Štekanie a iné zvukové prejavy

Štekanie a iné zvukové prejavy

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 8:32

Shel-chan píše: Aris medzi cvikmi viackrát štekal


dotaz mam -jak caste tohle byva v OB -stekani pri cviceni?
nebo vůbec -zvukove projevy?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 8:38

Podľa toho, čo som zatiaľ videla, tak je zriedkavé, bocky a celkovo ovčiaky si zvyknú pokňukávať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 8:40

ale je tam zvukovy projev - i u bocek? :oo:

a knourani je povolene?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 8:45

Nesmie sa kňučať, štekať, "broukat si" a nič podobné. Áno, občas sa kňukanie vyskytne. Ja osobne som nikoho štekať nepočula, len Arisiak furt bliaka :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 8:52

diky.
me cubis taky steka u určitých cviku.... resila jsem to asi dva roky -a prestala jsem.
asi muzu byt rada, ze to nedela u chuze. ted jsme videla na IPO3 erdela - knoural při chuzi.

nejdriv jsem si myslela, ze to ma tak zachycene - i se steknutim ( u nas třeba polohy na dalku) - ale cim vic sleduju ty ruzne exoty - oni si tim spis pomahaji. nakopava je to, ulevuji si tim.
proto je to asi tak tezke , aby to nedelalali :otaznik:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 8:55

U nás je ťažké vybalansovať neštekanie a ochotu, chuť pracovať. Presne, on si tým štekom pomôže - pri cviku (vysielačky) alebo uľaví pri tranzitoch. Snažím sa s tým pracovať, je to strašne citlivé, tak treba pomaličky. Pri tranzitoch s tým robím intenzívnejšie, lebo tam má tendeciu oštekávať ma, to nedovoľujem vôbec (asi zlozvyk z agility). S malým štekom pri vysielačke do boxu alebo pri aporte sa snažím jemnúčko, absolútne bez korekcie alebo tlaku, lebo mi to pokazí celý cvik, len cez fígle, ktoré zbieram po seminároch a knihách.

Štekanie pri OB by mohla elfinka oddeliť, to je zaujímavé aj ako samostatná téma :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod wer » Uto 05.04.2016 8:59

tak stekanie, knucanie a pod velmi doverne poznam :ach: u nas je to premotivovanost. :lol: a je to NEODSTRANITELNE :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 9:05

Nestraš tu s takýmito vecami :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 9:07

wer píše: a je to NEODSTRANITELNE :heh:


toho se taky bojim :ha:

Jsou situace, kdy jsem si nebyla jista, jestli jsem ji to opravdu nenaucila i se steknutim.
Ale pak jsou cviky, kdy na 100% si na to prisla sama.
u nas to jsou zejména klidove cviky. dostava se tim z ulumu -jak ceka na povel.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 9:09

Lindchen píše:Nestraš tu s takýmito vecami :heh: .


Lindi -u poloh na dalku asi není věc, co bych za ty dva roky nevyzkoušela.
zakaz steknuti -jakykoliv -si vždycky vyhodnotila tim, ze se radsi nepohnula...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 9:12

Elis píše:Lindi -u poloh na dalku asi není věc, co bych za ty dva roky nevyzkoušela.
zakaz steknuti -jakykoliv -si vždycky vyhodnotila tim, ze se radsi nepohnula...

Niekedy mám pocit, že si ten štek ani neuvedomujú, pokiaľ je jeden, nie súvislé štekanie, proste to z nich vyhŕkne, z rôznych dôvodov, z nadšenia, z uvoľnenia alebo že si tým nevedomky pomôžu. A ten dojem mám presne pre toto, že ak som chcela zakázať štekot, vôbec ale vôbec si to nevztiahol k tomu šteku, ale k práci, aj napriek timingu - prestal robiť, nechápal, čo bolo zle a ako to teda má robiť. Proste akoby ho neregistroval. Preto som upustila od korekcie. Teda počas cviku, počas tranzitov veľmi dobre vie, že vrieska :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skusky Obedience

Poslaťod calwen » Uto 05.04.2016 9:45

Ja to tiez riesim u Emmy - pri akcnych cvikoch zvykne steknut - ked vybieha ku kuzelu napr. Ale u nej je to riesitelne, kedze nema taky problem s ochotou pracovat ako Aris. Na to ako zvykla blacat pri vysielacke uz sa hoodne zlepsila, a stekne teraz mozno 1 z 5 pokusov :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Shel-chan » Uto 05.04.2016 11:25

Sheimi tiež, pri vysielačke. A teda minule medzi cvikmi štekal, lebo som nevedela, že sa to nemôže, a rozhodca nás dobre že nediskol, pritom Shay štekol na povel, lebo som ho chcela pred chôdzou trosku povzbudiť, vyburcovať.

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Skusky Obedience

Poslaťod pigie » Uto 05.04.2016 12:02

Lindchen píše: ak som chcela zakázať štekot, vôbec ale vôbec si to nevztiahol k tomu šteku, ale k práci, aj napriek timingu - prestal robiť, nechápal, čo bolo zle a ako to teda má robiť.

Aha, takze to nie je vysada cinancov ale aj inych plemien? :heh: Akurat, ze mne je to sumak, ja radsej nech je ticho :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skusky Obedience

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 12:15

Lindchen píše: Niekedy mám pocit, že si ten štek ani neuvedomujú, .


presne. proste takove mimodek steknuti...
a když stekat ma -mlci zase :lol:

Lindchen píše: ak som chcela zakázať štekot, vôbec ale vôbec si to nevztiahol k tomu šteku, ale k práci


jj. uplne jiné vyhodnoceni, nez clovek ocekaval.
zvlasni to je -ale vzhledem k tomu, ze o zakazuji všechny zkusebni rady - predpokladam, ze je to proste chyba při uceni, spatny postup.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Obedience