alergia na mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: alergia na mäso

Poslaťod Amy01 » Uto 15.01.2013 20:34

Tak kuracie mäso - krky, trupy, stehná, prsia (billa, lidl, metro, falco sokol)... hovädzie mleté z billy, obličky, držky a pečeň (falco sokol) toto varím, ale len chvílu, sem-tam mala aj koňa a jahňa, teraz jeleň ... a ešte ryby také tie filety z morskej ryby (metro) a kosti hovädzie tiež z metra. Občas jogurt biely a tvaroh, surové vajíčko. Zeleninu dostáva rajčiny, uhorky, niekedy jablko, mrkvu.
Väčšinou druhy nekombinujem, ráno napr. tie kosti, trupy atď, na obed mleté alebo orgány so zeleninou, prípadne cestoviny, vločky s jogurtom.
Jediné čo som si všimla tak z toho koňa nehnačkovala tuším len.
A totálna voda, alebo také polo blato, či ako to nazvať a fakt je vidieť, že to brucho ju bolí ... keď sú kosti tak tvrdé a potom voda.
:ua:
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: alergia na mäso

Poslaťod miusiatko » Uto 15.01.2013 20:40

skus na par dni davat len kura, napriklad stvrte (nie trupy, krky ani kridla, to su len kosti) alebo prsia s kostou. Nedaj k tomu ziadnu prilohu, ani zeleninu, ani mletinu. Kura kontroluj - na obale mnozstvo soli, cim menej tym lepsie (napriklad Tesco kura je "napichnute", moji z toho grcaju).
Neverim, ze alergia na maso a to na takmer vsetko maso moze prepuknut takto. Problem bude niekde inde.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: alergia na mäso

Poslaťod Amy01 » Uto 15.01.2013 21:03

Skúšala som, že pár dní bola len na jednom druha a aj tak na nič hm, ale tak skúsim ešte raz a začnem si to zapisovať.
Tiež sa mi to nejak nezdá ach.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: alergia na mäso

Poslaťod Amy01 » Uto 05.02.2013 19:20

Tak náš momentálny stav: kuracie dávam bez kože, zverinu varím aj orgány... ráno granule, poobede mäso, klop klop zatiaľ super, mali sme už aj dva tri dni čisto mäsové a ok :jupi: snáď keď miniem granule sa to nevráti, lebo skrachujem 6kg/30e :prd:
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Uto 29.07.2014 8:46

Co by ste navrhli na elimimacnu dietu pre barfujuceho psa, ktory uz skusil rozne druhy masa: kura,morka,hus,kacka,kon,hovadzie,bravcove, jelen, diviak,kralik. ryby nezozerie.
Nejake dostupne maso, prip. by skusili aj granule s vyhovujucim proteinom.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Lindchen » Uto 29.07.2014 8:48

Kačka a hus málokedy chutí, na morku sa už objavujú dosť alergie, moji už morku nemôžu. Odporúčam konské alebo králika. Dobrá eliminačka je Trainer Fitness 3, nie je tam ani ryža, ani glutén, lebo aj to môže byť problém.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: alergia na mäso

Poslaťod Noelle » Pia 08.05.2015 16:21

Ach jo, Nelly má po 5 rokoch na surovom zrazu alergiu na kurací a hovädzí proteín. Blbé je, že mi granule nechce žrať a na kvalitné rybie konzervy nemám financie. Chvíľu žrala granule rybičkové Barking Heads (mala po nich naozaj ukážkové :kak:), po asi 2 mesiacoch ich ale začala odmietať, teraz sme prešli na Timberwolf, 2 týždne ich žrala a teraz do nej nedostanem ani granulu. Chutili jej Apllaws, ale po tých mala hnačky (to som skúšala ešte dávno, ale to sa asi nezmenilo). Neviem, čo jej dávať, rada by som bola na surovom, najlepšie jej robia ryby ale to by som surové nedávala, tak neviem ako ďalej :ua:.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Pia 08.05.2015 16:46

Skus ostatne druhy hydiny, divinu, kralika, bravčové,...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Noelle » Pia 08.05.2015 17:05

katkariinka píše:Skus ostatne druhy hydiny, divinu, kralika, bravčové,...


Divinu ani bravčové nechcem dávať surové. Králika, koňa, jahňa - mám citový problém :hi:, že by morka, kačica, hus ? To sa dá niekde kúpiť aj za dobrú cenu ? Lebo to nekupujem ani pre nás domov, kvôli cene :no:. Máte niekto typ, ešte tak morčacie som občas natrafila na srdce a krky za prijateľnú sumu, ale ostatné som videla len prsia (drahé) a stehná - so stehnom sa Nelly drhla. Sú nejaké ryby, ktoré nemajú kosti ? Poznám len pangasiusa bez chuti a zápachu :lol:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: alergia na mäso

Poslaťod Margita » Pia 08.05.2015 17:11

a hovadzie?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: alergia na mäso

Poslaťod Noelle » Pia 08.05.2015 17:13

Margita píše:a hovadzie?


má alergiu na kuracie a hovädzie (ono hovädzieho nedostávala zrovna veľa, takže to ma ani moc netrápi, zase tá cena)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: alergia na mäso

Poslaťod Margita » Pia 08.05.2015 17:23

hovadzie nie je predsa az take drahe srdcia jazyky do 3€
ale ked ma aj na to elergiu,tak je to jedno :ua:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: alergia na mäso

Poslaťod Noelle » Pia 08.05.2015 17:30

Margita píše:hovadzie nie je predsa az take drahe srdcia jazyky do 3€
ale ked ma aj na to elergiu,tak je to jedno :ua:


Keď sme pri tom, ešte nikdy som v obchode nevidela hovädzie srdcia ani jazyky, kde sa dajú kúpiť takého veci ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: alergia na mäso

Poslaťod hruska » Pia 08.05.2015 17:32

mna zaujima, co sa vsetci tak strania bravcoviny.
Normalne v masiarstve, u nas mavaju bezne, srdiecko za nejakych 2,5
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: alergia na mäso

Poslaťod Margita » Pia 08.05.2015 17:39

v normalnych masiarstvach maju bezne,cize nie tie hypermarketove kutiky
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava