triky dogdancingu

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: triky dogdancingu

Poslaťod lulu939075 » Ned 21.10.2012 17:22

Decká poradte mi. Cvočíme trik výskok na chrbát a chcem Angie na chrbte polohovať. Zo sadnutia do lahu bez problemov, ale opačne alebo čokolvek iné je už vážny problém. Dlho som to robila tak že mi ju niekto dvíhal pamlskom ale nepomohlo sme stále tam kde sme boli a to na začiatku. Poradte nejaký iný sposob ako ju na tom chrbte ovladať kedže na nu nedočiahnem a nechcem aby to robil iný. Skúšala som ju aj chytiť pod zadkom a ako keby sa postaviť, stále leží proste si nesadne :ua:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Cathie » Ned 21.10.2012 17:54

Luci, ja mam pre teba zase iba jednu radu :angel: trpezlivost, trpezlivost a trpezlivost, odmenovat, chvalit a absolutne pri cviceni nepouzivat slovicko "nie", ani okrikovanie za nespravne prevedene cviky. Jej neplnenie cvikov je zvycajne neistota a nie neochota, skusila by som najprv na polohovani zapracovat na zemi, aby ho spolahlivo a hlavne! radostne a rychlo robila tam. A potom by som skusala rozne alternativy - napr ze bude sediet niekomu inemu na chrbte (vy(zne)uzi manzela :lol: ) a ty ju tam budes polohovat dovtedy, kym tam nebude cvicit s radostou a rychlo. :smile: Najprv by som ju tahala pamlskom, postupne sa vzdalovala, polohovala ju na chrbte spredu, zboku, z jednej, druhej strany.. zo stoja, zo sedu.. men polohu, odkial ju budes ty (alebo niekto iny) navadzat, az sa casom dostane k tomu, ze navadzanie nebude potrebovat.

Co som si ja vsimla - Angie nie je typ psa, ktory bude skusat. Pretoze ked sa pomyli, stava sa, ze ju zahriaknes a ona potom sedi ako prilepena a nepohne sa, aby to nahodou nepokazila a radsej sa tvari dopredu utyrane :lol:
Myslim, ze je to iba o tom, aby sa na ten cvik vyslovene tesila a cakala na to, kedy ho bude moct spravit. Co chce jej istotu, ze cvici spravne (a aj istotu, ze je v poriadku sa pomylit :no: ), kratucke cvicenia s velkou odmenou po aj malickom kroku dopredu.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: triky dogdancingu

Poslaťod NoRa » Pon 22.10.2012 15:22

Súhlasím s Cathie. Sally mi tiež nechce(la) robiť triky na chrbte. Zo sedu do lahu žiadny problém, naopak to nešlo. Ľahla som si na postel bruchom dole a ju som posadila vedľa môjho chrbta a skúšali sme. Až pochopila, že nemusím sa na ňu pozerať, aby urobila trik a dostala zaň odmenu. Že aj tak to "vidím" a viem, že ho urobila, takže dostane odmenu :D potom som zostala v tejto polohe, ale už som ju poslala na môj chrbát a potom dala cvik. Zo začiatku zoskakovala vedľa mňa, lebo predsa som ju ešte menej mala na očiach,,, (predtým som na ňu vykrútila aspoň mierne hlavu, potom už nie:D) ale časom pochopila, a už nám to nerobí problém. Jediný problém je, že keď jej dám ďalší cvik, tak zase neveriacky pozerá. Ale postupujem tak isto, takže verím, že sa to naučí :D [ak sa čuduješ, prečo to sem píšem keď to nemáme 100% zvládnuté, tak dôvod je ten, že my často netrénujeme triky, takže nám to dlhšie trvá a druhá vec je, že možno sa ti tento nápad zapáči alebo ti napadne niečo podobné a pôjde to:) ]. Držím palec.
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Nanda » Sob 27.10.2012 7:04

Prosím poraďte mi!
Chcem Mikyho naučiť odznova výskok na chrbát. On si zaumienil že keď vyskočí tak hneď aj zoskočí. Na začiatku to robil pekne, zostal hore. A teraz zoskakuje. Ako ho to mám naučiť aby tam zostal? Alebo ako mu zakázať zoskočiť?
Ďakujem.....
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: triky dogdancingu

Poslaťod lulu939075 » Sob 27.10.2012 8:09

Ja som to robila tak že som Angie davala povel na chrbte, nejprv zostaň, potom ľahni aby zostala. Teraz mi zase nechce sadnuť :ua: Ale podla mna ho tam udržíš aj ked mu dáš na chrbát rukou pamlsok a budeš ho ním tam držať tak aj to by mohlo pomocť...
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Cathie » Sob 27.10.2012 11:15

Aj mne Story kedysi zoskakovala hned, v podstate ma viac preskakovala ako skakala na chrbat :lol: Ale stacilo cvicit nejaky cas s pomocnikom a toto sa vyriesilo, teraz na "cakaj" tam proste zostane. Ja jej kolkokrat poviem aj co ju caka, trebars "pojdes HORE a budes CAKAT" a az nasledne jej dam ozajstny povel. Ona si na toto zvykla a tym padom uz ked skace hore, uvazuje nad tym, ze niekde to "cakaj" pride. Takze je pozornejsia a nezoskajuje hned, pretoze predpoklada, ze ten povel pride.
Ale neviem, ci toto pochopi aj bezny nepsycho pes :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Nanda » Sob 27.10.2012 19:35

Hneď ako bude pekne pojdem trénovať. Ešte nemám 100% plazenie tak spravím to a potom začnem odznova výskok na chrbát. Mne zatiaľ bude stačiť keď zostane hore stáť. Potom ho možno budem učiť sadni.
Koľko máte vy cm? Lebo ja meria 175 a keď sa zohnem je to vysoko. Može zoskakovať aj kvoli tomu? A ako úplne sa zohnete? Len chrbát či aj v kolenách? :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Cathie » Sob 27.10.2012 22:22

Ja zatial stale cvicim na styroch :smile: Je to ovela stabilnejsie, takze sa psovi vobec nehybem, ked na mne stoji. Casom sa chcem zacat zdvihat, ale to ma cas, kym nebude na chrbte cvicit sebavedomejsie a s vacsou istotou.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Nanda » Ned 28.10.2012 7:21

Len ja keď som na štyroch on ma preskočí.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Cathie » Ned 28.10.2012 8:51

A odkial skace? Skace na teba zboku? Skusala si to uz s pomocnikom?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Nanda » Ned 28.10.2012 10:46

Zo začiatku som to pár krát s kamarátkou, no prvý krát to spravil bez pomoci iného a zostal stáť. Od zadu skáče.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Cathie » Pon 29.10.2012 7:52

A ako ta zozadu preskoci, to ti skoci aj cez hlavu? :heh: Ako vravim - ja by som proste viac trenovala s pomocnikom. Alebo to skusila pri nejakom muri/stene, aby ta plocha chrbta bola viac ohranicena.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Nanda » Pon 29.10.2012 19:32

Ale on vyskočí a hneď aj z chrbta zoskočí, skúšala som no schytalo to moje ucho. :pac: Bude to skúšať keď pojdeme na chatu pomocník moj tato. :lol:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Lula » Uto 15.01.2013 16:13

Dneskajší tréning :lol: niektoré cviky tam chýbajú ako cúvaj po zadných, mŕtvola, kotúľ,.. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=2v_HVQ-3d34&
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Nana-Max » Pon 15.04.2013 13:25

Neviete niekto ako mám môjho psa naučiť obcúvavanie? :smile: Som ho to skúšala učiť ale ona sa stále otáčal :pac:
Neviem ako ho to mám už naučiť...
Nana-Max
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky