Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Bavlnka » Ned 28.10.2012 10:55

No ten co mame my vyzera byt uplne rovnaky ako pisala Miska ten z anglickej stranky, ale my ho máme zo zoohitu
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod MisheliQ » Ned 28.10.2012 11:05

Ten čo máme my doma má takéto vlákna
Obrázok
a píšu pri ňom na tej stránke
A HIGH QUALITY VET BED

The ideal product for whelping boxes, it can be used in kennels, cars, cages or just laid on the floor as a mat

The size is 40in x 30in (100cm x 75cm)

Approx 1550 GSM, this means the bedding is of a higher quality than some lower GSM products.

Fully washable on 40° degrees.

http://www.ebay.co.uk/itm/VET-BED-BEDDI ... 347&_uhb=1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod pigie » Ned 28.10.2012 11:12

Ono to je jedno. Ja len, cim dlhsi vlas, tym lepsia izolacia a ten pravy bol isto vyssi ako ukazujes MisheliQ. Vet bed sa musi dat oprat na 95 stupnov kvoli "sterilizacii". Ja som mala len jeden taky, ostatne som kupila na vystavach - mali nizsi vlas a je to aj vidno, ze su proste menej kvalitne - po case su proste zplihle na ovela mensiu hrubku ako original, ale nerozpadli sa este ani jeden :) . Mojmu psovi to je jedno. Myslim, ze aj steniatkam bude. Mozno vet bed proste zmenil vyrobok, je lacnejsi a dostacujuci. Ale ten prvy bol proste hyper super :jop:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Bavlnka » Ned 28.10.2012 11:31

no ja mám to isté ako ukazuje Miška zatiaľ som ho využila len na fotenie drobčekov tuto hľa:

Obrázok

Obrázok
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Atrioša » Ned 28.10.2012 22:35

ďakujem za rady a tipy. Asi by som objednala tie zo zoohitu, ale skúsim úphľadať, či niekto cez ebay neposiela aj na Slovesnko, tie ceny sú tam vážne iné.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod ivana1 » Ned 30.12.2012 10:03

vetbed-y majú aj tu:
http://www.e-dogshop.sk/produkty.php?ca ... vet-bed-sk
z cca. 2,7 cm dlhých dutých vlákien.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod pigie » Ned 30.12.2012 10:07

Ja len upozornim, akonahle to je pogumovane zospodu, na 95stupnov to nevyperiete... Ta guma sa vydroli. Mam doma oboje, viem porovnat :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Atrioša » Ned 30.12.2012 10:18

Nakoniec som kúpila tie šedé vetbedy zo zoohitu. Na obale je napísané vetbed, čiže nie sú to napodobeniny. Ako nový bol úplne tvrdý, v prodnom boxe sa ani nepohol. Mám pôrodný box spravený 150x100 cm - vojdú mi tam presne dva tie 100x75 cm. Brala som radšej dva menšie kvôli praniu. Po opraní zmäkol a skôr ho mamina labou zhrnie, ale stále pekne drží. Deka by bola xkrát zhužvaná. Som veľmi spokojná, krásne hreje, je mäkký a veľmi dobre sa mi na ňom spalo :lol: (spávala som so sučkou na ňom pred pôrodom a ešte teraz si tam sadám keď kojí, aby som jej usmernila drobcov).
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod ivana1 » Ned 30.12.2012 10:22

pigie píše:akonahle to je pogumovane zospodu, na 95stupnov to nevyperiete...

Máš pravdu, Zuzi, ale - nikdy ma ani nenapadlo to prať na takej vysokej teplote - ani pri šteňatách. Je to zbytočné - stačí, že mamka si na to ľahne a je "sterilita" v čudu - hoci packy umývame vždy, keď prídeme z vonka a pri šteňatách sme jej packy pretreli aj bórovou vodou - na srsti donesie k šteňatám stále dosť... A predsa ich ani nebudeme chovať v skúmavke, či? (Ja som to prala na 40tke. A samozrejme - neavivažovať!) :ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod pigie » Ned 30.12.2012 10:28

Ja perem kvoli roztocom, na ktore mame alergiu :nwm: (odporucil vet) A to pes ma na sebe tych roztocov isto viac, ale...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Atrioša » Ned 30.12.2012 11:44

Vzhladom ku tomu, ze vet(erinary) bedy boli povodne urcene pre psikov po operaciach a chorych, tak ta sterilizacia bola na mieste. Ja ich tiez periem ma 40 , ale pred dalsimi stenatami by som ich vyprala na 90. Pre istotu. Vsimla som si, ze tie bez gumy su iba sede ( v anglicku este hnusne zelene). Mne z toho vychadza, ze to su tie original funkcne, kde nezalezi na vzhlade a netreba protismyk lebo lezia na savej podlozke. Tie s gumou byvaju farebnejsie, skor ako deky pre psov na bezne pouzivanie a tam potrebujes protismyk na parkety alebo dlazbu.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod wendy1 » Pon 28.04.2014 11:12

Neviete mi prosim poslat rozmery vhodne na porodny box pre labradorku? A takisto aka ma byt vzdialenost tyciek po okoli od steny a od podlahy pre steniatka velkosti labradorov? Pripadne ak ma niekto nejaky vykres, tak by som bola vdacna, mozte mi ho poslat na wendydracomm@gmail.com
Dakujem. :smile:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod peterke » Uto 29.04.2014 7:20

Ja som pre labošku spravil box 120x80cm a bol malý. Spravil som nový 120x120 a to už bolo OK. Tyčky som mal 12cm od dna

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod wendy1 » Uto 29.04.2014 7:59

Dakujem. :smile: Nakoniec ale asi na 90% nic z toho, zvazovali sme plusy, minusy, a na prvorodicku je to uz trochu riziko, nechcem ju ohrozit. POckame ak pojdeme do domu, Wendy uz sice mat steniatka nebude, ale tak zadovazime hadam ku nej nejaku kvalitnu sucku. No box si planujeme urobit neskor, najskor o 3,5 -4 rokov. Cize este raz dakujem za tip. :jop:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod misha.421 » Sob 28.03.2015 13:24

Ak ma niekto zaujem mam na predaj porodny box ktory sme zmajstrovali my :smile: s odelenou castou na zachod,steny proti zalahnutiu,drziacik na svetlo,odchovali sme stenda bullterriera :hi: vhodne pre stredne a velke plemena cena 25€ :ahoj:
misha.421
Snoopy
 
Príspevky: 122

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo