Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod straka17 » Pia 21.05.2021 7:17

Pri NHAT som našla toto: Stádo by mělo být vybráno takovým způsobem, aby každý závodník mohl pracovat se zvířaty srovnatelné kvality. Přednostně by zvířata použitá k testu měla všechna pocházet ze stejného stáda a být podobného typu. Měla by být houževnatá a zdravá. Jehňata by měla být dostatečně stará k odstavu.
Pro každý test je minimální počet ovcí 10, minimální počet krav 5. Zvířata by měla být pravidelně měněna po 3 - 4 otestovaných psech.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Pia 21.05.2021 7:22

diky. to jsou ofiko testy.
a ted jak to vypada pri treninku, seminari ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Silvuch » Pia 21.05.2021 8:06

je problem zohnat pracovnu border, ale nie agility sportovu liniu, tie sa tiez tlacia niekde inde... Ja by som napriklad brala borderku taku, ktora nema merle v rodokmeni a to je tiez vzacnost.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.05.2021 8:10

Vsak toto... ked pes ide k ovciam raz za 2 mesiace, to sa moc neda hovorit o dakom systematickom rozvijani vloh... to je fakt len zabavka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hriva » Pia 21.05.2021 8:44

Čo sledujem, veľa ľudí robí s tými borderami všetko a pasenie majú ešte zábavku pomimo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Pia 21.05.2021 8:47

hriva píše:Čo sledujem, veľa ľudí robí s tými borderami všetko a pasenie majú ešte zábavku pomimo.


no ale o tomhle o je tahle diskuze.
Proc se bavit na jinych zivych zviratech :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Sunny » Pia 21.05.2021 9:17

Ak ma ten pes pasenie v krvi, tak to potrebuje niekde vybit :nwm: Tak ako moje psy su vdacne za prechadzky a hranie a co ja viem co, ale jak dostanu postroj a mozu tahat, tak su v 7 nebi. Ak tie tahacie chute nemozu dlhsiu dobu vybit, neda sa s nimi vydrzat. A toooolko krat som sa stretla s reakciami, ako ich chudakov tyram, ze ma musia tahat
...
Pastierske psy k tomu hold potrebuju tie ovce - a z toho co som videla na typickom obycajnom slovenskom salasi :ua: neverim, ze by sa ovce pouzivane na seminare/treningy mali horsie nez tie na salasi. Ono kazdy vycvik/seminar sa da robit prasacky - to by sa museli zakazat aj vsetky ostatne vycviky robene pre zabavu, vsak aky je rozdiel, ci pri tom moze trpiet pes alebo ovca :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.05.2021 9:31

Tak moj pes nutne potrebuje obrany 2x za tyzden... ten predosly rovnako.. 5x do roka - to akoby nic nebolo, prave to vidim skor kontraproduktivne - radsej najst cosi ine, kde tu energiu vybije, lebo takto ho to len nastartuje, ale neuspokoji.

A zakazuje sa uz veru hocico..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Ulf » Pia 21.05.2021 9:36

Ale keď ten pes má nejaké vlohy (či pasenie, či obrana, poľovné, ťahanie, hocičo..) a tie vlohy má naozaj dobre chovom upevnené, tie náhradné aktivity ho nikdy nebudú uspokojovať na 100% a nebude ten pes žiť plný život. Podľa mňa.
Ako presne to môžem ilustrovať teraz na tej lajke, ak s ňou začnem skákať agility a cvičiť obedience, nemyslím, že sa ten pes bude cítiť úplne kompletne a niekde to ten dekel časom vyraziť musí. :nwm:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.05.2021 9:36

Elis to by sa dalo otocit na vsetky zive zvierata. Staci to kus pozmenit a otazkou je potom Preco sa bavit na zivych zvieratach?

Sunny presne, aky je rozdiel ci pri tom noze trpiet pes alebo ovca? Ako bolo spomenute neadekvatnym treningom moze trpiet pes, tak zakazme vsetky sporty?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.05.2021 9:47

Lebo tu moze trpiet pes, aj ovca.. :ach:

Ulf, moze mat vlohy, ale ked sa to nepodporuje, vyhasina to. Kolko je takych plemien, co kedysi boli pracovne a uz nie su... to som vravela o tych liniach. A 100x lepsie to tomu psovi neukazat, ako ukazat a ocakavat, ze raz parkrat do roka mu to bude stacit. Nebude. Radsej nic.

Aby bolo jasne, ja to nepodporujem, neschvalujem, len sa nad tym zamyslam, ako k tomu doslo a preco sa to riesi vlastne... niekto ma uz za tyranie jednu vychovnu, eo je tiez diablov nastroj :ach: tak sa potom nedivme, ze sa budu riesit aj ovce. Jednoduche. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Pia 21.05.2021 10:02

wer píše:tak sa potom nedivme, ze sa budu riesit aj ovce


tak nejak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Pasenie

Poslaťod Millie » Pia 21.05.2021 10:05

pridávam sem pozvánku na webinar FMBB (Worringer, Fenclová) o pasení s belgičákmi. https://www.fmbb.be/?fbclid=IwAR0tU7EB7 ... LyyBAwnAfM :lol: na deň detí 15€/ v angličtine.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Ulf » Pia 21.05.2021 10:13

wer píše:A 100x lepsie to tomu psovi neukazat, ako ukazat a ocakavat, ze raz parkrat do roka mu to bude stacit. Nebude. Radsej nic.
:


Predpokladám, že sa človek so psom nejakej aktivite venuje viac ako pár krát do roka... :oo: .. alebo som z inej planéty... zase raz... :otaznik:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Pia 21.05.2021 10:17

MisheliQ píše: Ako bolo spomenute neadekvatnym treningom moze trpiet pes, tak zakazme vsetky sporty?


ne. ani nepremyslim timhle smerem.

jen vim, jak velmi casto dochazi pri praci se zviraty k "provozni slepote".
Jak casto a velmi lehce se i vlivem okoli zacne tvrdit, ze: "vzdyt se tem zviratum nic nedeje", " delaji to takhle vsichni" atd. ale to porad neznamena ze to je dobre chovani cloveka ke zvireti.
a uplnou averzi mam k argumentu -jinde se hovaji jeste hur :angel:

vsak i tady to zaznelo -"vzdyt to tem ovcim nic nedela". od lidi , co pasou.
a ja si pustim trenink mladeho psa "prvne u ovci" -a nemuzu s tim proste souhlasit :nwm: sorry.


aby to nevypadalo, ze se ted poustim hlavne do paseni.
ne, mam to tak nastavene u vseho kolem zvirat.
dnes a denne zazivam a vyjadruju se k tomu i u IPA :ha: delala jsem to u parkuraku, dostihaku.
ale ani jednou to nemelo vest k tomu, aby se ty cinnosti zakazaly.
jen jestli to treba nejde delat jinak? lepe.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy