Poľovný výcvik

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 08.04.2010 11:57

Zuzka, díky za lichôtky. Ja si rád vypočujem aj čo robíme zle a čo sa dá zlepšiť. Neboj, ani u nás nie je všetko eňo-ňuňu. Tá práca na kratšiu vzdialenosť ( na dostrel), ak môžem poradiť, tak zober špagát ( 20 - 30m) a tým si ju udržuj v tejto vzdialenosti. Stopovačku ( farbiarsky remeň ) nechaj na to, na čo je určena, aby si ju fenka spojila s činnosťou na dohľadávanie. Škoda, že manžel nie je rybár, lebo by som Ti povedal, že zober staršiu udicu a silný silon a psa si púšťaj na takú vzdielenost, ako potrebuješ. Samozrejme na voľnom priestranstve. Ja som Lotuska učil od mala na signálnu trubku a často som reguloval vzdialenosť ňou. Je pravda, že sa aj divím, že vie rozoznať, čo je durenie na poľovačke na diviaky a čo je na túto dostrelovú vzdialenosť. Tu ma očkom pozoruje a pozerá, ktorým smerom mu ukážem. Pár poľovačiek na drobnú absolvoval. Ja som mal problémik v tom, že na prvej poľovačke na diviaky som ho nepúšťal na väčšiu vzdialenosť ( bál som sa o neho ),lebo u jeho prvej na diviaky, hneď v prvom pohone malý jazvečík umrel :angel: . Chalani ma potom upozornili, aby som ho neprivolával, aby robil v celom pohone. Potom mi to aj vyhodnocovali, kde bol. Pred DS si to dúfam na nejakej spoločnej vyskúšame. Držím palce a budem informovať ako napredujeme. Pardon za vyjadrenie, ale serú ma tie kliešte!!! Je ich tu spústu! :hmm: Pozdravujem. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Pon 10.05.2010 12:10

hlasim, ze sme cez vikend absolvovali SVS a skoncili sme v I. cene so slusnymi 170 bodmi :lol:
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Pon 10.05.2010 12:16

Gratulujem :aplause:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Pon 10.05.2010 12:49

dakujem :no:
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Str 12.05.2010 19:36

Bola si na klubovych SVS ?
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Str 12.05.2010 19:41

ano na klubovych, preco??
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Štv 13.05.2010 14:04

mal som tam fenku co bola u nas v skole vo vycviku , akurat den po skuskach sa zacala harat. skoncila tusim na 5 mieste v I cene takze celkom uspech.

nemas nahodou tabulku zucastnenych psov ?
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Štv 13.05.2010 14:12

fu tak to nemam. Nebola to sucka z Weitovho lomu???
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Štv 13.05.2010 15:35

keby som si ja pamatal meno na rodokmeni, volame ju Ambra . ale asi je to ona :smile:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Ned 27.06.2010 16:34

Tento vikend Dina absolvovala svoje prve skusky :no: V sobotu asi velmi nemala svoj den,tak KBL spravila iba v II.cene,56b.,znamky 2,4,4, v oboch kolach zahnala lisku za komin a do 3.kotla ju uz nedotlacila :dancing: V brlohu bola 3x,tak verim,ze este dotrenujeme :ach: Dnes to bolo tiez zaujimave,pretoze skoro skusky kvoli pocasiu zrusili,ale nakoniec sme absolvovali SOHJ,vsetky discipliny za 4 :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Ned 27.06.2010 17:26

:jop: gratulujem.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Fraga » Ned 27.06.2010 19:06

Leus gratulujem aj jaaa :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Ned 27.06.2010 19:57

Dakujem :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 28.06.2010 5:41

Zuzka, strašne silno gratulujem Dinke aj vodičke !!!! Klobúk dole. Ako vidíš, včera som mal tušáka a preto som Ti napísal.Pekný deň prajem. :winner: :jop: :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Pon 28.06.2010 10:03

aj my ryšky blahoželáme, šikovné ste baby :smile:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia