Psí fitness / Dog Fitness

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Uto 23.11.2021 19:35

MacGie k tým podlahám, ako wer píše. Do kanclu ak máš možnosť, tak koberec aspoň na časť, alebo kľudne aj tie detské puzzle penové, ak sa niekto zbavuje, proste hocičo protišmykové ak máš takú možnosť. Pri čakaní, kým odnesieš Maxa, tak by som ju skôr dala buď ľahnúť a ak nevydrží, tak nech stojí, alebo trvať na tom, aby ležala. Fakt to nie je sranda. Tam v tej druhej téme som zabudla napísať, že aj klzké podlahy sú dôvodom na sloppy sit.

Ak sa snažíš niečo googliť, tak správny sed sa volá square sit.

Čo sa týka vhodných cvikov pre polročné šteňa, tam okrem základov by som to nejak nehrotila, kým sa neuzavrú rastové platničky. Zatiaľ skús popracovať na front foot target, rear foot target, square stand, sed-stoj s fixom na predné a sed-stoj s fixom na zadné.
Na front a reat foot target si môžeš vyrobiť laty široké tak akurát k jej telu, nalep tam nejakú protišmykovú vrstvu (starú joga podložku alebo tak), urob 2 kusy a máš rovno pomôcku na square stand.
Ďalšia super pomôcka je nejaká nízka platforma/tvrdá doska/polička široká a dlhá tak akurát, aby sa tam zmestila v peknom vystretom sede. Tuším shel má niečo také? Kdesi dávala video, Tuším aj na polohy má nejaké drievka. Túto platformu potom vieš využiť na ten square sit, alebo sed-stoj s fixom na predné, kedy si dá labky na dosku a dáš jej povel "sadni", zatiaľ čo jej ťaháš mlsku pred nosom, aby tam vyšla so zadnými nohami. Potom dáš povel "stoj" alebo aký chceš a trošku jej pomôžeš tak, že sa dotkneš bruška a kolien a vtedy by mala zadnými nohami "vykopnúť".
Takisto potom sed-stoj s fixom na zadné. Dáš jej zadné na platformu, ktorú má na square sit, predné jej dáš na niečo iné, čo je cca vo výške platformy (nie nižšie), je v pozícii square stand a navádzaním s pamlskom (ťahať ponad nos dohora smerom dozadu) si sadne tak, že vlastne pritiahne predné labky do pozície square sit.

Ešte že čo je to square stand. Square stand je pozícia, kedy sú predné končatiny a päty vo vertikálnej polohe. Avšak pri šteniatku, ktoré sa to ešte len učí, sa môže rozstup medzi doskami skrátiť, lebo je to pre nich jednoduchšie a tým pádom vieš posilniť cvik a sebavedomie psa. Keď už sa dáva do pozície spoľahlivo, prejdeš k takému rozstupu dosiek, aby mala vertikálne zarovné predné končatiny a päty.
Pred tým, ako začneš riešiť square stand, najprv by mala ovládať front & rear foot target.

Offtopic: Som sa zase utrhla :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1822

Lovector - vektorove obrazy

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Mac Gie » Str 24.11.2021 10:23

ďakujem Nisus :hi: , ona sa v tej kancelárii sa pohybuje minimálne, väčšinu času prespí alebo si niečo hryzie na miestie, behať a hrať sa ju beriem vonku na trávu. tu si sadá len keď ma príde ku stolu očumovať takže ju hneď zruším.
tie schody budem musieť nejak vymyslieť :ach:
tie cviky popozerám a vyrobím nejaké pomôcky :lol:

Offtopic: pri tom čo dakedy dorába vonku, bude zázrak ak sa v zdraví dožije 1 roka :ach: :heh:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2141
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Str 24.11.2021 14:03

Pozri tento príspevok od shel, možno nebudeš musieť nič majstrovať :lol:
viewtopic.php?f=17&t=2438&start=53700#p1497269
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1822

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Mac Gie » Str 24.11.2021 14:20

ja si radšej veci vyrábam :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2141
Bydlisko: Ražňany/PO

Predchádzajúci

Späť na Iné Športy