Obraty, otocky, priradenie...

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Sob 30.01.2016 8:59

Linda, nauc na novy povel
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 30.01.2016 20:03

Mladú som učila cez target ako v tom videu a veľmi rychlo pochopila o co ide. J.T. má čelom vzad cez obiehanie, ale na skúške sa mi presne stalo to že nepochopili sme sa a pri otocke dolava obehol, rozmyslam či preucim, nepracujem s nim na kliker a na target má naučené zadné nohy ako na zónu, skúsim ako písala wer cez tie "DD" otočky :smile: ja mám čelom vzad zafixované po lavej ruke, je to tak správne?
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 20:06

Natalia a Biff píše:a mám čelom vzad zafixované po lavej ruke, je to tak správne?

Nejako neviem, čo si pod tým predstaviť :nwm: . Skús popísať inak, lebo fixovanie otočky čelom neviem, čo by mohlo byť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod pigie » Sob 30.01.2016 20:07

Linda nadych a precitaj si to este raz :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Sob 30.01.2016 20:51

natalka, ja som mala tak isto. A presne toho som sa bala. Lebo nech je moj pes hocako ucenlivy, toto som mu nevedela ja rozlisit, aby vedel dopredu co sa chysta. Ale ako som odsledovala, vsetci to robili opacne.

Lindchen, natalka asi mysli, ze proti smeru hod ruciciek - teda tocis sa do psa. Nie tak?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 20:54

Čiže tak, ako zrovna elfinka pridala video.
Nie je to v rozpore so skúšobákom, ale vyzerá to menej plynulo a efektne. Väčšinou sa k tomu ľudia uchýlia, keď vedia, že pes by im pri otočke v smere ručičiek odkráčal. Vyslovene zle to nie je.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Sob 30.01.2016 21:00

a vo videu to bolo ako? Lebo ja ziadne video nevidim (kolko stran dozadu?) a moc nemozem pustat videa (na mojom nete).

Efektnejsie je čo? Podla mna je rychlejsie a efektnejsie to spravne tocenie sa (proti) -, to co mysli Natalka, tak ma to aj wer ucila. Ked robim chodzu, točím sa len tak.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 21:03

V tréningovej videoporadni, pred chvíľou.
Jasné, však nech tak robí, nie je to zle. Len čo som konzultovala, tak sa tak české trénerky vyjadrili, - ale pokiaľ tak vyhovuje, pokračujte, nijako sa to nepenalizuje. Akurát je tam podľa mňa viac vidieť chyby (ak sú, samozrejme), vie to byť také kostrbaté.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 30.01.2016 21:05

áno proti smeru hodinových ručičiek som myslela, teda do psa, neviem, nejak to mám takto zafixované, ale v podstate mne i psom je to totálne jedno ako sa otočím :lol: Ja som sa otáčala proti smeru hodinových ručičiek pričom ma pes obiehal, ale nejako to J.T.imu robí zmätok, som si to skúsila preopakovať a zistila som, že pri obrate kedy ma má obehnúť mu naznačím pravou rukou, ak tak neurobím, tak nevie, čiže prejdeme na variantu B a síce že pôjde pekne somnou :lol: a hovoríte teda, že je lepšie v smere ručičiek sa otáčať. mám video s Kikou ako to robím, len ho načíta a prihodím.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 21:09

Ti tak šalamúnsky odpoviem, že skúšobák povoľuje všetky spôsoby :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Sob 30.01.2016 21:10

jaaj, ale sak elfinka nema obiehanie poza psovoda, ona má prínožného psa :lol: . Tak ja by som to ucila takto isto.

Ano Naty. V Hrabusiciach som videla ostatných a urobili to naopak. Tak mi zasvietila ziarovka. Ale ja som si dovtedy myslela, ze tak sa to nesmie.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 21:14

Hovorilo sa o čelom vzad doľava a to má elfi. No, skrátka, môžeš sa točiť spolu so psom doľava, spolu so psom doprava a tiež aj ty doľava a pes obieha.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 30.01.2016 21:23

https://www.youtube.com/watch?v=9X654Jj ... e=youtu.be
Hádam to spustí, taká krátka ukážka ako to robíme, tuším na konci je jeden obrat vzad so psom do ľavej strany, ale ona nemá problém ani do prava :smile: Sú tam ešte chyby, ale je to asi štvrté naše cvičenie, tak ešte to nemá extra pekné, má tendenciu sa hádzať k nohe a až zacúvať, ale ono to chce ešte stále viac trénovať :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod janajka » Sob 30.01.2016 21:26

aká rychla , jak jej sestra (skoda, ze neagilitíte aj s nou :joint: ).
Nevadí ti ta smyklava podlaha?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 30.01.2016 21:27

to je len obyčajná OSB doska nelakovaná, takže sa to až tak nešmýka, len von moc teraz sa mi nedá ísť, lebo sme doma chorí tak aspoň takto trošku :smile: agilitiť mám s ňou zakázané :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience