Záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Záchranárčina

Poslaťod Donna » Uto 21.12.2010 20:38

Dada skusit mozes... za to nic nedas... stejne ked sa pozriest na vzorku zachranarskych psov je tam od spolocenskych plemien cez polovnikov spanielov ovciakov terierov bradacov molosov stafordou retrievrov az po krizencov vsetko. a s tou poslusnostou ze ju nemaju dobru bolo ratam myslene tak ze je predsalen o dost tazsie urobit s RR ipo poslusnost ako s ovciakom. a ja by som ako nevyhodu mozno este poukazala na kratku srst co moze psovi vadit ze nebude chciet lozit do krovia, zihlavy, bodliakov atd (sama mam tento problem). navyse mam konkretne ja problem skrs srst ze napr teraz nechodim na cvicak lebo ho nemozem nechat niekde uviazaneho lebo by mi zmrzol... ale to neni prekazka v tom aby ste to nerobili, akurat sa treba prisposobit. neviem ako su na tom RR z cuchom ale co som pocula tak si vedia aj celkom pekne zdrhnut za zverou co moze byt dost velka nevyhoda v plosnom vyhladavani (les)... pustis ho na revir a on uprednosti zvieraciu stopu pred ludskym pachom... co je celkom logicke ale tiez to neni katastrofa. ja mam dost vasniveho nahanaca setkeho ziveho a stopara takeho ze stopuje aj na betone ale ide to... len treba urcit velmi pristne hranice aj ked pudy su pudy a ked mas psa 50 metrov od seba v lese tak asi tazko bude minimalne zozaciatku mysliet na to ze mu je clovek prednejsi. a s afrikou suhlasim v tom stekani.. na cvicaku mame dvoch RR a tych rozstekat je niekedy zazrak (ale zasa nic nemozne a stava sa to aj pri inych psoch). ja mam vlastne doma idealny prototyp psa co sa na zachranu nehodi a aj tak to robime a dokonca ma aj skusku (sice lahku ale sme snad v dobrych zaciatkoch). sice je to sto krat tazsia robota a ludia co ho poznaju mi vravia ze ked si po nom kupim cokolvek ine tak to mi bude pripadata ze sa to uci samo a ze mozem ist do buducnosti uz len do lepsieho. tak ale co som si vymyslela to mam
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Pon 31.01.2011 12:29

Organizácie sa Slovensku, ktoré sa venujú záchranárčine.
Bratislava:
Bratislavská kynologická záchranárska brigáda www.bkzb.webnode.sk
Dog academy www.dog-academy.wbl.sk
SARDA www.sarda.sk
KDK www.kdksk.sk
Rescuers www.rescuers.sk
CCES www.cces.sk

Holíč:
Klun športovej a záchranárske kynológie Rúbanice- Holíč www.kszk-holic.wbl.sk

Trnava:
Kynologická záchranná služba Slovenskej republiky Marián Fabuš, Hlboká 25, 917 00 Trnava

Žilina:
Psovodi záchranári Žilina www.zachranarizilina.wbl.sk
Klub psovodou záchranárov www.peszachranar.sk
Žilinská kynologická záchranárska brigáda www.sanedog.sk
K-7 www.vycvikpsa.sk

Vrútky:
Kynologický záchranný zbor www.kzz.sk

Ružomberok:
Liptovská kynologická záchranárska brigáda www.liptkzb.websnadno.cz

Banská Bystrica
Dog rescue: KZB Handlová, KZB Banská Bystrica, KZB Lučenec, Rescuers
www.dog-rescue.sk

Hronovce
špeciálna kynologická záchranná služba www.rescueberek.sk

Jablonica
KK Jablonica www.kynologia-jablonica.sk

Košice
Košická kynologická záchranárska brigáda www.kekzb.sk

Všetky tieto organizácie patria pod IRO a/alebo ZKZ SR www.zkzsr.sk alebo pod ACZP www.aczp.webnode.sk. Hádam som na nejakú organizáciu ezabudla.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Pon 31.01.2011 12:33

Kedže v našom Trenčianskom kraji žiadna organizácia nie je, som ochotná sa s niekym stretnúť a porozprávať, čo všetko to obnáša a aj si zaštekať.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod stano269 » Ned 02.10.2011 11:54

Včera som videl na Dogfeste psov ako "zachranujú" (preto " " lebo boli to krabice) ale aj tak mne sa to zapáčilo a 2 psy sa my strašne zapáčili bol to mladý vyžliačik a a anglický špringelšpaniel..škoda že mojich psov to nebaví...ved baseta :heh: keby sme ju vypustili do lesa že hladaj, začali by hladať všetko iba nie človeka :lol:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Záchranárčina

Poslaťod Vikiki22 » Pon 03.10.2011 12:04

Zaujímalo by ma, čo všetko treba splniť (pes aj človek), aby sa niekto mohol stať záchranárom. Viete mi niekto poradiť? :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Záchranárčina

Poslaťod stano269 » Pon 03.10.2011 18:05

Ja viem iba velmi málo a čo viem to je že musí to psa baviť a može to robiť ktokolvek :lol: viec neviem, ale ja mna by to zaujímalo..
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Záchranárčina

Poslaťod Katka-&-Oliver » Pon 03.10.2011 19:05

Stano tak čo si sa ich nespýtal? :ach:
Katka-&-Oliver
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Čelovce

Re: Záchranárčina

Poslaťod stano269 » Pon 03.10.2011 19:18

Neviem :pac: Vtedy ma to volaak nenapadlo lensme ako išli domov a v aute som rozmýšlal o tom a tak vtedy sa m tak "vyjasnili" ..
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Záchranárčina

Poslaťod Donna » Pon 03.10.2011 20:19

vikiki... aby si sa mohla stat zachranarom akoze patrit do klubu alebo aby si sa mohla stat zachranarom a chodit na akcie?
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Záchranárčina

Poslaťod hamlin » Uto 04.10.2011 20:11

Vikiki22 píše:Zaujímalo by ma, čo všetko treba splniť (pes aj človek), aby sa niekto mohol stať záchranárom. Viete mi niekto poradiť? :smile:

základom je hlavne nájsť si čas, keďže záchranárčina je pomerne časovo náročná (jeden nedeľňajší tréning trvá tak v priemere od 9,00 do 14,00 hod.), ďalšou dosť podstatnou podmienkou je mať auto alebo minimálne si vedieť zabezpečiť odvoz aj do vzdialenejších miest. Trénovať sa chodí kde kade do rôznych terénov, nájsť vhodné priestory na výcvik nie je jednoduché, takže často chodíme na dosť dlhé vzdialenosti. Inak žiadne ďalšie obmedzenia nie sú, v záchranárčine je niekoľko disciplín (stopa, vyhľadanie v lese, ruine, vode, lavíne), takže pre každého psa sa niečo nájde. Najlepšie prísť sa niekedy pozrieť na tréning, tam si človek najlepšie urobí predstavu o čom to je.
hamlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Záchranárčina

Poslaťod Vikiki22 » Str 05.10.2011 20:46

Donna, samozrejme, aby som sa aktívne podieľala aj na akciách. :yes: Viem, že je to nie jednoduchá vec, ale v budúcnosti, keď raz budem mať na to vhodného psa, ktorého by to aj bavilo, by som sa na to snáď aj dala.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Záchranárčina

Poslaťod kenny » Štv 06.10.2011 16:03

Aj ja som čakala na vhodného psa až dokým som zistila, že ho mám vedľa seba (začínalôi sme v dvoch rokoch).
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Záchranárčina

Poslaťod ManyStar » Uto 15.11.2011 9:56

Vikiki22 píše:Zaujímalo by ma, čo všetko treba splniť (pes aj človek), aby sa niekto mohol stať záchranárom. Viete mi niekto poradiť? :smile:


Kukni si tuto stranku http://bkzb.webnode.sk/ je tam kopec super clankov. :no: a tiez je super cvicitelka Helena Pavlíková Gičová ma hava UGA a teraz novu fenecku SISI a ma stranku http://dogacademy.sk :hafan2: ale je aj na youtube kopec videi a najdes ju aj na Facebooku a je tam aj stranka Bratislavská kynologická záchranárska brigáda :smile:
ManyStar
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Záchranárčina

Poslaťod ManyStar » Str 16.11.2011 13:13

Donna dakujem, ale po dlhom uvazeni som sa rozhodla na zachranarcinu kupovat BŠO. RR mam furt moc rada, ale vela ludi mi povedalo ze na zachranarcinu na vyssej urovni sa proste RR nehodi. A ze vela cvicitelov RR ani neberu na cvicaky. :ua:
ManyStar
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Záchranárčina

Poslaťod Bebis » Štv 29.12.2011 3:11

neviete o niečom v okolí Rim. Soboty, prípadne Lučenca??? :nwm: nemáme tu ani agility a môj pes potrebuje ponamáhať makovicu... :aaa:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy