Záťaž šteniatok

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Kiara » Ned 23.10.2011 23:39

Nasa Kiara mala teraz 6 mesiacov a chodime s nou a s inymi psami znamych do Slovnaftu tak 3 krat do tyzdna, a behaju nahanaju sa, a po po takej hodine staleho behania zacne Kiara krivat... dame ju lahnut nech odpociva ale to je pre nu ako keby trest a chce behat s tymi psami i napriek tomu ze krivka.....a ked prideme domov tak oddychuje a potom stale kriva...az rano je uz ok..... myslite si ze je to na nu moc velky pohyb? lebo lieta z jednejstrany na druhu, tym ze su to staffbully tak do seba narazaju, flekuju po zemi, tak sme si mysleli zo zaciatku ze sa iba udrela. ale uz to ma asi mesiac..... neviete mi poradit nejaky vitamin. doplnok? a k vet. nejdem bo sa mi vsetci smeju ze som na nu precitlivela :smile: lebo tam chodim s kazdou blbostou....... tak neviem ci jej neublizujeme
Ak po smrti nejdú psi do neba, potom chcem ísť tam, kde oni

Šteňa je ešte veľmi malý a nesčítaný pes. Už jeho pohľad však vraví slovami klasika: "Človeče, ja nemám nič, iba teba. Ale pozeraj, my dvaja sme perfektná psia svorka, však?"
Kiara
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod vavrena » Pon 24.10.2011 6:05

Kiara, prečítaj si najprv toto: http://www.newfoundland-sk.com/pivot/entry.php?id=213

A potom porozmýšľaj a choď k vetovi. Možno je to len bolesť nožky z rýchleho rastu, vet pichne kortikoidy a prejde to. V každom prípade by som ja na tvojom mieste začala pridávať do stravy želatínu (huspenina a spol) a viac kostí, a ešte aj preventívne kúpila chondrá. Neviem, čím kŕmiš, možno bude chyba aj v strave, prečítaj si na fóre o pomere vápnika a fosforu, prípadne vyhľadaj tu aj tému panostitída. Radšej začni inak kŕmiť a navštív veterinára. Mesiac je dlhá doba, skús tiež skrátiť hodinové lietanie šteňaťa na 30 minút a uvidíš. Zmena sa neudeje za týždeň, ale krívanie by malo vymiznúť postupne. Napríklad chondrá začínajú účinkovať až po šiestich týždňoch.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod pigie » Pon 24.10.2011 8:58

A na ktoru kriva? Predna ci zadna?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Kala Kajča » Sob 12.11.2011 10:33

Monla ju mať narazenú a nemusela si si to všimnúť tak ju to pobolieva aj falco to ked bol malý chcíľu mal ale potom prestalo ale mal to asi iba 1-2 týždne .... :ua:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Lucia » Pia 03.02.2012 18:36

Čo myslíte, môže 7-8 mes. staford už toto?
http://treningoveplany.zaciatocnici.sk/ ... -maratonu/

Tzn. že v 7-8 mesiacoch 5x do týždňa 3-8 km POMALÝM tempom, aj keď v ťahu (inak sa nedá), ďalší mesiac cca 8 km 5x do týždňa, o mesiac cca 10km,...
Posledné dni v týždni kde sú najdlhšie trate by som samozrejme vynechala. Kondičku má za tri šteniatka, len je to väčšie plemeno citlivé na kĺby, tak či už môže začať behať pravidelne... ?
Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226
Bydlisko: Martin

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Sunny » Štv 16.02.2012 13:56

V 7-8 mesiacoch určite nie. Záprahové psi (aj to len tie ľahšej kostry) v tých 8 mesiacoch začínajú zapriahať, ale behajú tak možno kilometer aj to nie v plnom ťahu. Tých 3-8 km 5xtýždenne je na šteňa šialene moc.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Lucia » Sob 18.02.2012 14:29

A čo robia záprahové psi do 8. mesiaca?
Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226
Bydlisko: Martin

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Kala Kajča » Sob 18.02.2012 20:48

Uživajú si šteňací vek :lol: ale nie asi maj´ minimálnu záťaž :no:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Lucia » Ned 19.02.2012 0:09

Prosím ťa to mi ani nehovor :lol: "užívať si šťeňací vek" počúvam fakt z každej strany.. :lol: Hej on si užíva šťeňací vek 24/7. Čo je to minimálna záťaž? Prechádzky?
Viem ho "vybiť" - psychicky vrátane výcviku a obrán, ale je to stále ťažšie a ťažšie a tá fyzic. záťaž - ťahanie, beh - by už fakt bodla.. Čo už, ešte vydržím(e)..
Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226
Bydlisko: Martin

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod wer » Ned 19.02.2012 7:26

na vasom mieste by som sa zamerala presne na opak. cim viac aktivit, tym viac ich aj bude vyzadovat. treba ho naucit oddychovat. ked to takto pojde dalej, nebudete cely den nic robit, len sa venovat psovi a zo psa bude akurat psychopat a nie normalny vyrovnany pes.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Sunny » Pon 20.02.2012 9:31

Záprahové psi do 8. mesiaca robia veľké nič. Teda naše štence do toho veku len behajú po výbehu so svojimi súrodencami a "tlčú sa", kto je väčší king na dvore. V byte je to asi ťažšie, ale aj môj parson robil do toho veku veľké nič, vylietala sa vonku s inými psami, chodili sme na prechádzky, pohádzali trochu loptičku, učili sa blbosti, 2x týždenne si zabehali tunely na agility a učili sa doma vegetiť a nerobiť bordel.Ako píše Wer, čím viac roboty mu budeš dávať, tým viac jej bude vyžadovať (platí aj v dospelosti, keby som husky zapriahala každý deň, tak sa za chvíľku zbláznim).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Lucia » Pon 20.02.2012 20:29

Super, ďakujem za rady :smile:
Oddychovať vie, občas keď nemá do čoho zabrdnúť a nikto sa mu nevenuje. Potom pekne spí dlhé hodiny.
Len teraz sa mi hára suka a on je s ňou v byte, čiže si to viete predstaviť - teraz naozaj nechce oddychovať, len chodí a kňučí - čiže aktivít teraz potrebuje viac. :/
Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226
Bydlisko: Martin

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod AtreySurrykata » Pon 05.03.2012 17:20

Ja mám dva psy , Atrey ten bude mať 10 mesiacov a Rokyna 3,5 roka , tomu som robila výcvikový plán , po troch týždňoch vyzeral ako na prvej fotke , niekomu sa to može aj nemusí páčiť :no:
Atrey veľmi rád behá ale keďže je to mollos nechcem ho moc zaťažovať , ale on sám si pýta behať.
Už sa veľmi pekne osvaluje. Ale na všetko treba ísť pomaly.

Obrázok

Obrázok
AtreySurrykata
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod Sunny » Uto 06.03.2012 8:36

Také svaly sa mi lúúúbia - ale nie na 10 mesačnom psovi, to sa mi zdá predsa len trošku moc skoro :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Záťaž šteniatok

Poslaťod AtreySurrykata » Uto 06.03.2012 9:00

Nie nie moja :no: Ten psík na fotke má 3,5 roka . Moje babatko 63 kilové by som nezaťažila takému niečomu , veď by som mu odpálila kĺby a nemá na to ani vek ( 10mes.)
AtreySurrykata
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy