Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod wer » Sob 09.07.2016 8:33

Ehm. Tak neviem. Obrany su rozhodne zazivnejsie, ale IPO poslusnost nudnejsia. Ale pre toho, kto to robi, nemoze byt nudne sledovat spicku sveta! Ved tam sa da tolko toho okukat! Kolkokrat vidno sposob treningu, nasledky/vysledky. Tu dokonca obcas kamera zabrala aj predpripravu - to vas, obeckarov, fakt nebavi? :oo:

A dalsia vec. Mne chybalo fandenie. Preboha, ved to su majstraky! Kde bol timovy duch? U nas na majstraky cestuje minimalne pol slovenskej kynologickej verejnosti. :heh: Do hentej haly by sa zmestil ledva fanklub jedneho statu. Ale som si vsimla na pretekoch OB, ze tam nie je ziadna podpora, ze jednotlivi pretekari chodia sami a nikto im nefandi. V tomto mi to OB pride take smutne, bez zivota, bez atmosfery. U nas to na stadione (aj na kvalifikackach u nas je min 10x viac ludi ako tu na majstrakoch) ako na nejakom hokejovom zapase -potlesky, vykriky, pri nezdare aj hromadne "aaaach"....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod Lindchen » Sob 09.07.2016 8:37

OB nemá základňu, nemá začínajúcich ani stárnucich pretekárov, nemá nikoho. Pozri sa na preteky, príde 10 ľudí. Však dojdi pozrieť na MSR, keď budeš mať čas, keď tam bude 20 ľudí aj pretekármi, tak zjem kefu...
A tak, ako to je teraz ani nové zapálené tváre nebudú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod wer » Sob 09.07.2016 8:45

Ale hadam kazdy s niekym cvici... A to fakt sa nejdu kuknut, ako sa dari zverencovi, ake su vysledky prace? Beriem, ze mate vela pretekov, u nas je tych par pretekov kynologickym sviatkom... :heh: Ja fakt, ked som isla pretekat, tak vzdy som mala podporu v ludoch, s ktorymi som trenovala a boli tam so mnou, aj ked nepretekali. A som im neskonale vdacna, bez nich by som to asi psychicky nezvladla. :heh: Zaroven potrebuje clovek pomoc na treningu pred, pred nastupom napr vziat loptu, pred obranou zakus, rovnako na konci podat loptu, rukav.... Proste sam clovek, fuuu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod elfinka » Sob 09.07.2016 8:47

OB práve nemusíš s niekým cvičiť. Vylozis cvičák na chrbát a cvičíš doma na lúke. Netreba ti cvičák kde sa zhromazdujete, netreba ti figuranta kde sa utuzuje kolektív pri čakaní na tvoje kolo...

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod Lindchen » Sob 09.07.2016 8:50

Mne podával loptu calwenin frajer :heh: .

No wer, vieš, ale tu veľa ľudí cvičí samostatne, príp. popri inom športe svojich kamarátov. Alebo ozaj úplne sám na lúke. Pamätám si agility, šli sme z klubu, aj keď sme nepretekali, lebo sme nemali zošity ešte. Nezabudnem, ako všetci, aj z iných klubov kopali, trieskali do tribúny, keď Aris po dvoch rokoch prešiel slalom :winner: .
Keby bol klub, kde cvičí 20 ľudí v 5 mestách, hneď by bola podpora. Toto sú zúfalí jednotlivci :heh: .
Na východe je silnejšia základňa, tam to myslím bolo také klubové.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod wer » Sob 09.07.2016 8:59

Sme v teme majstrovstva SVETA...

A nesuhlasim, ze OB staci trenovat sam (to clovek v sportovke vie 2 oddiely, su experti, ktori aj vsetky 3). Som to mozno zle napisala, ale nie je to primarne o "podavacovi". :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod Lindchen » Sob 09.07.2016 9:04

Sveta, hej, ktovie, ako to majú v iných krajinách...

My netvrdíme, že to stačí, ale že to tak je. Je to fakt, že veľa ľudí trénuje samo a fakt je aj to, že to nestačí.
Inak však české pretekárky si robia intenzívky spolu a navzájom sa trénujú. Napr. Vojkovská trénovala na majstrák Bukovinskú a nebolo to o tom, že by sama nevedela, ako na to.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod wer » Sob 09.07.2016 9:08

No ved tak. Lebo sa ta uroven nikdy neposunie... Clovek sam nevidi tie chyby a vela veci si neuvedomi proste. Aj ja obcas potrebujem pohlad zvonka, aby mi zverenci nerobili rovnaku chybu napr :haha: To ako ked clovek cumi pridlho na daky text - uz nevidi chyby...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod Lindchen » Sob 09.07.2016 9:16

Pozerám po troške to video z 95 a pozerám, že trebárs aporty psy vypľúvajú do ruky, neodovzdávajú na povel.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Majstrovstvá sveta v OB, Moskva, 30.6-3.7.2016

Poslaťod janajka » Pon 11.07.2016 14:38

Pozrela som si toho Bariaka. AAAA, ten cvik do kruhu a potom stranovo na stvorec to je aky neprijemny cvik. ani neviem ako by som ho ucila. To cuvanie do lomu. AAA. Tá baba sa má, že sa jej pes pri cuvani a takej dlhej chodzi vselijakej nerožteká. :lol: moj by asi aj skusil. :ach:
a ten pes dychci, ked ma stoj za pochodu, moj by bol uplne zamrznuty a mozno by sa aj prikrcil hlavu dole.

a to obehnutie kuzelky, vzatie aportu a preskocenie. mama mia.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Predchádzajúci

Späť na Obedience