Zúžené nozdry u psa

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zúžené nozdry u psa

Poslaťod martinkaaa4 » Pon 01.04.2024 16:51

Dobry den, nenasla som podobnu temu kam to napisat, tak zakladam novu. Chcem sa opytat, mate niekto skusenost s operaciou zuzenych nozdier? Moja fenka shih-tzu ma katastrofalne dychanie. Chrapci ako mopslik, ci buldocek. Este ani extremne teplo nie je a uz pomaly infarkt dostava ako to nevie udychat. Zaujima ma hlavne aka je rekonvalescencia po zakroku a nazor niekoho, kto to so psikom absolvoval, ci je to vhodne, ci odporuca. Dakujem.
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa

Re: Zúžené nozdry u psa

Poslaťod Slausa » Pon 01.04.2024 21:01

Priamu skusenost nie, ale v poslednych mesiacoch som k tomu precitala snad veskeru dostupnu literaturu. Je rozdiel, ci dychaniu brania iba nozdry alebo aj makke podnebie ktore prekryva vstup do dychacich ciest (co castejsie robi ten chrcivy zvuk). Ale vseobecne sa udava, ze tieto operacie (nozdry aj podnebie) pomahaju, nos nepredlzia, ale aspon trochu volnejsie ten pes vie dychat
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 02.04.2024 6:39

Operace grachycefalitiku se delaji a jednoznacne pomahaji. Me az sokovalo, co vsechno umi "opravit" veti, co se operuje a hlavne teda - jak casto :ua: ti psy jsou opravdu chudaci.
Pro zlepseni kvality zivota toho psa je to zazrak. Nevahala bych...

Ale potrebujes poradnou diagnozu -v prvni rade, co zpusobuje ty problemy. Nemusi to byt ani nozdry, ani patro -ale treba zuzena trachea, srdce aj. Neco opravit nejde, ale co jde a opravi se, psovi ulevi...

RTG hrudniku, krku, vysetreni srdce a hlavne - endoskopii

Najdi si veta, co to dela.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Sob 06.04.2024 23:52

Niektoré psy operujú aj na dva krát
Chodi ku mne mops čo je operovany a aj tak dýcha horšie ako môj frbul bez operácie. To chrapanie je naozaj extrémne :ua:
Ale čudujem sa že mopsa sa celkom vysokého veku vedia dožiť. Poznala som 17 a 15 ročného
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martinkaaa4 » Str 10.04.2024 11:14

Dakujem baby. Uz mame po zakroku. Dufam ze to pomoze a fenka bude mat kvalitnejsi zivot.
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa

Späť na Choroby