u veta s nejakou cypovinou :ua: Preto som ochotná na tie tablety.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod Mac Gie » Uto 24.01.2023 7:39

ja keď som Maxovi prvý krát dala tabletu (Bravecto), tak mu to pôsobilo nejakých 8 mesiacov, v príbalovom letáku je účinnosť minimum 3 mesiace ale to som si prečítala až pri druhej. pri prvej som to rozoberala s vetom a nejak zle ho pochopila asi. ale nikdy som mu nedala dve tablety za rok, vždy jednu na jar a stačilo, na jeseň aj keď sa našli 2-3 kliešte to som už neriešila, Hoya mala zatiaľ len pipetu
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby