BH

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

BH

Poslaťod Lindchen » Štv 29.05.2008 10:07

nevie niekto, ako sa da prihlasit na BH? :nwm: lebo ja zhanam info uz asi 3/4 roka a stale som nic nenasla. na maili mi kyn. kluby neodpovedaju, nechapem preco. je to snad tajne??? ani prihlasku som nikde nenasla, ani ziadne info... my sice este len trenujeme, ale na jesen alebo v zime by sme snad uz mali natrenovane. tak ak niekto mate nieco ako prihlasku alebo propozky, budem vdacna :jop:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Štv 29.05.2008 11:06

ako som uz vyssie pisala tak BH je sucastou skusobneho poriadku SchH, prezri si kalendar na suchne a potom sa telefonicky obrat priamo na osobu uvedenu ako kontakt pre tebou vybrany termin.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod windy » Štv 04.09.2008 12:33

Ludia, mam otazku: v com spociva "ovladatelnost na vodidle" a "ovladatelnost bez vodidla" v skuske BH? Je to len klasicka chodza pri nohe, alebo....? Nejako mi to nie je jasne.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Štv 04.09.2008 12:41

ano, je to klasicka chodza pri nohe, ale treba si nastudovat v skusobaku, ako presne mas ist.....kedze BH spada pod SchH, tam ti rozhodca nehovori "vpravo bok", "celom vzad" atd. musis ist presne stanovenu trasu aj so zastavenim, 2x vpravo, 2x vlavo....mne za to rozhodca strhol 2 body za neznalost skusobneho poriadku, lebo som nesla tak ako som mala :ha: a sam povedal, ze keby sucinu nevidel na viacerych pretekoch, tak dopadneme horsie
Naposledy upravil Nyssa dňa Štv 04.09.2008 17:35, celkovo upravené 1
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod windy » Štv 04.09.2008 15:42

No fasa :pac: A kde mozem zohnat ten skusobak? Pretoze vsade som nasla len skusobak, kde je napisane: ovladatelnost na vodidle, ovladatelnost bez vodidla. Ziadne: Pojdete 20m rovno a dolava. Vseobecne z toho skusobaku niesom prilis mudra.
A ako ma vyzerat "odlozenie v lahu za pochodu s privolanim". Privolavam si psa k nohe za pochodu, alebo zastavim a privolam? :nwm: Teda no problem, pes to zvladne, ale vobec netusim, ako ma ta skuska vyzerat :prd:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Štv 04.09.2008 15:47

takze existuje taky "planik" nakresleny, ako mas ist, zajtra sa v tom pohrabem, najdem to doma a aspon to tu popisem s tymi krokmi co a ako ( nemam skener), ale da sa to najst aj na nete, skus nieco ako metodika IPO, resp. SchH, chodza na BH je presne ako podla IPO1 (SchH) - co je skoro ked nie uplne to iste....co sa tyka, odlozenia za pochodu v lahu s privolanim vyzera asi tak, ze ides nejakych 10 krokov so psom odopnutym pri nohe, das povel lahni, ty ides dalsich 20 krokov (presne kroky uz nepamatam), otocis sa celom k psovi, privolas, pes predsadne pred teba, zavelis k nohe a ked sa priradi, tymto sa cvik konci
Naposledy upravil Nyssa dňa Štv 04.09.2008 17:36, celkovo upravené 1
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod windy » Štv 04.09.2008 16:08

Tank ju very much. :poklona:
Ak by sa ti podarilo najst ten nakres, bolo by to super. Staci mi to len popisat, ja uz sa s tym nejak popasujem. Chodzu pri nohe cvicime podla obedience, cize nemal by byt problem.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Pia 05.09.2008 9:54

Obrázok
toto je nakres pre chôdzu na vodidle na skúške BH,

Obrázok
toto je nakres pre chôdzu bez vodidla na skúške BH,

ak by si mala záujem môžem ti poslať celú časť ku skúške BH vo formáte PDF, sú tam rozkreslené aj fázy chôdze s odkladačkami ...
:ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod windy » Pia 05.09.2008 10:40

Baby dakujem :jop:
Efa: ak ta mozem poprosit, mozes mi to poslat? E-mail: myfellow.kennel@gmail.com
Dakujem :poklona:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Pia 05.09.2008 10:45

yo mas to mat! :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Pia 05.09.2008 10:57

Offtopic: inak, nemusis sa tej skusky bat, je to uplne v pohode, ked ma pes radostny prejav, je to fakt na ukazanie vloh psa, ja ked som bola na tej skuske, tak mi to pripadalo ako totalna fraska :smile: a hlavne ze som sa stresovala tyzden :pac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod windy » Pia 05.09.2008 11:52

No ja sa skusky ako takej nebojim, pesana je ako spravny workoholik natesena na kazdu hovadinu, ja sa skor obavam toho, co ten jej mudry mozocek vymysli za habaduru. :lol:
A trochu sa bojim, lebo ma este stale sroby v nohe, ale zase je to nenarocna skuska a chodi bez problemov. Tak snad to bude v pohode. :smile:
Efa: Dakujem :ahoj:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Lindchen » Str 22.10.2008 13:52

sa mi donieslo, ze ides k nam do DNV robit BH :lol: tesim, tesim, to bude partia: bordera, kratanda, beagle, bradac, mozno aj seltia... :ach: a tie vykony :dancing:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Str 22.10.2008 13:53

Offtopic: a kedyze to vy mate tu v dnv? v sobotu?
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Lindchen » Str 22.10.2008 14:09

v nedelu. prides nas povzbudit? Priiiiiiiiid.... :aplause:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia