Aport

Re: Aport

Poslaťod vavrena » Ned 14.07.2019 11:52

Elis píše:
vavrena píše:Je to najjednoduchšie z dôvodu, že sa pes neuberie o body pri zmene polohy či vyštartovaní po aport skôr.


a proto se to muze brat jako pomoc :angel:

Ako sa to môže brať ako pomoc, keď tomu psovi nič nepovieš, ale sedí bez zmeny polohy na supa, bez prekroku a ČAKÁ na vyslovenie povelu? :ach:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 14.07.2019 11:58

vavrena píše:Ako sa to môže brať ako pomoc


uplne stejne, jako když na obranach pes nesleduje figa, ale psovoda :angel: je to pro lepsi ovladatelnost.
je to jednodussi - nenadzvedne se. říká si pohledem o povel.
proto to v ipo za cas bude nechtene. vlastne uz je.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 23.07.2019 18:59

Ja mam taky problem. Pes vnutri aportuje akoze perfektne. Nemam vyhrady k tomu, co robi, uplne mi to staci - aj rychlost, aj presnost, neprekusuje. Ked to iste prenesiem von, tak pekne caka, pekne vybehne, pekne vezme, pekne sa rozbehne a prefrci okolo mna a este si to v hube pohadzuje :haha: Ani zaboha mi na zahrade nieco doniest (akoze od stenca s tym ma na zahrade problem a neviem preco, furt sa chce len nahanat s tym a ja som ho v zivote nenahanala). Neviem, ci to ma zmysel skusat mimo pozemku. Z vody aportuje dobre, tam ale ani povel nepouzivam, tam vie co ma robit a teda tam nebazirujem na predsadani, len na tom, aby mi to doniesol z vody do ruky. Akoze neviem co s nim, ked po nom zrevem, tak dojde samozrejme, ale proste vnutri dobre vykonany cvik - je vonku hra. A pritom teda ten cvik poskladal vnutri do troch cviceni, nemal s nim problem absolutny. Aj som ho cvicila len zopar krat, na cinku sa velmi tesi. Ten problem ma len vonku :haha: A vnutri uz zacina byt pre neho ten cvik aj nebezpecny, potrebujem ho preniest von, lebo vyvija vysoku rychlost a jemu sa smyklo uz aj na koberci pri jeho vahe a hladkom koberci :pac: A viem, ze sa mu to smykne aj na trave, lebo mi to prave predviedol, ale stale lepsie ako vnutri s cinkou do steny ked to neubrzdi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 23.07.2019 20:14

Tak za 1. by si mala mat urobene pomimo navraty. Robi sa to cez hracky u steniatka, na vymenu 2 rovnake. Napriklad prebiehanie pomedzi nohy s aportom tak naucis. Pes to musi mat dokonale zafixovane - chyti a bezi priamo spat. Za 2. drzanie v pohybe cez lonzovanie. Ja som robila s cinkou na flexi.
Alebo potom len samotne odovzdavanie cez kratke voditko - odhodis, vysles, hned navedies do predsadnutia.
Inak na cinku sa tesit nemusi. Idealne, ked to chce vymenit za cosi lepsie...
Metodik je vela, ty si si vybrala totalnu "nemetodiku" - hodim a ocakavam od psa, ze vie, co ma robit :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 23.07.2019 20:25

wer píše:Metodik je vela, ty si si vybrala totalnu "nemetodiku" - hodim a ocakavam od psa, ze vie, co ma robit :ha:

Tak ja mam fundla... On naozaj vie, co robit, ked vo vode odhodim vec, ze ju ma priniest (skor sa pracne uci vo vode odovzdat tu vec, lebo pud je vziat ju na breh a tam sa robi tiez cez vymenu) :nwm: Hadam tie plemena k niecomu su. A ucila som ho ako Frya, akurat to poskladal za 3 dni, lebo nemal s nou problem ani cvikom ako takym. A nemyslim, ze je to nemetodika, ked ste mi tu povedali ako na to :nwm: A vnutri to urobi uplne dokonalo ten cvik, ja ho potrebujem len preniest von (ale skusim teda s tym kratkym voditkom, to mi pride ako najschodnejsia cesta).
Naposledy upravil pigie dňa Uto 23.07.2019 20:27, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 23.07.2019 20:26

A ovcak co? :ha: Ti neaportuju? :heh:
Jedna vec su vlohy a druha iste prevedenie cviku. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Uto 23.07.2019 20:29

Ovcak urobi asi uplne vsetko :heh:
Ja len, ze ho tu nebudem ucit pol roka aport, lebo cinky sa neboji a nemal problem ten cvik pochopit. A to prevedenie cviku doma ma, len vonku mu hrabe.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 23.07.2019 20:46

Mozno by ti stacila len kratsia vzdialenost samotna - aby sa tak nerozsasil....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Str 24.07.2019 8:02

Hlavne aport sa skoro nikdy necvici cely. Mas teraz problem ze s cinkou nepredsadne? Tak poloz cinku blizko pred seba a pes ju ma len dvihnut zo zeme a predsadnut. A casom mozes zvacsovat vzdialenost, nechas psa sediet, pred nim cinku a on ju vezme a prinesie. Ziadne hadzanie v tejto faze.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod pigie » Štv 25.07.2019 5:14

Stacilo zvysit hodnotu odmeny :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Štv 25.07.2019 6:05

Nas rozpracovany aport. Musim ho este nejako zrychlit, len uplne neviem ako - takto beha aj lopta-lopta... vacsiu rychlost vyvinie len v ramci vencu, ked na mna ciha s palicou v hube a tak sa na mna rozbehne... neviem, ci nebudem chodit na prechadzky s cinkou :heh: a tiez som si pokazila tie uchopy - normalne to berie vzdy v smere a v letku, ale nieee, super rady - poisti si to stenou :pac: tak mi tam takto brzdi :plac: snad to odburam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Štv 25.07.2019 8:21

wer -pokud ten pes udela kolem aportu dobre vse ostani -rychlost mu nikdo urcite vycitat nebude :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Štv 25.07.2019 8:28

tak ale ja by som to rada ze WAU :ha: mozno tie uchopy bude stacit zefektnit a bude to lepsie :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Štv 25.07.2019 8:29

to je mi jasne :lol:
Offtopic: ale prace je na tom jeste dost i tak
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Štv 25.07.2019 8:41

tak drzanie a predsadnutie som zatial v podstate len riesila. drzi to ako kliest, s tym nema problem :lol: plus som riesila tie uchopy, ale teda odveci, nemalo to zelany efekt, skor naopak. takze teraz to prerabam plus sa snazim riesit tu rychlost. ale to je tiez len vo faze hladania. :heh: on tak celkom bura tie zauzivane sposoby :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience