DD skúšky podľa DDCCR

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Štv 06.12.2012 18:44

vidis? tak by sa to dalo - naucit sa, odkial pokial v pesnicke bude dost slalomovych krokov... to ma nenapadlo :lol: vdaka
a inak - mozem doniest na skusku normalnu celu pesnicku 3-minutovu, alebo MUSIM ju zostrihat, aby mala napr. max. tych 70 sekund?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Štv 06.12.2012 19:09

Musiet nemusis, ale je to lepsie pre teba, ked to budes mat zostrihane presne :no:
EDIT: a jednoduchsie pre organizatora :heh:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Štv 06.12.2012 20:04

Kým Loty potrebovala opakovať povel pri slalome, rátala som na prstoch :hi:
Alica už si skúsila vziať psa a stopky?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Štv 06.12.2012 20:06

sabca ja sa praveze snazim hladat pesnicky, na ktore by sa dalo daco spachat hned od zaciatku, cize ziadne strihanie, preto sa pytam... max. odstrihnem druhu polku pesnicky

rátala som na prstoch

to sa da robit naraz? hovorit povel a ratat na prstoch? :heh: neviem ci som taka multifunkcna :heh:

Alica už si skúsila vziať psa a stopky?

co ci som skusila? :nwm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Štv 06.12.2012 20:12

Strihanie pesniciek vobec netrva tak dlho, a ver mi, ze je ovela lepsie radsej stravit polhodku strihanim a mat to tak, ako to potrebujes, pretoze si choreo oooovela lepsie zapamatas a budes mat o jednu vec, kvoli ktorej mozes stresovat, menej :smile: . Ale je to na tebe, samozrejme.

A k tym stopkam :heh: Ze ci si si uz skusala choreo na necisto (trebars aj bez hudby, ked este nemas) - proste iba vsetky prvky, ktore tam potrebujes mat a stopnu si to, kolko ti to trva. Aby si nepola prekvapena casom nad 1 a pol minuty alebo tak :lol:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Štv 06.12.2012 20:18

neskusala som stopovat, mam skusit? :heh: ok, skusim
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Štv 06.12.2012 20:34

Jj, myslela som meranie času. A nezastavuj stopky ani keď sa zamotáte, skús to dotiahnuť do konca presne ako na skúške, pretože aj tam sa môžeš stratiť. Mnohí sme sa stratili :heh: a mnohých nás za čas prekročený čas aj diskli. Aj ak keď ide všetko ako má, nie je také ľahké vtesnať sa do limitu.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Pia 07.12.2012 0:24

taakze, odstopovane HtM1 - prvykrat sme isli 15 + 15 krokov, 3 otocky vpravo, 4 vlavo (chcela som 3 a 3, oriana sa rozhodla inak), pivot - 1,5 otocky, podavanie labiek 4x (cize tu nic navyse), slalom 10 krokov, kruhovy pohyb vzdy 1,5 kruhu, a cuvanie 10 krokov... vyslo mi to na 1:12
nezdalo sa mi to, kukla som do skusobaku a ze HOPS, cuvanie tam byt nema :pac: tak druhy pokus: 13 + 13 krokov, 3 + 3 otocky, pivot 1,5 otocky, labky 4x, slalom 10 krokov, kruhovy pohyb 1,5 kruhu vzdy, nemali sme zadrhely, pekne plynulo to slo, cas 55 a nejake drobne... a treti pokus to iste s tym, ze sme sa trosku motali, cas 1:03... takze fakt je to tesne, normalne som nechapala... bolo mi jasne ze do tej mojej pol minuty sa nevojdeme, ale ze az takto natesno to bude... :nwm: nechapem potom ako to dokazu spravit s pomalym psom, fakt nechapem... :poklona:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Sob 08.12.2012 18:20

Alica a predstav si, ze HtM1 je este na cas celkom ok, najvacsi zabijak je F1 :no: Tam si pamatam, ze za idealnych okolnosti (vzdy krok/otocka navyse) bez zamotani, som to mala cca na 1:05-1:10. :lol: Nastastie sa podarilo.

Btw pri podavani labiek - bacha na to, ked pes "preslapne". Kedze je myslim v kazdej skuske nutne mat STRIEDAVY pohyb paciek, rozhodca moze psa kludne disknut, ak spravi napr prava, lava - preslapne pravou - prava, lava. Este som taky disk asi nevidela, vacsina psov strieda packy pekne, ale ja som napr radsej robila 6 pohybov, ak bol cas a nebola som si ista.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Pon 10.12.2012 11:42

cathie takze ked zbadam ze preslapla napr. pravou ,mam si od nej potom vypytat lavu a bude to ok? teda neviem ako chcem stihnut vypytat si druhu labku, kedze to bude sekunda, ale tak... :ha:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Pon 10.12.2012 12:09

No, idealne je spravit to tak, aby nepreslapla :joint: Ja pri packach naznacujem aspon nohami/plecom, nech sa nepomyli, radsej. Ale ked uz nahodou, ja som sa snazila vzdy v rychlosti spravit cely ten cvik znovu, aby mi mohli uznat to dobre, co sme odcvicili.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod Catqa » Pon 10.12.2012 13:33

Mne za naznačovanie labiek ramenami boli strhnute body. Takže na to tiež pozor.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Pon 10.12.2012 15:57

Kati, predpokladam, ze ale uz v dvojkovej skuske, ci? :no: Cela jednotkova uroven mi totiz vzdy bola prezentovana tak, ze sa tam psovod moze robit (skoro) cokolvek - ukazovat, naznacovat, davat pomocne pohyby telom, tlieskat, hlasno pozvbudzovat, a trebars sa aj na hlavu sa stavat, hlavne nech pes nieco spravi :lol:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Catqa » Pon 10.12.2012 17:31

Ano, sorry, jasne, za dvojkove :smile:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Pon 10.12.2012 18:18

V dvojkovych ti stiahnu body prakticky za akekolvek ukazovanie (kym z toho nespravis uplne tanecny prvok, ktory ani nevyzera ako posunok :lol: ).
V jednotkach to byva tak, ze stiahnu body az vtedy, ked je ukazovanie uz extremne - napr psa clovek vedie celu otocku rukou tesne pred papulou, musi mu nastavovat ruku az k labke, aby ju vobec zdvihol atd.. proste ked je zjavne, ze pes by to bez toho nevedel. Za bezne, mensie posunky som stahovat nevidela.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing