Obiehanie kužela

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Štv 25.10.2018 12:25

No ja viem presne co to sposobilo. Ze sme s OB zacali az v 4 rokoch a dovtedy behal okolo stromov, krikov, telefonnych budiek a maket :smile:
Neva, pokial sa nam nahodou podari preliezt cez 1 tak potom budeme mat cely 2kovy cas na trenovanie kuzela kedze v 2 neni :lol:

S tym kuzelom z hry - sa mi to paci, ale neni cielom skor ucit "obehni to co je priamo pred tebou"? Do 3 napriklad budem potrebovat aby obehol tu mini-metu. A z hry ho naopak budem mat rozne sikmo ked by som ho vysielala
(a ano, ja verim ze raz ked bude mat 9 rokov tak sa aj do 3 dostane :angel: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 12:31

Je to jedna z možností. Pes kužeľ eviduje, vie, že tam je, potrénuješ tým aj orientáciu v priestore. Samozrejme, nemusí byť chrbtom, to ani nie je treba, na čo, ale po malým uhlom, stačí. Ide tam skôr o to, aby sa skoncentroval, zorientoval a vykonal. Stačí, keď ti pes krivo sadne k nohe, posunie sa v základnej polohe, pred ním už bude niečo celkom iné...
Nezabudni tiež na to, že pes bude mať focus na teba. Učíš povel na pozrietie pred seba?
Na kužeľ máš iný slovný povel predpokladám, používaš aj ruku/ramená? Buď ako signál alebo nevedomky?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Štv 25.10.2018 13:19

Sa mi to paci, to bude psa bavit, spytam sa najblizsie na treningu ci tam neni pre nas nejaky hacik ktory nevidim :yes:
Povel na pozretie dopredu - no mam "budes bezat" ked sa blizime k vychodziemu bodu, ale na nom uz aj tak nemozem robit nic lebo by bola nula zeano.
A nepouzivam ziadne ine pomoci, akurat potom kricim ked bezi zle aby som ho stopla :haha: v treningu. Na preteku nech sa deje vola bozia - alebo teda skor Fidova.

Inak este, tusite kolko bodov je dole za povel navyse u priradenia? Alebo za to ze do mna vrazi? :angel:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Shel-chan » Štv 25.10.2018 17:50

za každý z prvých dvoch povelov navyše -2 body, za tretí 0 za cvik. vrážanie by malo byť ohodnotené v celkovom dojme tuším.

a ja by som sa po kuželi so psom neťahala. bude ti spomaľovať. skôr mu tú hračku hoď.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 20:15

Shel-chan píše:a ja by som sa po kuželi so psom neťahala. bude ti spomaľovať. skôr mu tú hračku hoď.

Zatiaľ rýchlosť asi nerieši, kritériom je koncentrácia, orientácia po povele. Ale ako áno, záleží od situácie na pľace, treba sa rýchlo prispôsobiť tomu, čo tam vznikne. :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Obedience