Fyzická príprava na DD

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Cathie » Sob 18.08.2012 8:26

Vzdy vratit pamlskom psa do vychodzej pozici (tzn do stoja) a skusit znovu. Casom pochopi, ze cez sadnutie cesta nevedie.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Nanda » Sob 01.12.2012 18:35

A cvičenie na fitt lopte? Súvisí to s fyzickou prípravou že? ( sorry za blbú otázku :lol: )

--- K tomu cúvaniu, začínať s tým som nezačínala, možno neskôr, len keď Miky vie viac vecí s packami... :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Cathie » Sob 01.12.2012 18:51

Nanda píše:A cvičenie na fitt lopte? Súvisí to s fyzickou prípravou že? ( sorry za blbú otázku :lol: )

Ja so Story na fit lopte cvicim a musim povedat, ze pomaha :yes:
Nielen s fyzickou ako takou - po cca mesiaci sa viditelne osvalila (konecne!), lepsie sa drzi na zadnych, ma lepsie drzanie chrbta.. ale aj s rovnovahou a sebadoverou pri cviceni napr na chrbte a vo vyske.

Ale je fakt, ze my cvicime ozaj denne tak 5-7 minut vsetko mozne:
- sed pred loptou (vykladanie paciek na nu)
- statie prednymi na nej (v tejto polohe zdvihanie paciek, stavanie na zadne, pivot, sadanie a vstavanie)
- stoj na lopte (s otacanim hlavy do boku, natahovanim sa dopredu, zdvihanie zadnej packy, cuvanie)
- sed na lopte (packy, prosenie, hanbenie)
- lah na lopte (prekladanie prednych paciek, "hupanie")
... proste veeela vela roznych veci :lol: chybaju nam otocky, na to je trochu rozklepana este :jazyk:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Nanda » Sob 01.12.2012 19:18

Fíha :jop:

Lebo teraz mám konečne doma fitt loptu, aj to kvôli sestre. Ale tá je pichľavá, má pichliače. Ale nepichá to moc. Tak neviem na tej by sa to pravdepodobne nedalo, ale také vykladanie paciek a podávanie paciek by mohlo byť nie?
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Cathie » Ned 02.12.2012 10:14

Fuha a to je co za fit loptu? :lol: V akej je velkosti? Lebo take tie "s pichliacmi" poznam, ale zvycajne su tak vo velkosti klasickej lopty. Na co je to urcene?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Nanda » Ned 02.12.2012 10:40

Teta si to kupovala keď bola tehotná, vraj má na tom cvičiť. A teraz pre sestru ona ešte nevie chodiť a aby sa učila držať rovnováhu.

Skúšala som to s tou loptou, ale len vykladanie paciek. ( jednu, druhú a obi dve ) A robil to, len keby nenájdem kliker neviem či by to robil s takou radosťou :smile: Ale skúšala som iba 2-3 minúty na začiatok hádam stačí nie?
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Cathie » Ned 02.12.2012 10:46

Urcite staci :no: Cvicenie ma byt hlavne zo zaciatku kratke, lebo je to uplne ine ako bezny pohyb a zapaja to viac svalov. Tak nech potom nebolia.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Fyzická príprava na DD

Poslaťod Nanda » Ned 02.12.2012 11:13

Budem to skúšať aj neskôr len vyložiť 3 krát packy a tak...nech si to vyskúša a potom budem pokračovať s inými cvikmi.
Aké sa dajú na fitt lopte ešte robiť? :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Predchádzajúci

Späť na Dogdancing