Bravčové mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Gapka » Pon 17.09.2012 21:11

Ahojte! Tak teda co z bravcoveho mozem dat bez vycitiek surove? Celu temu uz mam precitanu ale som z toho :nwm: .
Gapka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Dana D » Uto 18.09.2012 10:31

Gapka, ty si tú tému nejako rýchlo preletela :heh:
Tu nejde o to, ktorú časť bravčového môžeš alebo nemôžeš dávať svojmu psovi, ale o to, či sa v bravčovom ako takom vyskytuje alebo nevyskytuje Aujezskyho vírus.
Slovenské chovy by mali byť čisté od tohto ochorenia, takže ak sa pri zvážení možných rizík rozhodneš kŕmiť bravčovým mäsom tak voľ tie mäsiarstva kde vieš, že sa predáva bravčové mäso slovenského pôvodu.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Bravčové mäso

Poslaťod bela2001 » Pon 24.09.2012 21:48

ahoj,mozes davat hocico,ja davam aj pluca,tie chrupky,usi,paprcky,chvost,vnutornosti,...
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Bravčové mäso

Poslaťod kharak » Pon 01.10.2012 14:28

Ja kupujem bravcove hlavy dost casto. Raz som to kupil lebo nic ine v dobrej cene nemali a bol som milo prekvapeny. Je na nich strasne vela masa ( tak cca 30% urcite, hlavne na licach - co je mimochodom samo o sebe dost drahy kus masa, kedze je to velmi dobre prekrvene, casto pouzivane svalstvo :P )

Taktiez vela chrupaviek, sliach a podobnych fajnoviek pre chlpacov ( usi ani nehovorim :P ). Zuby odstranujem predtym nez davam mrazit porcie - ci uz sekerkou, alebo sekacikom na maso.

Taktiez davam bravcove nozky, aj ked na nich takmer maso nieje, ale zasa je tam koza, slachy, kosti a hafani sa po nich idu potrhat.

Kupujem tiez bravcove kosti z kolena - zhruba 20-30 centimetrove kusky s velkymi, makkymi klbm.
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Bravčové mäso

Poslaťod kives » Sob 19.01.2013 17:28

Kúpila som bravčovú slaninu (viac masa ako šmaľcu) a bojím sa to dať surové. Ako dlho by som to mala variť, aby to usmrtilo vírus? Stačí 10 min. varu?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Haleth » Sob 19.01.2013 17:47

A kde si to kúpila?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Bravčové mäso

Poslaťod kives » Sob 19.01.2013 17:54

v Careffoure, či ako sa to píše, ja viem, že by tam vírus nemal byť, ale ja si nemožem pomocť, lepilo by mi, dať to len tak.
Je to surová slanina na vypekanie, aby sme sa zle nepochopili.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Haleth » Sob 19.01.2013 18:08

Tak ja neviem, ja dávam bravčové surové. Aj z Tesca aj z mäsiarstva.
Inak varená slanina bude podľa mňa hnusná :ha: Aspoň to znie podivne...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Bravčové mäso

Poslaťod kives » Sob 19.01.2013 18:23

Oni to len predávajú pod týmto bojovým názvom, sú to odrezky povodne kúpené na vypekanie, ale z cca 5 kg boli 3 kg čistého masa, tak chcem zvyšok použiť na zvýšenie kalorickej hodnoty jedla. Ostalo mi cca 2 kg, chcem to pridávať po cca 0,2-0,3 kg, aby sa mi nepo :kak: . Len nie surové, no. Ale varená ...... Je to divné :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Bravčové mäso

Poslaťod hruska » Sob 19.01.2013 18:29

Davam aj surovu bravcovinu, akurat polskej sa snazim vyhybat. Ale aj tak je to jedno, lebo sa spytam na povod masa a casto povedia, ze zabite bolo na Slovensku :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Bravčové mäso

Poslaťod pigie » Sob 19.01.2013 18:31

Ja sa tescovej bojim, ale od masiara davam bezne. V carrefoure nemaju napisanu krajinu povodu na obale?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bravčové mäso

Poslaťod kives » Sob 19.01.2013 18:34

Veď práve, vystopovať povod je v súčasnosti dosť problematické, kým nezavedú aj pri bravčovine systém ako u HD, tak nie je šanca.
pigie, musím pozrieť, ale aj tak, v podstate píšu, kde bolo zabité, takže :nwm: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Bravčové mäso

Poslaťod hruska » Sob 19.01.2013 18:49

Pigie, ja davam aj teskovu, na boku na stene maju dodavatelov, vacsina masa je z AT a Slovenska. Ale fakt moze clovek hadat, ci je to zitie alebo zabitie. Na balenom mase je vsade Polsko, to nekupujem ani sebe.
A tu u malych masiarov mame vsetko polske, inak by sa neuzivili. A PL je blizko..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Bravčové mäso

Poslaťod kives » Sob 19.01.2013 18:57

No, fľochla som na obal, nie je na tom krajina povodu, na kóde je 2124..... (to bude nejaký ich interný) a pozrieť sa na predajni na povod mi nenapadlo. Oni robia rozrábku, aspoň myslím.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Bravčové mäso

Poslaťod zuzka:) » Sob 19.01.2013 19:49

každé mäso (a produkty živočíšneho pôvodu) by malo byť označené oválnou identifikačnou značkou, na ktorej je krajina pôvodu, nie? a nie krajina zabitia, či? :oo:
u mäsiara, teda pri nebalenom mäse to musia mať niekde v papieroch, že odkial je. aj ked ja som sa to pýtala raz a pozerali na mna ako na zjavenie, že čo to od nich chcem :pac:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava