Rozhodcovia

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Ingarka » Pon 19.11.2012 20:17

drymarchon píše:Vie mi niekto povedať či má T.Havelka nejaký vkus čo sa týka veľkosti psa? či preferuje menšie štíhle alebo veľké psy???


Havelka má rád veľké a mohutné psy .... zuby nerieši, nám hovawartom do papule pozerá z metra (to nemôže nič vidieť)
takže športový a štíhlejší pes nemá V ale VD - u nás. Ja k nemu už nechodím a nemá rád psov v pracovnej triede moc :no:
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Rozhodcovia

Poslaťod juba » Uto 27.11.2012 23:51

já mám s Tiborem takovou zkušenost, že nikdy nevíš co od něj čekat a také často posuzuje podle druhé strany vodítka :no:
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 02.12.2012 15:29

tak na pána Piskaya už v živote nepôjdem. to, čo vybral ako výborné psy a komu zadal titul, tak to sa hodí do kruhu s NO a nie s ČsV... katastrofa... nemá absolútne páru ako má čsv vypadať...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Ned 02.12.2012 19:16

Ingarka píše:Havelka má rád veľké a mohutné psy .... zuby nerieši, nám hovawartom do papule pozerá z metra (to nemôže nič vidieť)
takže športový a štíhlejší pes nemá V ale VD - u nás. Ja k nemu už nechodím a nemá rád psov v pracovnej triede moc :no:


mám štíhleho psa v pracovnej :ach: ale nakoniec sme nehlásili našťastie
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Ned 02.12.2012 19:17

máte skúsenosti s rozhodcom Otakar Vondrouš?
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Kamelia » Ned 02.12.2012 20:31

Javorcik Vladimir, SK - mily pristup k psovi aj cloveku, posudzuje velmi detailne a pise rozsiahli posudok :smile:
...len pozitivna skusenost

a poznate niekto rozhodcu Matyas Jaroslav, SK ?
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Rozhodcovia

Poslaťod katkariinka » Pon 03.12.2012 15:24

Vlastislav Vojtek (SK) - nas posudzoval prvykrat, dost si daval zalezat na pohybe, posudok skor strucny. Pochvalil povahu psa.
Staviarska Viera (SK) - tato p. rozhodkyna nas posudzovala na nasej prvej vystave este v triede steniat a vtedy na mna spravila velmi dobry dojem - prijemna dama, ktora starostlivo posudi, v skratke vysvetli, naposledy nam poradila, na com este zapracovat, na co si dat pozor. V posudku su detaily, ktore iny rozhodca ani nespomenul.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Rozhodcovia

Poslaťod wendy1 » Štv 06.12.2012 14:44

Viete nieco o Boris Spoljaric? Aky je? A ake ma rad psy, chudsie ci? Co si vsima? Co chova?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Sob 08.12.2012 0:17

poznáte niekto Otakar Vondrouš a Horst Kliebenstein ??
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Vikiki22 » Sob 08.12.2012 10:49

Otakar Vondouš - Čo som ho ja raz sledovala spoza kruhu, tak je celkom príjemný. Dáva hlavne na pohyb a farbu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Momoo » Sob 08.12.2012 11:34

Takže nové skúsenosti s rozhodcami:
NEMANJA JOVANOVIČ, SERB - k nemu už nenahlásim nikdy viac. Podľa neho má byť kavalier čo najväčší s chlpmi po zem. Dalo sa spoľahlivo tipnúť, ktorý pes vyhrá už len podľa dĺžky srsti a veľkosti :pac:
MARTIN BASKARAN - veľmi milý rozhodca so super prístupom, nezdá sa mi, že by vyberal určitý typ psov aspoň podľa výsledkov :smile:

A neviete niekto niečo o JÍLKOVÁ ZDENKA, CZ ?
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Pudlenka » Sob 08.12.2012 12:58

NEMANJA JOVANOVIČ, SERB u našeho plemene super, dá hodně na drive, předvedení, tělo, pěknou hlavu a pohyb. Byl příjemný, korektní, milý na vystavovatele i psy. Nerozhodovalo to jak je pes vylakovanej, ale jakej opravdu je. Kdyby ještě někde posuzoval, pojedu na něj znovu!
JÍLKOVÁ ZDENKA-byla sem u ní 2x (klubovka, krajská) a znova bych asi nejela. Má ráda opravdu velmi, velmi mohutné a těžké psy. Čím širší huba tím lepší, nějaká ladnost pohuby je fuk. Výsledky byly opravdu velice podivné. Ale na psy i vystavovatele je milá, příjemná na štěňata.
JAVORČÍK VLADIMIR - posudek od něho mám na řádek a je podle něho poznat, že v kruhu stál pes a měl 4 nohy a ocas...Dal hlavně na druhou stranu vodítka, takže těžko říct, čemu dává přednost.
Pudlenka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Rozhodcovia

Poslaťod lucik » Sob 08.12.2012 17:21

CHRISTIAN JOUANCHICOT, F
Robila som mu v kruhu zapisovateľku, takže z pohľadu personálu - milý pánko, posudky si vyžiadal písať v angličtine, ak som nestíhala alebo nerozumela, bez problémov vysvetlil.. o psoch veľmi nediskutoval s nami, občasne keď som sa stihla niečo spýtať, tak mi vysvetlil.
Vôbec som za oba dni nespozorovala podľa čoho psy posudzuje, netrúfala som si tipnúť čo sa mu bude páčiť a čo nie, rozdával pomerne dosť VDčiek a nechal vyhrať psy, ktoré z môjho pohľadu až tak pekné neboli.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Connie » Sob 08.12.2012 18:01

Poznáte niekto : Ridarčíková Gabriela, SK alebo Korózs-Papp Judit, H ?
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 08.12.2012 18:32

p. Ridarčíková je veľmi férová, dá čas ak sú problémy pri predvedení napr. zubov. posudky má pekne rozpísané, veľmi príjemná.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy