Starý pes a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Starý pes a BARF

Poslaťod mairi » Pon 15.03.2010 14:52

Zakladám túto tému, kde by som chcela konkrétne rozoberať kŕmenie starých psíkov BARFom.

Menia sa nejako pomery mäso-kosti-prílohy?
Sú potraviny ktoré by psik mal dostávať častejšie ako za mladi a naopak také, ktorých by malo byt pomenej, alebo sa mali úplne vylúčit zo stravy?

Máte niekto konkrétne skúsenosti s touto formou kŕmenia v dôchodcovskom veku psa?

Ja som si všimla na jazvečíčke (9apol roka) že ťažšie trávi kosti. Za posledný týždeň sa 2x stalo, keď zožrala viac kostí, že ju nafúklo. Doteras také problémy nikdy nemala, môže to s tým súvisieť?
Takisto v poslednom období (cca. pol roka) viac krát vyvracala nestrávené malé kostičky z kuracích krkov (len pár, asi 7-10h po žrádle) ale doteras sa jej to nestávalo.

Máte niekto podobný problém?
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 15.03.2010 15:09

je to mozne, ze kosti mozu sposobovat u starsieho psa problem, ale imho to aj dost zalezi od toho, va kej podobe ich podavas
ja osobne som vseobecne skor zastankynou nedavat len samotne hole, masom neobalene, kosti
inak, co som pocula, tak jazvecici zvyjnu mavat traviace tazkosti

nieco na temu stary pes astrava som pisala pred casom vo Varenej, ale principy su vlastne zobrate z toho, co som citala o barfe: viewtopic.php?f=5&t=1182&start=15#p22910
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod mairi » Pon 15.03.2010 19:47

tak dufam ze navadi ze to tu skopcim:
Amaguk píše:
podla toho co viem, tak pre starsieho psa sa odporuca:
- davaj mu menej tucnu stravu, skor chude maso (napr. kuracinu, morcacie, rybu), spolu s rastlinnymi olejmi (napr. striedat slnecnicovy a olivovy), ak lubi orechy, raz za cas mu daj na spestrenie,dobry aj netucny tvaroh, vajicka;
- mal by mat dostatocny prisun vlakniny - takze ako prilohu by som volila ovsenne vlocky, celozrnne cestoviny, hnedu ryzu alev v poho je aj normalna (najma ak ma nejake zazivacie tazkosti, tak biela ryza je idealna, lebo je lahko stravitelna) a struhanu abo mixovanu zeleninu (mrkva, cvikla, cinska kapusta), tam ma zaroven aj zdroj vitaminov;
- raz za cas mu mozes dat nejake probiotika, napr. rozdrvit par tabliet panagamin bifi, vitamin C (vekom sa jeho prirodzena produkcia u psov znizuje) a nejaky kalciovy doplnok (alebo nejaky vitaminovo-mineralovy pripravok napr. Roboran);
- pridavaj mu nejaku klbnu vyzivu (napr. obden pol tablety Proenzi), alebo huspeninku z bravc. noziciek :)
- a, ano, odporuca sa dennu krmnu davku rozdelit na viac casti.

ale toto su naozaj len take vseobecne voditka, vela zavisi aj od zdravotneho stavu, zataze (vydaja energie) a celkovej kondicie havina :smile:
mozno som este na nieco zabudla, ak si spomeniem, doplnim


z tohoto chapem, ze starsi pes viac prilohy- vlaknina je dolezita- proti masu ako bezny pomer u dospeleho psa
cize Joyky dostane viac zeleninky, ovocia a obilnin a menej maska ako Corliss (samo v pomere k vahe)

menej tucne vyrobky (aj masa)- to uz len koli vahe

je nutne, pokial nema ziadne vyditelne probelmy pasik pridavat tie vitaminove doplnky? lebo ja sa zatial nechystam, zeleniky a ovocia dostava dost a rozmenite, oleje aj oriesky, miecne vyrobky...
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod eliska » Pon 23.05.2011 17:57

mne sa osvedcilo davat napriklad kuracie krky ale len dva kusky a k tomu prilohy plus nejake masko kuracie zvyknem na hrubo pomliet alebo pokrajat pripadne kuracie srdiecka, pecienky a vzdy ak davam masove kosti tak vzdy olej a nieje problem
ak som davala len napriklad krky so zeleninou/miluju zeleninu akukolvek/tak boli problemy s travenim skor zapcha ale nikdy som nevidela nafuknutie
eliska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: piešťany

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 24.01.2013 21:46

Má tu niekto skúsenosť s prechodom na BARF už u starého psíka?? Náš pánko dôchodca bude mať v lete 11 rôčkov,mladých som dala na BARF pred 3 týždňami... Tak mám dilemu,či ho nechať na granuliach alebo zmeniť stravu aj jemu :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod miusiatko » Štv 24.01.2013 22:11

Pipik mal cez 8 rokov, ked prechadzal na surovu stravu, Charlottka asi 10. Prevadzala som na surove aj 12 rocnu macku, bez problemov.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod kaciatko » Štv 24.01.2013 22:40

Lenka.Buddy vrelo odporúčam moj dedo má 13 rokov a vzdy mal problém s granulami nechcel ich jesť a bol vychudnutý mal 9,5 kg skúšala som rôzne značky, typy, konzervy, salámy a pod. a keď som mu začala dávať mäso, krásne sa rozpapal a za cca pol roka pribral na požadovaných 12 kg a úplne mi ožil, predtým bol stále taký lenivý, vždy unavený a teraz behá, lieta po dvore ako mladík :jop:
kaciatko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod vavrena » Štv 24.01.2013 22:47

Treba vyskúšať a ak to psíkovi nebude robiť problémy, prečo nie. Ale kosti začni dávať až neskôr. Predsa len, to trvá, kým sa ihlový reflex obnoví, ak vôbec.
Poznám ale viacerých psov vo veku viac ako 5 rokov, u ktorých sa to už nedalo. Pretrvávali hnačky, vracali a tak.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod Dana D » Pia 25.01.2013 7:45

My sme s čuvačom prechádzali v deviatich rokoch a tiež to bola skvelá voľba. Tie kosti naozaj zo začiatku opatrne, ideálne kuracie krky, chrbty, krídla. Začni s menšou dávkou a podľa tuhosti :kak: postupne pridávaj. Nám sa vekom znižuje potreba kostí; začínali sme s 30-35 dkg mäsových kostí denne (30 percent dennej dávky), dnes už nám stačí necelých 20 dkg (cca 15-20 percent dávky).
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 25.01.2013 9:38

no môj s papaním problém nemá,granule spapá,podarilo sa nám aj ako tak schudnúť... No s tým pohybom to je už uňho horšie,moc sa mu už nechce,tak som zvedavá,či aj on bude trochu vitálnejší,ked prejdeme na BARF... :jop: čo som čítala v knihe,u starého psa odporúčajú 40% mäso+20% kosti+ 40% prílohy.
Koľko % z váhy dávate starším psíkom? Ja sa teda bojím,aby mi zase nepribral,tak asi začnem nejakými menšími dávkami a uvidím,ako to bude s jeho váhou...
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod mairi » Pia 25.01.2013 9:54

ja by som mu dala tak 1,5% z idealnej vahy a uvidis, ono mozno ani tak nejde o vahu celkovu, ale napr. nedavat tucne maso a prilohy :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Starý pes a BARF

Poslaťod Dana D » Pia 25.01.2013 10:26

Ja dávam cez leto 2% a cez zimu 2,5%.
Svalovinu dávam zhruba 50% (ráno), 30% zeleninu/ovocie a 20% mäsové kosti (večer).
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava


Späť na Surová strava