Pes a maslo

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Pes a maslo

Poslaťod VelkyPejsek » Sob 06.03.2010 19:28

Chcem sa opýtať či pes môže papkať maslo namiesto toho oleja.. samozrejme rastlinne.. :smile: :smile: lebo nebudem mať na čom pražiť cibuľu :lol: :lol: :lol: :lol:
VelkyPejsek
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Pes a maslo

Poslaťod Amaguk » Sob 06.03.2010 19:32

preco samozrejme rastlinne?
rastlinne maslo nie je pre psa prave najvhodnejsia potravina, daj mu radsej maslo normalne, moj ho miluje :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a maslo

Poslaťod VelkyPejsek » Sob 06.03.2010 21:39

neviem rastlinne mi viac chuti :lol: :lol: :lol: a to mu zohrievaš na rostopenie či to s chladničky ??
VelkyPejsek
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Pes a maslo

Poslaťod Amaguk » Sob 06.03.2010 21:42

trochu necham roztopit :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a maslo

Poslaťod AlicaGGG » Pon 18.10.2010 15:12

nechcem zakladat novu temu:
havina mi, odkedy sme zacali s barfom, dost schudla - cca 2kg za mesiac...no a teda chcem, aby pribrala - mam jej radsej este zvysit davku, kym nepriberie, a potom zasa trosku ubrat, alebo jej mozem davat viac oleja kym trosku nenaberie na vahe?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pes a maslo

Poslaťod Moniak » Uto 19.10.2010 2:36

mozes jej zvysit davku, pripadne jej davat tucnejsie veci... ako mast, vemena atd...
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a maslo

Poslaťod Megi » Štv 21.10.2010 20:10

Nám tiež po nabehnutí na BARF Megan schudol, začala som dávať nie 2% z hmotnosti ale 3% a pridala som aj masť a olivový olej, popravil sa prakticky hneď a odvtedy je to O.K. Ak sa nemýlim, tak tvoja má tiež dosť pohybu, vydá veľa energie, tak jej to tabuľkové množstvo surovej stravy nemusí stačiť.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Pes a maslo

Poslaťod AlicaGGG » Sob 23.10.2010 18:06

ja som jej davala najskor 2,5% hmotnosti, teraz davam vyse tri a uz trosku nabrala + davala som jednu malu lyzicku oleja, teraz dostava cca 3
Ak sa nemýlim, tak tvoja má tiež dosť pohybu, vydá veľa energie, tak jej to tabuľkové množstvo surovej stravy nemusí stačiť.

:no: myslela som, ze tych 2,5% bude na nu vela - ze bude priberat, chcla som jej davku znizit, a ona chuda chudla :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pes a maslo

Poslaťod Juraj1 » Str 28.11.2012 19:30

:offtopic:
neviem rastlinne mi viac chuti...

...ak by si vedel... tak ho okamžite vyhodíš a začneš kupovať normálne maslo :no:
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Pes a maslo

Poslaťod majaz » Štv 29.11.2012 9:57

Offtopic: Suhlasim s Jurajom1...pojem "rastlinne maslo" je zavadzajuci...skor by sa hodilo "ropny produkt"...
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Pes a maslo

Poslaťod majjuna25 » Štv 29.11.2012 23:19

AlicaGGG píše: myslela som, ze tych 2,5% bude na nu vela - ze bude priberat, chcla som jej davku znizit, a ona chuda chudla :smile:


Alica, aj mne fenka schudla dosť výrazne, dávala som jej až 5% kŕmnej dávky a nepomáhalo. Potom som začala dávať tučnejšie - aj tvaroh, masť, tučnejšie mäso, ... pomohlo, pribrala an svoju pôvodnú hmotnosť, teraz dávam 3% , nemusím pridávať nič extra tučné - a je všetko OK :jop: :no:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a maslo

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 10.01.2013 22:16

ja som prešla na BARF hlavne kvôli váhe. Malá granule takmer žiadne,čiže vychrtlina. Teraz dávam 3% z váhy,niekedy aj viac. Skúsim tiež tú masť a podobne,tak som zvedavá,či konečne priberie trošku :)
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a maslo

Poslaťod Mewky » Uto 15.01.2013 12:58

Offtopic: Myslím si, že vám psík stratil aj 2 kg po prechode z granuli preto, lebo ganule sa travia aj par dni, takže to vlastne ani chudnutie nebolo, len stratil to bremeno, čo stále vláčil v žalúdku. :jop: po BARFe mi psík trávi za 6 hodín a viem to preto, lebo má :kak: farby zeleninky, ktorú papal + to tmave je už mäsko ( najviac ma baví ak si ukakne na ulici také červené =oD všetci len kukajú čo je to za toxické hovienko )
Mewky
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46


Späť na Surová strava