Canisterapia

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Canisterapia

Poslaťod Paxi » Pon 27.02.2017 12:50

Ahojte, viem, že ste to tu už asi rozoberali, no neviem sa dopátrať k info, ktoré potrebujem. Chceme sa s mojim psom začať venovať canisterapii - otázku motivácie máme vysporiadanú, povahu musíme nechať preveriť, aj keď si subjektívne myslím, že je ideálny kandidát.

Na vás sa však obraciam s prosbou na odporúčanie a rady ohľadom toho, za kým v Bratislave (alebo okolí) ísť ohľadom tréningu a skúšok. Z toho, čo som našla na internete viem minimálne o 4och organizáciach (združeniach?/spolkoch?), ktoré sa CT venujú a robia aj kurzy pre budúcich terapeutov. Avšak internety (vrátane tohto fóra) poskytli dosť protichodné info ohľadne kvality a fungovania jednotlivých z nich. Nechcem sa popáliť a rada by som išla za tými najlepšími a najskúsenejšími. Preto by som Vás, čo s tým máte praktické skúsenosti chcela poprosiť o rady ohľadne toho kto áno a komu sa oblúkom vyhnúť.

Chápem, že presne to sú informácie, ktoré nechcete vypisovať takto verejne, tak mi prosím keď tak napíšte SS, alebo posuňte iný kontakt ako sa spojiť. :)

Za každú správu budem nesmierne vďačná!
Paxi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canisterapia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2017 15:53

Offtopic: tvoj psik sa vola paxi? :lol: vzhladom na to, co sa pytas, je to prihodnejsie meno ako pre mojho paxa :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Canisterapia

Poslaťod Paxi » Uto 28.02.2017 20:26

wer píše:Offtopic: tvoj psik sa vola paxi? :lol: vzhladom na to, co sa pytas, je to prihodnejsie meno ako pre mojho paxa :heh:


Áno, áno volá sa Paxi :D viem, nezvyčajné meno, hold my sme ho nevyberali a 11 mien na P sa vyberá asi ťažko :D
Paxi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canisterapia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2017 20:51

Tak u NO to nie je az tak nezvycajne a moj Pax ma uz 9,5 roka (aj ked oficialne je harry potter :lol: ). Pozdravujeme menovca :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Canisterapia

Poslaťod Paxi » Uto 28.02.2017 20:57

wer píše:Tak u NO to nie je az tak nezvycajne a moj Pax ma uz 9,5 roka (aj ked oficialne je harry potter :lol: ). Pozdravujeme menovca :ahoj:


Tak ja keď na neho zavolám, zväčša na mňa ľudia nechápavo pozerajú, že ako sa to volá? Maxi? Faxi? ... už bol raz aj laky :lol: asi neviem artikulovať :ach: každopádne pozdravujeme aj my a tešíme sa, že nie sme jediní s takým krásnym menom :smile: :ahoj:
Paxi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Uto 28.02.2017 21:47

Paxi, podľa mojich prieskumov - Humenné, alebo ČR :ua:
všetko v SR je biznis.. prípravy, nábory, kurzy, testovanie.. žiaľ.. :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod Paxi » Str 01.03.2017 10:25

lucik píše:Paxi, podľa mojich prieskumov - Humenné, alebo ČR :ua:
všetko v SR je biznis.. prípravy, nábory, kurzy, testovanie.. žiaľ.. :ua:


ďakujem lucik presne toho som sa aj ja obávala... hrozné, že človek (a pes) chce nezištne pomáhať a ešte aj pri tom ho ľudia zderú ...

okrem toho teda, že to všetci robia pre peniaze, nevieš v okolí BA vypichnúť niekoho, kto sa tomu skutočne rozumie a vedel by nám pomôcť ako začať? lebo z toho čo som sa ja zatiaľ dozvedela, som nabrala dojem (ak je mylný, tak ma prosím pouč), že v praxi sa canisterapia hádam ani nedá vykonávať bez toho, aby si bola pod niektorou z tých organizácií, čo sú už zabehnuté a majú zazmluvnené nejaké zariadenia, kam "svojich" psov posielajú ... lebo ako viem si predstaviť ísť na skúšky do humenného alebo ČR, len si to neviem potom predstaviť v praxi v BA...
Paxi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Str 01.03.2017 13:21

v tom ti úplne neviem poradiť, nie som z BA, ale dávnejšie som počula od absolventky jedného CT kurzu, že musia kurz dokončiť ak CT chcú robiť, lebo že ak by to chcela kdesi robiť bez záštity dotyčnej organizácie, tak ju nepustia, zakážu jej to, očiernia ju, alebo také čosi.. proste v BA by si neškrtla.. či je to tak aj v iných organizáciách, netuším, ale veľmi sa mi tomu nechce veriť..
keď som kedysi CT robila (nie v BA), tak najskôr po známosti (prvé testovanie som mala tiež len taký "papier pre papier") - so špeciálnym pedagógom, ktorý CT robil so svojou sučkou, a potom si ma kdekto aj našiel a vyžiadal, dokonca aj pár rokov potom ako som CT prestala robiť (prvá sučka mi zomrela a druhú to veľmi nebaví, hoci testovaná bola aj 2x).. aj teraz sa mi občasne niekto ozve, či neprídem robiť CT alebo či niekoho nepoznám :nwm:
S tým vzdelávaním a testovaním je to u nás des :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod Paxi » Str 01.03.2017 16:49

lucik píše:v tom ti úplne neviem poradiť, nie som z BA, ale dávnejšie som počula od absolventky jedného CT kurzu, že musia kurz dokončiť ak CT chcú robiť, lebo že ak by to chcela kdesi robiť bez záštity dotyčnej organizácie, tak ju nepustia, zakážu jej to, očiernia ju, alebo také čosi.. proste v BA by si neškrtla.. či je to tak aj v iných organizáciách, netuším, ale veľmi sa mi tomu nechce veriť..
keď som kedysi CT robila (nie v BA), tak najskôr po známosti (prvé testovanie som mala tiež len taký "papier pre papier") - so špeciálnym pedagógom, ktorý CT robil so svojou sučkou, a potom si ma kdekto aj našiel a vyžiadal, dokonca aj pár rokov potom ako som CT prestala robiť (prvá sučka mi zomrela a druhú to veľmi nebaví, hoci testovaná bola aj 2x).. aj teraz sa mi občasne niekto ozve, či neprídem robiť CT alebo či niekoho nepoznám :nwm:
S tým vzdelávaním a testovaním je to u nás des :ua:


ďakujem lucik za všetko info ... ako tomu by som verila, že sa jej takto vyhrážali (vieš mi do SS povedať prosím, ktorá organizácia to bola? - mám tip, ale chcem si byť istá)... mám pocit, že sa aj tie organizácie navzájom strašne osočujú (človek už nevie, čomu veriť).

v každom prípade fungujú veľmi zvláštne ... do sekty by som sa hádam dostala lahšie :lol: už som sa pohrávala aj s myšlienkou skúsiť sa spojiť s eurocanisom (to je asi jediná, na ktorú som doteraz dostala len pozitívny feedback) a nejako sa s nimi dohodnúť, že by som išla do humenného na preskúšanie a potom to skúsila rozbehnúť v BA bud pod ich záštitou alebo na vlastné triko, len sa obávam, že to by nebol beh na dlhé trate ale rovno triatlon ...
Paxi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Štv 02.03.2017 0:14

len Eurocanis už nerobia samotné testovanie, dajú si záležať na vzdelávaní psovoda - teda treba prejsť asi tým kurzom s prednáškami a testovanie tímov je až potom.. je to fajn, lebo ľudia, ktorí s pacientami nerobia - teda nie sú ani špeciálni pedagógovia, ani psychológovia, fyzioterapeuti či vychovávatelia v DD, ošetrovatelia, rodičia postihnutého dieťaťa či dospelého - ak sú iba otestovaní a idú do praxe, častokrát nemajú šajnu čo robiť (ak sa nedostanú k personálu, ktorý CT pozná a vie čo robiť).. ja som tak začínala s malými deťmi v DD, ktoré boli rôzne zaostalé - to som začala pod dozorom špeciálneho pedagóga, ktorý CT robil.. ale potom som sa dostala do školy, kde som CT robila s deťmi integrovanými medzi zdravé deti - tieto mali rôzne dys- funkcie a diagnózy ako ADHD a podobne a tu som mala špeciálnu pedagogičku, ktorá nemala šajnu na čo psa použiť a čo so psom robiť.. to som sa učila za pochodu spolu s ňou, prípadne som sa pýtala toho kamaráta špeciálneho pedagóga.. neskôr som robila chvíľu CT ťažko postihnutému dievčatku, ktoré bolo ležiace, pokrútené spazmami, ale milovalo psíky, tak jej mamina sa niekde dočítala o CT a skontaktovala sa so mnou. ďalšia skúsenosť - spolu s maminou sme dievčatku vymýšľali cviky a aktivity, kde si precvičovala pohyby nôh, rúk, prstov.. všetkému rozumela, chápala, len bola ležiaca, takže to sme už robili aj polohovanie a všelijaké srandičky s piškótami. no nevedela som a doteraz neviem nič o diagnózach, ktoré mala, všetko mi hovorila jej mamina a ja som si riadila psa..
takže dosť záleží na tom, aký druh CT chceš a plánuješ robiť, či len ľahkú, alebo aj ťažkú a kam sa dostaneš - k akým ľuďom a k akému personálu..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod Paxi » Štv 02.03.2017 10:20

lucik píše:len Eurocanis už nerobia samotné testovanie, dajú si záležať na vzdelávaní psovoda - teda treba prejsť asi tým kurzom s prednáškami a testovanie tímov je až potom.. je to fajn, lebo ľudia, ktorí s pacientami nerobia - teda nie sú ani špeciálni pedagógovia, ani psychológovia, fyzioterapeuti či vychovávatelia v DD, ošetrovatelia, rodičia postihnutého dieťaťa či dospelého - ak sú iba otestovaní a idú do praxe, častokrát nemajú šajnu čo robiť (ak sa nedostanú k personálu, ktorý CT pozná a vie čo robiť).. ja som tak začínala s malými deťmi v DD, ktoré boli rôzne zaostalé - to som začala pod dozorom špeciálneho pedagóga, ktorý CT robil.. ale potom som sa dostala do školy, kde som CT robila s deťmi integrovanými medzi zdravé deti - tieto mali rôzne dys- funkcie a diagnózy ako ADHD a podobne a tu som mala špeciálnu pedagogičku, ktorá nemala šajnu na čo psa použiť a čo so psom robiť.. to som sa učila za pochodu spolu s ňou, prípadne som sa pýtala toho kamaráta špeciálneho pedagóga.. neskôr som robila chvíľu CT ťažko postihnutému dievčatku, ktoré bolo ležiace, pokrútené spazmami, ale milovalo psíky, tak jej mamina sa niekde dočítala o CT a skontaktovala sa so mnou. ďalšia skúsenosť - spolu s maminou sme dievčatku vymýšľali cviky a aktivity, kde si precvičovala pohyby nôh, rúk, prstov.. všetkému rozumela, chápala, len bola ležiaca, takže to sme už robili aj polohovanie a všelijaké srandičky s piškótami. no nevedela som a doteraz neviem nič o diagnózach, ktoré mala, všetko mi hovorila jej mamina a ja som si riadila psa..
takže dosť záleží na tom, aký druh CT chceš a plánuješ robiť, či len ľahkú, alebo aj ťažkú a kam sa dostaneš - k akým ľuďom a k akému personálu..


hej jasné chápem, ako ja by som si asi ani netrúfla ísť rovno do praxe bez poriadneho zaškolenia... to mi príde ako samozrejmosť a nevyhnutnosť, si najprv prejsť tréningom ... nie len pes ale aj ja, lebo pri čítaní ide všetko ľahko a realita je častokrát iná. S tým eurocanisom som to myslela skôr tak, že by som sa s nimi skúsila dohodnúť buď na nejakej intenzívnejšej forme, že by som za nimi prišla na predĺžený víkend, alebo ak by mali niekoho osvedčeného bližšie, že ten by nás "zaškolil" ...asi som sa v predchádzajúcej správe zle vyjadrila :smile: ale zatiaľ sú to všetko len moje predstavy, ešte som nemala čas ich kontaktovať... najprv som skúsila osloviť organizácie, čo sú bližšie...no ich (ne)komunikáciu radšej nebudem ani komentovať...

čo sa týka druhu, ktorý chceme robiť, všetko bude záležať od Paxiho, ako bude čo zvládať, preto sa chcem aj spojiť s fakt odborníkmi, ktorí ho budú vedieť najlepšie odhadnúť a pripravia nás na všetky možné nečakané situácie, ale najskôr by som asi začala s deťmi s ľahšími poruchami a keď tak potom prešla na niečo náročnejšie
Paxi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canisterapia

Poslaťod kellee » Pia 29.09.2017 14:01

existuje nieco ako testovanie ci je pes vhodny na CT a neviete o nieco na strednom SK?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Pon 02.10.2017 19:38

kellee, netestuje sa pes, testuje sa CT tím - teda pes aj psovod.. ak ti niekto bude testovať iba psa, tak je to blbosť, biznis, ... celkovo, dnes už canisterapiou nazýva kdekto kdečo, takisto kdekto robí CT testovanie, CT "výcvik" a kurzy.. CT išla do sračiek na Slovensku skôr ako vôbec začala, pretože okamžite sa začali robiť výcviky, kurzy, absolventi začali robiť "CT" (pritom veľa z nich nazývalo a nazýva canisterapiou ukážky na školách) a hlavne, začali si za to pýtať peniaze a už to išlo - kolotoč biznisu sa roztočil.. klobúk dole pred tými, ktorí vydržali, nedali sa strhnúť vlnou CT biznisu, vzdelávajú sa a stále robia CT z presvedčenia a nie pre peniaze.
a k veci - K7 v Žiline tuším robia nejakú formu CT, Maťka Michalková (Zmysel života) robí CT (ale ona má na to aj kvalifikáciu a robí to v rámci pedagogiky) a neviem, či robí aj nejaké testovanie, no možno by vedela poradiť..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod vavrena » Pon 02.10.2017 19:55

Hej, je to hrozné, dneska kdekto hlása, že robí "canisterapiu". Aj dneska som videla plagát holky, čo to ponúka škôlkam, a aj rôzne iné "psie hry." Ako ja pracujem s deťmi a psami hádam piaty rok, a k seniorom chodíme, a nikdy som to nenazvala canisterapiou, lebo návšteva nejakých ľudí a ukážky psích športov predsa nie sú canisterapia :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Canisterapia

Poslaťod kellee » Uto 03.10.2017 8:01

to uz je aky biznis toto, ved kamoska robi aktivne CT a zeby bola milionarka som si nevsimla
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy