Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.05.2021 9:26

Ale tu sa bavime predsa o tom, ze to chcu zakatat. Respektive tak znel povodny prispevok. Som rozohdne za to, ze sa to ma robit inak, lepsie, ak sa nezohladnuje welfare zvierat, ci psa ci ovce. Tiez som videla ako sa mavlo rukou nad chovom HZ, ze je to tak v poriadku. Ludia dokazu tolerovat vela veci, len aby mali z toho oni prospech
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.05.2021 9:26

Ulf píše:
wer píše:A 100x lepsie to tomu psovi neukazat, ako ukazat a ocakavat, ze raz parkrat do roka mu to bude stacit. Nebude. Radsej nic.
:


Predpokladám, že sa človek so psom nejakej aktivite venuje viac ako pár krát do roka... :oo: .. alebo som z inej planéty... zase raz... :otaznik:

Ano, ked mas ovce doma. :no: vies, aky je problem zohnat figa..? A to ten si vezme svoje saky paky a dojde za tebou na cvicak. Ovce asi zavtebou nedorazia niekolko krat tyzdenne.. Kto ma priestor jazdit 2x tyzdenne za ovcami..? Niekolko 100 km.. kolko je len psov a kolko asi tak ovci..? A si vezmi tie treningy - vycvikove vikendy, co byvaju. Miliarda psov, rozna uroven, sidliskaci si len tak z pleziru vybehnu, lebo treba - ako vravis - unavit nejak unudeneho psa.. cele zle.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Lindchen » Pia 21.05.2021 9:29

wer píše:A si vezmi tie treningy - vycvikove vikendy, co byvaju. Miliarda psov, rozna uroven, sidliskaci si len tak z pleziru vybehnu, lebo treba - ako vravis - unavit nejak unudeneho psa.. cele zle.


Toto je presne jadro problému pre mňa. Nie ochodené ovce a pes/psy, s ktorými sú v podstate zladené, lebo spolu denne robia.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod elfinka » Pia 21.05.2021 9:29

Ja vidím skôr riziko v tom, keď sa tie ovce používajú na šport kde sa hrá na body. Lebo akonáhle taký šport spopularnie a bude tam konkurencia, tak môže byť pre pretekárov podstatnejšie natrénovať na body ako to aby sa pri tréningu mali ovce dobre.
Samotné pasenie, cojaviem dochádzať so svojou bockou raz do týždňa na salaš a tam pomáhať s bežnou manipuláciou stadom oviec, why not.

A podobne polovnicina, natrénovať psa ktorý bude potrebný v praxi - niekto to robiť musí. Ale púšťať k zveri gaucaka len preto aby sa on mohol vyburit, big fat Nope from me.
(fajn že retrívre majú to svoje vyžitie na ktoré zver netreba)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Pia 21.05.2021 9:36

MisheliQ píše:Ale tu sa bavime predsa o tom, ze to chcu zakatat


njn. a ja jen jako nestranny pozorovatel mam dojem, ze ten navrh nevzniknul ale ze uplne bezduvodne :angel: ze by se v tom sportu dali najit ukazky, proc to vubec nekoho nekdy napadlo, ze to neni uplne koser :angel:

abych se vratila do znamych vod - aktualne ted bezi 2 velke kauzy v IGP.
Hrozi zakaz obran v Finsku a je obrovsky pruser s rozhodcim/zavodnikem z Nemecka, po tom co se zverejnilo jeho video ze seminare obran v Rusku.
Chci dal sportovat v IGP.
Ale po shlednuti tech videii, ktere to spustili - 100% souhlasím, že ty lidi se chovaji jako prasata k tem psum a je to neobhajitelne.
Nechci zakazat sport jako takovy, ale omezeni mi teda nevadi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Ulf » Pia 21.05.2021 9:45

wer píše:
Ulf píše:
wer píše:A 100x lepsie to tomu psovi neukazat, ako ukazat a ocakavat, ze raz parkrat do roka mu to bude stacit. Nebude. Radsej nic.
:


Predpokladám, že sa človek so psom nejakej aktivite venuje viac ako pár krát do roka... :oo: .. alebo som z inej planéty... zase raz... :otaznik:

Ano, ked mas ovce doma. :no: vies, aky je problem zohnat figa..? A to ten si vezme svoje saky paky a dojde za tebou na cvicak. Ovce asi zavtebou nedorazia niekolko krat tyzdenne.. Kto ma priestor jazdit 2x tyzdenne za ovcami..? Niekolko 100 km.. kolko je len psov a kolko asi tak ovci..? A si vezmi tie treningy - vycvikove vikendy, co byvaju. Miliarda psov, rozna uroven, sidliskaci si len tak z pleziru vybehnu, lebo treba - ako vravis - unavit nejak unudeneho psa.. cele zle.


Chápem čo píšeš.
A ja si neviem predstaviť kúpiť si psa ktorého vlohy neviem používať, alebo ako vravíš, len z plezíru pár ráz do roka...

Ale na druhej strane je nemysliteľné, aby zachovanie vlôh v plemene BOC bolo u nás postavené na doslova pár ľuďoch čo majú farmy (a možno sa priamo chovu ako takému ani nevenujú). Tam naozaj to musia robiť aj tí čo priamo ovce nemajú - stále vravím o aktivite, ktorá pomáha zachovať vlohy v plemene pri chove, nie o sídliskáčovi, čo sa násť ročnou babenkou vyberie na ovce raz za rok.

ale omezeni mi teda nevadi

ale vadia. Prečo by mal slušný človek mať obmedzenia. Nech sa takéto prúsery zosobňujú... ja viem, plošný zákaz je jednoduchší a pre nasraných aktivistov ľúbivejší..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Pia 21.05.2021 9:48

Ulf píše: ja viem, plošný zákaz je jednoduchší a pre nasraných aktivistov ľúbivejší..


ono se to jeste nejak vyvine. jako vsechno :no:
skonci to nejakym omezenim a nastavenim pravidel pro pouzivani ovci.
pro normalni lidi, to problem nebude.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Pia 21.05.2021 11:06

ano, psa s vlohami ine aktivity uplne nanaplnia. tiež som sa tvarila, ze vsak budeme robit agility, dogdancing, aj frisbee, aj kludne cc, ze aktivit bude mat kopec, ale past nepojdem, naco. Ale naozaj, ten co realne tu pracovnu boc nema a nevidi ju pri tych ovciach, nepochopi. to je aktivita, ktora ju naplna. a nemusi prehanat stado sprintom z jedneho konca pastvy na druhy. asopoň vela boc pracuje pohladom. mozno by sa tomu realne venovali ludia aj viac ako 2x do roka, akurat ako hovorila shel, na sr je problem celkovo s pastierskymi aktivitami a dostat sa na trening sa da jedine stastim alebo terminom "podpultovo". Ja chodim najcastejsie ku kamaratke, ktora ma svoje vlastne ovce.
a ovce, na ktorych sa trenuje sa najskor musia ochodit, nikto ti nedovoli pustit nejakeho besneho psa, co sa nevie chovat a este k tomu k neochodenym ovciam. ja co chodim past na treningy, ovce sa tam striedaju, nepasu psy niekolko hodin stale na tych istych. mozno by fakt trebalo na take pasenie ist pozriet. aj psy sa najskor ucia zaklad mimo kosiar, potom mavaju bezne stopovoacky, nikto si nenecha zas nicit svoje ovce. a prirovanie k psim zapasom je uplne mimo. borderka pohladom tlaciaca ovce nejakym smerom a tie ochodene ovce nijak neprotestuju a pekne idu, kam ich pes vedie. naozaj to zo ziadnymi zapasmi nema nic spolocne :heh:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.05.2021 11:12

Tak preco to zakazali...?

A s tym 2x do roka poukazujem na nepomer psov vs ovce :heh: tu nie su podmienky. Nie je kapacita, aby sa tym bavila kazda bocka. Potom je uz na mieste sa zamysliet, ci si zadovazkm takeho psa, ktoremu zivot neviem naplnit.
Naposledy upravil wer dňa Pia 21.05.2021 11:16, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Pia 21.05.2021 11:15

mozno tam bol nejaky pruser. ako bol, wer, v tvojej sportovej oblasti tam niekde na severe.
mne sa skor nepaci, ako sa ludia chovaju tam k tym psom, ale to je individualne. tam je to bezne. tak jak na poslusnosti nebeha kazdy s klirkom a nepisti na psa z radosti.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Shel-chan » Pia 21.05.2021 11:30

wer, preco sa to pytas tu? :nwm: sak napis do rakuska a povedz nam ty, preco to chcu zakazat.

wer píše:A si vezmi tie treningy - vycvikove vikendy, co byvaju. Miliarda psov, rozna uroven, sidliskaci si len tak z pleziru vybehnu, lebo treba - ako vravis - unavit nejak unudeneho psa.. cele zle.

to hovoris o obranach? lebo u ovci to takto nefunguje...

Elis píše:vsak i tady to zaznelo -"vzdyt to tem ovcim nic nedela". od lidi , co pasou.
a ja si pustim trenink mladeho psa "prvne u ovci" -a nemuzu s tim proste souhlasit :nwm: sorry.

toto asi mam zobrat osobne, lebo to je zjavne o mne... ale nejako ma to uz netankuje.

Elis píše:diky. to jsou ofiko testy.
a ted jak to vypada pri treninku, seminari ?

tak isto :ach:
ako som pisala skorej, ovca je drahy spas na to, aby majitel nechal sidliskoveho psa sa na nej vyburit, ublizit jej, a len sa pozeral opodial. to som este nezazila. ako vravi moschino, ked treba tak v kosiari, a/alebo na stopovacke, a/alebo s kosom. co ja viem tak treneri tiez nechcu brat moc novych ludi, co dojdu raz-dvakrat len aby sa im psy unavili - je to plytvanie energiou aj pre nich, a nerobi to dobre ani psovi ani ovciam. ale majitel vacsinou na to aj sam dojde, ze ked sa tomu nechce systematicky venovat, tak je to prilis nedostupne, drahe, ale hlavne narocne (pre toho cloveka, nie zvierata).

Sunny píše:a z toho co som videla na typickom obycajnom slovenskom salasi :ua: neverim, ze by sa ovce pouzivane na seminare/treningy mali horsie nez tie na salasi.

asi tak. to nie je ze "ostatni sa k nim spravaju este horsie", to je ze ak sa ta ovca dostane k niekomu, kto na nej bude trenovat psy, tak si velakrat chudak este prilepsi.

ale vsak kto nechce pochopit, nepochopi, mozno to zakazu a budete spokojne :ach: a ked su uz pritom, mohli by celkovo zakazat chov dobytka a koni, lebo by mal skakat po horach a spasat travu, nie produkovat mlieko a vlnu. a tak celkovo, mohli by zakazat aj chov psov, vsak pre nich nie je prirodzene ist 3x okolo panelaku a zrat granule, ale kilometre behat v svorke za koristou, aby sa raz za par dni nazrali. vsetci budeme vegani, nebudeme mat zvierata, a bude nam dobre.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.05.2021 12:04

Shel, tak zas sa netvarme, ze to tak nie je, ze tam aj psy nelietaju mimo kontroly (tebe nezdrhol daky pes takto, sa mi mari..). Aj xy dogforackych psov videlo ovce 5x v zivote. :pac:
A neviem, kde si si vydedulovala, ze "budeme spokojne" :pac: mas asi zatmene pred ocami :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Ulf » Pia 21.05.2021 12:14

Myslím, že tu všetci máte trochu zatmenie. :heh: :jazyk: a úplne zbytočne

Aj tí Rakúšania – lebo presne oni nie sú nejaký merný vzor, oni sú nervózni so všetkého okrem toho keď pes z gauča prelezie do psieho parku - samozrejme "an die leine". Ja čo som s nimi zažila na dostihoch, to bol úplný nonsens. Psi mali bežať za ružovým kusom plyša, kožu, aj vyčinenú aj stiahnutú majú aj na coursingu zakázanú (absolútne neexistuje, že by tam človek tam čokoľvek použil niečo čo okolo zvieraťa vôbec šlo a to nie len v dostihoch,) oni musia mať všetko plastic a umelé...nechrtie plemená na couringu zakázané. Pričom všade v Európe sa do návnadového strapca dáva kúsok kože, aby to aspoň trochu voňalo, všade sa organizujú preteky aj pre nechrty. Došli sme tam s vybehanými psami (čo vedia čo majú robiť) a mali sme si posadať do kolečka a začali nám vysvetlovať čo to je ten kus ružového plyšu, kokos. Ako oni sú úplne metnutí, to že oni niečo chcú zakázať ešte neznamená že to má aj nejaký pádny dôvod. :ach: :james:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Shel-chan » Pia 21.05.2021 12:38

no keď to tak raz nie je tak sa zbytočne budeme tváriť, že je. či kde si také zažila? však daj konkrétne príklady, kde všade si bola a čo si tam videla a robila.

mne pes nezdrhol. pes bol v rámci skúšky nhat pustený z vôdzky a mal bežať za ovcami :pac: ktoré boli chránené košiarom. predrala sa medzi latky košiara (väčší pes by sa nie), v priebehu minúty sa to poriešilo, neviem čo na tom treba preberať. bolo to ok? nie. je to koniec sveta? tiež nie.

ulf, preteky pre nechrty sa už nerobia. dokonca ani coursing. aspoň nie pod FCI. ďalšia výborná téma.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod elfinka » Pia 21.05.2021 12:41

Shel-chan píše:ovca je drahy spas na to, aby majitel nechal sidliskoveho psa sa na nej vyburit, ublizit jej, a len sa pozeral opodial. to

Ja neviem, pozerám inzeráty predám ovce a príde mi práve že sú lacné, oproti tomu koľko sú ochotní zaplatiť ľudia za zábavu pre svojho psa :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy