konské alebo hovädzie?

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

konské alebo hovädzie?

Poslaťod Hegrid » Ned 14.09.2008 19:08

Ktoré mäso je podla vás lepšie?
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:14

o konskom tu uz nejaka debata bola
myslim, ze len malo kto s nim ma skusenost, kedze sa vacsina zhodla, ze krmit konskym neee :nie: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Ned 14.09.2008 19:23

Lacko vitaj :jazyk: Ako napisala Amaguk...To konske maso sme tu uz niekde rozoberali...Zevraj pre psov je konske maso najlepsie...Akurat sme ho este nikde nezohnali...A ani ho uz teraz nejako nezhanam...Mas nejaky zaujimavy zdroj? :hih:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:27

jo, som to kukla
bola to vtedy debata v suvislosti s tou Sehnerovou, a jedina lucik (konovrazka :ha: ) bola jednoznacne za konske maso :no:

mna by ale zaujimalo, ze preco je konske najlepsie? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Ned 14.09.2008 19:30

...Lucik nie je konovrazka :nie: :no: nahodou...ja keby som mala moznost dostat sa k zdroju konskeho masa, urcite by som ho skusila dat psom...Sehnerka aj hovorila, preco je konina najvyzivnejsia pre psov, ale nepamatam sa... :pac: Idem to skusit vypatrat v jej knizke... :lol:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Tatiana » Ned 14.09.2008 19:33

ani ja konske maso nikdy,mam hrozu aj zo salamy a konzerv s konskym masom, :plac: a najlepsie je asi preto ze obsahuje ine zlozenie ako hovadzina,ja kone zboznujem a je mi proti mysli krmit psa masom z takeho uslachtileho stvorenia :nie:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Ned 14.09.2008 19:35

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod lucik » Ned 14.09.2008 21:47

ano ano, ja som konovrazka, lebo ma tak nazvala tusim Fraga.. fnuk.. ale vobec som netvrdila, ze konske maso je lepsie ako hovadzie, len ze keby bol zdroj, tak by som s tym vyskusala krmit.. Lucif bola tiez za.. tiez mam rada kone zive, ale to aj prasiatka a kravicky a predsa jem maso a obcas mam na sebe nieco z koze..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Rauke » Pon 15.09.2008 13:24

podla mna nie je az take normalne jest konske maso, v niektorych krajinach ho jedia aj ludia,...no ale niektori "ludia" jedia aj psy... takze asi tak.
to je podla mna uz na prechode medzi jedenim-zranim napr.hovadzieho a psieho masa, brrrrr.....ci uz u ludi, al.u psov...
neviem ci by som bola schopna dat psovi konske maso...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Aris » Pon 15.09.2008 14:17

A kde sa dá zohnať konské mäso? Možno kedyže mám dáky zdroj tak skúsim. Zatial mávame len hovädzinu aj to len občas.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Hegrid » Pon 15.09.2008 19:03

keby bolo na mne, tak ja dám psom kludne aj klokana :smile: Ale museli by si ho aj uloviť :aaa:
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Amaguk » Pon 15.09.2008 19:15

Skippy neee :plac:
a lovenie ho momentalne pracne oducam, takze u nas toto ako priechodne nevidim :no: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod lucik » Pon 15.09.2008 19:17

no, presne.. ked sa to maso uz nebude podobat na ziadne zviera..
ja sama by som konske maso do ust nevzala.. hm, som divna..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Lucifer » Pon 15.09.2008 19:23

Lucik nic si z toho nerob...Ja tiez nie...napriklad by som nezjedla ani to male krasne prasiatko s jablckom v hube, ani jahna, ani kozla, ani zajacika... :nie: :nie: Ale psom by som tu koninu v klude dala... :ahoj:
Hegrid píše:keby bolo na mne, tak ja dám psom kludne aj klokana :smile: Ale museli by si ho aj uloviť :aaa:

:haha: Uz vidim Hega a Basca na love...Basco nadhanac a Hego porcovac...Pekna to dvojka... :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: konské alebo hovädzie?

Poslaťod Ivanka.P » Uto 16.09.2008 11:37

No ja tiež niesom až tak sentimentálna voči konskému mäsu. Teda bola by som ak by sa chovali také ušlachtilé zvieratá na mäso. Ale tu sa bavíme o tom, že zabijú poranené zviera :ua:

A ak je lepšie z hladiska výživy, krmila by som s ním tiež. Ale nieje dostupný /aj cenovo/ zdroj.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Varená Strava