Obedience: Fotky a videá

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod wer » Sob 04.09.2021 15:37

Offtopic: vsak ja ani tu netrenujem s reprezentantami, nieto spickou.. :heh: a hentam aj taliani tak nedosledne trenovali, tak neviem, ci su uz nakazeni.. :nwm: a ten jeden vas pes sa mi strasne lubil a mi to prisla strasna skoda sa zbytocne oberat o body...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod straka17 » Sob 04.09.2021 16:14

Lindchen píše:Psychotesty? :nwm: Ako ok, nech sú, ale neprešla? Veď hocijaký podnapitý psychopat ich urobí, tak to sa mi ozaj nezdá. Čo to obsahuje?

Offtopic: Nie, neurobí, zaplatí si :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Lindchen » Sob 04.09.2021 16:19

Offtopic: No vidíš, to mi nenapadlo. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod straka17 » Sob 04.09.2021 16:22

Offtopic: V Ba žiadny problém... Dokonca je ten človek aj často v telke, minimálne bejvával zvaný pár rokov dozadu ako pán odborník :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Elis » Sob 04.09.2021 17:26

Shel-chan píše: no a inak ono je malý zázrak, že sa tam lucie tento rok vôbec dostala a že to odchodila. viem, že netrénovala, koľko chcela, lebo mala minulý rok operované koleno, a potom dostala v nemocnici covid.


jako zabijte me za to - ale v OB nejsou v nominacich na MS nahradnici :angel:

a edit: v OB nevadi mimochod? nebo jak se to hodnoti?
koukam na ta videa a snad pulka psu chodi mimochodem :oo:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod elfinka » Sob 04.09.2021 18:44

Elis píše:
Shel-chan píše: no a inak ono je malý zázrak, že sa tam lucie tento rok vôbec dostala a že to odchodila. viem, že netrénovala, koľko chcela, lebo mala minulý rok operované koleno, a potom dostala v nemocnici covid.

jako zabijte me za to - ale v OB nejsou v nominacich na MS nahradnici :angel:

Su. Ale nechapem preco to spominas? Proste sa kvalifikovala a startovat chcela, tak startovala. Pes tym netrpel a to, ze sa rozhodla trpiet sama je len jej vec. Zjavne aj s hendikepom podali najlepsi vykon z ceskej repre. :nwm:
Ako pikoska, par rokov dozadu zas startovali za CR dve matky v sestonedeli :heh: Proste sa kvalifikovali a chceli, tak sli :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Shel-chan » Sob 04.09.2021 18:54

Elis píše:a edit: v OB nevadi mimochod? nebo jak se to hodnoti?
koukam na ta videa a snad pulka psu chodi mimochodem :oo:

mal by vadiť, skúšobný poriadok vyžaduje "prirodzenú chôdzu". ale veľa psov tak chodí, alebo aspoň časť chôdze tým vykrýva, lebo im nesedí krok s psovodovým.

straka o akom človeku hovoríš?? :nwm:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Elis » Sob 04.09.2021 19:03

elfinka píše:Proste sa kvalifikovali a chceli, tak sli


Na MS by mohli ty tymy reprezentovat trosku i zemi a nejen - jednotlivce.
ze se neco stane na akci a nevyjde to - cesta, auto, musi prekonat bolest -to je OK.
Ale nemohla trenovat, nedala tomu takovou pripravu, jako si predstavovala -ale chtela jet tak jela.

Co si predstavujes ty, pod pojmem "reprezentace"?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod elfinka » Sob 04.09.2021 19:14

Keby to bol clovek, co preliezol do repre s odrenymi usami s 2rocnym psom a potom vybuchol na celej ciare tak toto polemizovanie chapem. Ale vyzavodeny pes ktory sice nepodal svoj zivotny vykon, ale zas nesposobi ani ziaden velky pruser a nakoniec skoncili z CR najlepsie - nie, fakt mi nepride namieste sa tvarit ze vsak mala odstupit. (navyse nahradnicka tusim bola vyuzita za inu clenku repre ktora kvoli zdraviu nemohla)

Lebo samozrejme ze je to aj o tej moznosti startovat pre jednotlivca. Inak by sme na MS IPO mali posielat iba vyber z 8-10 ludi dokolecka a nikoho noveho, pretoze oni su prevereni ze podavaju stabilne vykony a maju najlepsie zazemie na trening, zatial co niekto novy by predsa mohol zle reprezentovat :no:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Elis » Sob 04.09.2021 19:31

elfinka píše: co preliezol do repre s odrenymi usami s 2rocnym psom a potom vybuchol


to je riziko mozna spatne natavene kvalifikace.
a prijde mi to uplne mimo toho, o cem pisu.

Bez emoci:
dvojice se nemohla pripravovat - a vsichni vite proc z jejich prispevku. a vite to mesice predem ?
tak jestli tohle je normalni pro repre OB -tak me to normalni nepripada.
vsak kazdy rok se dela vyber proto, ze nominace neni na dozivoti, ale ma vybrat aktualne nejlepsi. a nahradnici jsou od toho, ze se ten aktualni stav zmenil :nwm:
Nepripada mi to jako sportovni chovani. Sorry.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Elis » Sob 04.09.2021 19:33

Shel-chan píše:mal by vadiť, skúšobný poriadok vyžaduje "prirodzenú chôdzu"


a je to videt na hodnoceni - na bodech?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Shel-chan » Sob 04.09.2021 19:35

nikto nehovoril, že nemohli trénovať alebo netrénovali. napísala som, že netrénovala toľko, koľko chcela – lebo tak sa niekoľkokrát vyjadrila v svojich príspevkoch. lenže ona mi príde ako perfekcionista, takže je dosť možné, že aj keď to nebolo pre ňu dosť, stále to bolo viac, než je bežné.

a áno, minulý rok mala operované koleno, minulý rok MS tuším oplakala (a následne ich zrušili). tento rok sa napriek tomu vybrala ako jedna z aktuálne najlepších, ktorá to aj na MS potvrdila. takže hej, stále neviem, o čom.

Elis píše:
Shel-chan píše:mal by vadiť, skúšobný poriadok vyžaduje "prirodzenú chôdzu"

a je to videt na hodnoceni - na bodech?

áno, zvykne sa to tam odzrkadliť. buď priamo v cviku, alebo v celkovom dojme (v trojkách sa nehodnotí).
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Elis » Sob 04.09.2021 19:45

asi nevysvetlim, system kvalifikace a mozneho prekvapujiciho vysledku.
nechte to byt.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod elfinka » Sob 04.09.2021 19:50

Elis píše:dvojice se nemohla pripravovat - a vsichni vite proc z jejich prispevku. a vite to mesice predem ?

Ja som hovorila o mesiaci ale potom som to checkla a boli to realne 2 tyzdne. Takze ziadne mesiace predom (stav z mesiacov predom bol hlavne pred kvalifikackami, takze tam je to 100% okej). Ze ich zasekol problem co nastal 2 tyzdne pred MS - nuz, za mna su 2 tyzdne tak na hrane toho, ze to este za nesportove nepovazujem (v zavislosti prave na veku a skusenostiach teamu).
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obedience: Fotky a videá

Poslaťod Lindchen » Sob 04.09.2021 19:51

Úplne chápem, čo chce Elis povedať, je to vec perspektívy. Ja to tak tiež čiastočne vidím, ale nechcela som to hrotiť v príspevkoch. Za mňa v pohode, repre by mala byť vážna vec, ale - zase, je to dobrá pretekárka, podala najlepší výkon z repre, možno by jej náhradníčka podala lepší, to už ťažko riešiť, ale OB je myslím hodne individuálny šport, nielen tréningovo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience