Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kamene

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod zuzka:) » Pia 18.05.2018 19:47

Ja som tiez za preventivnu kastraciu. Napr denyho som chcela dat uz v mladom veku a nejak ma ukecalo velmi vela ludi. Potom prisli problemy s prostatou a prisla som onho :(
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Nuchnuch » Pia 01.01.2021 17:23

Môže psíka bolieť bruško aj zo zväčšenej prostaty?
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Margita » Štv 03.06.2021 12:36

Ti co mate psov s kameňmi, čím krmite? Vet diétou, alebo tou len do vtedy kým bolo treba a potom ste prešli na ine?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Slausa » Štv 14.07.2022 14:08

Už niekoľkokrát sa mi stalo, že sa Sura po záťaži alebo dlhej túre počúra. Nie je to naschvál, ale neviem čomu to pripísať. Je kastrovana, tam by to zmysel dávalo, ale deje sa to výlučne po fyzickej aktivite. Prvý raz sa to stalo po túre v zime v hlbokom snehu, doma v klietke tvrdo zaspala a zrazu len vyskočila a začala sa vylizovat. Naposledy vo vlaku ked sme šli domov z DT, ocurala deku. A teraz, boli sme pri vode, pri nástupe do busu sa vycurala, pod sedačkou ľahla a po 5 minútach pod nou sice mala, ale mlacka. Pritom sme hodinu čakali na zastávke a za tu dobu čúrala 3x.
Nezáleží na tom, že bola vyvenčená, nepila veľa vody, proste pustí, ani nemusí spať. Len leží a ujde jej, čokoľvek medzi pár kvapkami a takmer plnou dávkou.
Nikdy mi to ale neurobila napr pod stanom po celom dni chodenia.
Zajtra asi zbehnem dať vyšetriť moč a uvidíme.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod clupko » Štv 14.07.2022 14:13

daj vysetrit, ale mne to pride, ze proste vela pila a neudrzala to.
po ture v snehu - nazrala sa snehu, potom co ste boli pri vode, po DT - tam si jej predpokladam davala vela pit kvoli teplu a zatazi.
avery sa este nepocural, ale po takychto aktivitach tiez vela a casto cura. vacsinou 30-60 min po aktivite to zacne, takze uz viem, ze ked prideme napriklad domov z plavania, tak po pol hodine ho beriem von, to sti aj pol minuty vkuse.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Slausa » Štv 14.07.2022 14:23

Práveže, vo vode sa veľa nenapila, ešte si potom lizla z misky. To mi na tom príde divne, myslela som si ze vypustila fakt všetko, lebo sme vyše hodiny sedeli na zastávke a chodila som s nou, nech sa vycura na povel. Uvidíme :nwm:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod hriva » Štv 14.07.2022 23:45

A ona je kastrovana?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.07.2022 0:08

No tiez mi pride, ze by to mohla byt inkontinencia po kastracii. Ale vysetrenim moca nic nepokazis, aj tak neni ina moznost ako len to takto vylucovat postupne a vysetreniami prist na to, co to nie je a co by to teda mohlo byt
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Slausa » Pia 15.07.2022 8:41

Je kastrovana, mne to tiež napadlo, ale pride mi ze na inkontinenciu je to veľmi nie caste a specificky po tej fyz zatazi. Každopádne ma dnes poslali domov, na veterine vypadla elektrika a toto nie je akut
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.07.2022 10:09

Vies co, po zatazi by som si to vysvetlovala tak, ze svaly su pretazene a ze aj tie sfinktery teda nejakym sposobom “ochabnu”. Ze kym v klude ako tak drzia, tak po zatazi sa to najviac prejavi :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod hriva » Pia 15.07.2022 13:36

No áno, aj inkontinetne ženy to majú najviac pri/po zaťaži
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Predchádzajúci

Späť na Choroby