DD skúšky podľa DDCCR

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Pon 10.12.2012 19:01

ja mam v plane podavanie labiek spravit tak, ze si ju posadim pred seba, ja budem dvihat nohy, a ona labky... s tym, ze mi labky bude klas na nohy... to moze, ci nesmie sa dotykat noh?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Štv 10.01.2013 14:43

caute, poradi niekto? rozmyslam aj nad skuskou DwD1 len som z toho totalny jelen :lol: pozerala som videa na youtube, citala skus. poriadok, no neviem ci som to spravne pochopila, jak to ma vyzerat. mam par otazok:
1) Kazdy ako jednu sekvenciu pouziva chodu pri nohe (co nam stale akosi hapruje) a ja by som ju praveze chcela vynechat...to mozem?
2) tie krokove sekvencie platia iba pre psovoda ze? cize mozem napr. namiesto tej chodze pri nohe nechat psa lezat a ja okolo neho "hopsat"? :lol:
3) ja uvazujem ze by to vyzeralo takto:
1.krok.sekv. - ľah psa + "hopsanie" psovoda
2.krok.sekv. - slalom
3.krok.sekv. - cúvanie (v týchto 3.krok.sekv. by boli aj splnene 3 cviky psa)
4. cvik by bol nakonci, napr. panacik
5. synchr. pohyby - podavanie paciek a otocky
...no co...tak by mohlo byt, alebo cele zle?
Dakovala :no:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 10.01.2013 14:54

V princípe to máš fajn, ale bacha na rytmus počas tých krokových sekvencií.
Čiže ak bude pes ležať, a ty budeš hopsať na rytmus v každom tucnutí pesničky, 1-2,1-2, v slalome už musíš dodržiavať iný rytmus - napríklad ráz-dvá, ťažko sa to popisuje, skrátka jeden krok na dve doby.
A pri cúvaní psa zase musíš zmeniť krokovú sekvenciu, napríklad rááz-dva. Inak môžeš kľudne dať psa aj sadnúť, v prvej úorvni je aj sadni ako cvik psa, a hopsať okolo neho nejak.
Synchro pohyby sú točky alebo labky... Ale bacha - točky na tú istú stranu!
Jeden cvik mimo - ten panáčik alebo obehnutie psovoda (ale kompletné obehnutie, radšej dve)

Aha, ako cvik psa môže byť ak klus psa vpred. Niektoré tie videá nie sú správne, a skúšky vraj nemali dostať, takže nie každé video je ok :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Štv 10.01.2013 22:18

na skusku mozem prist oblecena hociako? :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 10.01.2013 22:36

Troška reprezentačne, prosím :angel: . Akože nie kvôli mne. Kvôli sebe.
Ono to proste blbo vyzerá, keď príde niekto vo vyťahanej mikine, kuká furt dole, so zhbenými plecami si odhopká po ploche a dívajú sa na to ľudia a potom môžu mať dosť skreslený dojem o dogdancingu, že jo :joint: Proste úsmev, hlava hore, a čisté oblečenie aj topánky. :angel:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Štv 10.01.2013 22:46

vavrena píše: V princípe to máš fajn, ale bacha na rytmus počas tých krokových sekvencií.
Čiže ak bude pes ležať, a ty budeš hopsať na rytmus v každom tucnutí pesničky, 1-2,1-2, v slalome už musíš dodržiavať iný rytmus - napríklad ráz-dvá, ťažko sa to popisuje, skrátka jeden krok na dve doby.
A pri cúvaní psa zase musíš zmeniť krokovú sekvenciu, napríklad rááz-dva. Inak môžeš kľudne dať psa aj sadnúť, v prvej úorvni je aj sadni ako cvik psa, a hopsať okolo neho nejak.
Synchro pohyby sú točky alebo labky... Ale bacha - točky na tú istú stranu!

fuu...tak teraz som sa akoze uz uplne stratila :lol: ja som myslela, ze proste staci inak zmenit krok...no nic :ua:
cize...ak to spravne chapem, tak, ked to prevediem na to tucnutie :smile: jedna doba = 1 tuc ano? a kazde 4 doby sa rytmus opakuje, proste 1,2,3,4 /1,2,3,4 /1,2,3,4 ...atď?
TAKZE: ak je jedna krokova sekvencia 2 x 8 dob, tak to je nejakych 16 tuc ze? :smile:
no...tak ked budem menit krok pri cuvani na kazdy tuc...cize 1,2,3,4,/1,2,3,4...atď (zmena farby = novy krok),
pri slalome zase 1-2,3-4 / 1-2,3-4 / 1-2,3-4 atď
a pri lahu 1-2-3-4 /1-2-3-4 / 1-2-3-4/ atď tak by to malo byť ok? Ja to mozno pisem ako debil, ale neviem ako inak to vysvetlit ze o co mi ide :pac:
...no a este tie tocky...na tu istu stranu si myslela ze aj psovod aj pes zrkadlovo tocia rovnako, alebo ze len do jednej strany? lebo som videla ze tocia aj doprava aj dolava, napr. aj ako v F1 ze 4 tam a 4 tam...tak teraz neviem :ach:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 10.01.2013 23:14

to je jedno, ako sa budete točiť, môžete aj na striedačku, ale musí to byť rovnako, obaja doľava alebo obaja doprava.

Takže doby. Možno to myslíš správne, ale písačkami sa to horšie rozumie, ale myslím si, že chápeš :heh: .

Tak len pre istotu a dúfam, že teraz nedomotám teba a všetkých ostatných, ktorí si mysleli, že tomu chápu.
Pesnička: https://www.youtube.com/watch?v=25_ZtFM1mRU
Dá sa na ňu krásne rýchlo klusať, pritom má celkom fajn doby. Takže rýchly klus je jedna sekvencia.
Potom v pesničke znie také tu-turu. a kroková sekvencia by mohla byť krok na to prvé tu. Pomalé kroky (s pohybom panvy napríklad, akože tanec, hej? :heh: ) okolo psa , ktorý sedí/leží/panáčkuje.
No a potom krok-prísun nejakým spôsobom.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Pia 11.01.2013 11:40

vavrena píše:Troška reprezentačne, prosím :angel: . Akože nie kvôli mne. Kvôli sebe.
Ono to proste blbo vyzerá, keď príde niekto vo vyťahanej mikine, kuká furt dole, so zhbenými plecami si odhopká po ploche a dívajú sa na to ľudia a potom môžu mať dosť skreslený dojem o dogdancingu, že jo :joint: Proste úsmev, hlava hore, a čisté oblečenie aj topánky. :angel:


takze tricko rockovej kapely a nevytahana mikina asi nebudu dobre, ze? :heh: ale nie, robim srandu, pridem normalne oblecena, v nespinavych veciach, mozno aj s usmevom na tvari, ale hlavu hore odo mna cakat nemoze nikto, uz len preto ze budem muset kukat na psa :pac:
jo, aj toto je reprezentacne: http://www.nyna1.sk/typo3temp/pics/d0260ca472.jpg :heh: :angel:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Pia 11.01.2013 12:14

Keď pôjdeš tancovať na soundtrack z filmu o Armstrongovi, tak aj to :heh:
(tie "batôžky" sú super... neviem sa na tej fotke kukať na nič iné :pac: )
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod calwen » Pia 11.01.2013 12:21

Offtopic: a to si nebola na pretekoch s frajerom :joint: to som sa s niekym bavila a mala som realny problem pozerat mu do oci :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Pia 11.01.2013 12:41

Offtopic: Keď som písala predošlú odpoveď, chcela som napísať "film o autách", sa mi to nejak nezdalo, až som si musela znovu kuknúť tú fotku, lebo som si nepamätala, čo na nej bolo :haha:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Pia 11.01.2013 23:41

vavrena píše:Takže doby. Možno to myslíš správne, ale písačkami sa to horšie rozumie, ale myslím si, že chápeš :heh: .
Tak len pre istotu a dúfam, že teraz nedomotám teba a všetkých ostatných, ktorí si mysleli, že tomu chápu.
Pesnička: https://www.youtube.com/watch?v=25_ZtFM1mRU
Dá sa na ňu krásne rýchlo klusať, pritom má celkom fajn doby.

myslim ze sa chapeme...aspon dufam :lol:
...pesnicka je suprova, ale na nas dooooost rychla :heh: asi by som v takej rychlosti sa nestihala synchronizovat so psom a este aj s nejakymi tanecnymi ukonmi :hi: ....inac k tym pesnickam...vybrat pesnicku na ktoru sa da nieco aj nacvicit je fakt ze umenie...ja uz si tyzden lamem hlavu nad tym, ze AKU? ...no nic...bude to veseleee....boze...asi budem prva ktoru disknu :aaa:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Štv 17.01.2013 10:05

ahojte, mam zase otazku :lol: v DwD1 tie synchro pohyby (otocky alebo podavanie paciek) tam je jedno kolko ich spravim? proste len aby som to robila po cely ten cas 8 dob? alebo to tiez musi byt v rytme? dakovala :ahoj:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 17.01.2013 12:01

iba na doby, ale je tam stanoveny nejaky minimalny pocet, myslim, ze 4, resp. 2x2? ale skratka rataju sa doby, nie rytmus. :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Sob 19.01.2013 0:03

ok diky :no:

...inak...tento vyraz mame na dennom poriadku odkedy sme zacali cvicit na skusky :lol: ...proste: ze co? uz zas? to iste? za kus paarku? NIE! tancuj si to sama! :aaa:
Obrázok
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing